Чи варто ще сьогодні пояснювати популярність колагену? Через свою мʼякість та дію ця добавка стала дуже популярною серед жінок різного віку. Адже це один з методів збереження здоров’я і краси, приємний додаток до ранкової рутини та догляду за собою. Але чому він став таким популярним та як його вживати?
ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 міфів про колаген, у які не потрібно вірити
Що таке колаген?
Варто розуміти, що колаген – це не тільки спеціальний розчин, капсули і добавки, а й компонент багатьох страв і продуктів, який добувається з мʼяса, риби, кісток, шкіри. Він є у великій концентрації в курячих ніжках, хрящах, рибі, зокрема в таких стравах, як: холодець, бульйон та в більшості різних риб і морських продуктах. Адже колаген – це білок тваринного або морського походження. Також він міститься в жовтку курячих яєць. Авокадо, гарбузове насіння, деякі овочі, фрукти та ягоди – усі вони допомагають виробляти колаген своїми компонентами.
Популярність колагену можна пояснити тим, що вже доведена його позитивна дія на організм. Він сприяє покращенню шкіри та нігтів, блиску волосся, а також корисний для суглобів. Колаген становить 30% усіх білків в організмі і є одним із найбільш поширених. Проте, варто пам’ятати, що він не є панацеєю від усіх проблем. Перед початком прийому краще спиратись на думку лікарів щодо ваших особистих потреб організму. Лікарі зможуть точно визначити важливість прийому колагену саме для вас.
Серед 28-ми типів колагену найбільш вивченими типами є перші пʼять, але всі вони несуть користь, тим самим забезпечують дію на різні місця тканин і структур. Кожен з типів корисний по-своєму. Варто підбирати його за конкретними потребами. Наприклад, колаген тваринного походження добре підійде для хрящів та суглобів, а морського – для зволоження шкіри, через свої дрібні молекули, які проникають всередину.
Користь колагену
Дізнавшись про те, з чим колаген взаємодіє, вже можна приблизно зрозуміти, що він, як той самий «супермен», який усім допомагає. Для конкретних ділянок, наприклад, шкіри, колаген буде справжнім рятівником.
Колаген для шкіри є особливо корисним, адже з віком, а саме після 20-ти років, організм зменшує його вироблення. Тим самим, зʼявляються перші зморшки, шкіра швидше старішає і стає вже не такою гладкою. Додавання колагену допомагає шкірі позбутися зайвої вʼялості, чим сприяє омолодженню її і запобігає старінню. Посилаючись на МОЗ, деякі дослідження справді показали, що люди, які протягом кількох місяців щодня споживали колаген, мали більш пружну шкіру, а пролін із пептидів колагену ефективно доходить до шкіри. Проте, потрібно пам’ятати, що такий результат буде завдяки й багатьом іншим факторам, здоровому способу життя й харчуванню.
Для нігтів він теж підійде, особливо для жінок, які прагнуть покращити стан нігтьової пластини. Колаген зменшує ламкість нігтів, запобігає тріщинам та дозволяє відростити потрібну довжину.
Переваги колагену для суглобів особливо помітні після їх травмування. Адже колаген допомагає швидше загоїти травми. Тому його особливо радять приймати спортсменам, щоб додати гнучкості та сили суглобам, особливо, коли вони травмовані.
Як його приймати?
Приймати його найкраще зранку за годину до їжі або між прийомами, можна також за годину-дві до сну. Залежно від курсу, бажаного результату та рекомендацій щодо застосування конкретного колагену, підберіть кількість його вживання та тривалість курсу. Зазвичай, це не більше трьох місяців (з перервою у три місяці). Зауважте, що прийом колагену краще проконтролювати у лікаря, аби отримати бажаний результат. Якщо буде хоча б одне протипоказання, то від колагену варто утриматись.
Відтак, колаген з їжі чи концентрованої добавки має велику користь і допомагає з покращенням зовнішнього вигляду людини та її здоровʼя. Це білок, який не буде зайвим у вашому раціоні, якщо відчувається його потреба.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Колагенове омолодження шкіри у «Центрі естетичної медицини Оксани Короткої»
Порятунок від зморшок: як колаген впливає на шкіру та волосся
5 вітамінів та мінералів, які покращать продуктивність та зосередженість