Для стосунків потрібні двоє: що почитати про психологію взаємин?

Як не лишитися самотніми? Що потрібно для того, щоби бути щасливими у стосунках? Як вирішити кризи і непрості моменти, які гарантовано будуть в історії кожної пари? Напередодні дня всіх закоханих ми так чи інакше замислюємося про те, що нам потрібно для того, щоби бути щасливими. І часто ми розуміємо, що все, що нам потрібно – це кохати і бути коханими. Тож пропонуємо вашій увазі книжки, які допоможуть позбутися зайвих ілюзій та побудувати правильні взаємини з партнером чи партнеркою.

 

Для стосунків потрібні двоє (Володимир Станчишин), Віхола

Коли вирішуємо будувати стосунки, маємо запам’ятати: правильних рецептів не існує. Хтось одружиться, а хтось будуватиме довготривалі взаємини без офіційної реєстрації шлюбу. У когось будуть діти, а хтось житиме без них.  Одні будуть разом з людьми протилежної статі, інші – з людьми своєї статі. У всіх цих ситуаціях буде щось спільне, а щось тільки ваше, особливе.

Книжка від практика, психолога-псхотерапевта Володимира Станчишина не є підручником, як правильно будувати взаємини, у ній немає універсальних рецептів чи порад, але історії, якими він ділиться, можуть підказати відповіді. Автор розповідає про ті моменти, які може переживати кожна пара – етапи закоханості, кризи, зміни, які відбуваються, коли у пари з’являються діти тощо. Не оминає і проблемні ситуації: домашнє насильство, залежності, втрати.

 

Пастка пристрасті. Як її уникнути та здобути щастя в коханні (Дін Деліс, Кассандра Філіпс), Vivat

Автори цієї книжки переконані: кохання – як поле битви, де кожен змагається за право кохати і бути коханим.

Та на жаль, нерідко трапляються такі стосунки, в яких один любить, а інший дозволяє себе любити. Для партнерів це сигнал про небезпеку, про пастку пристрасті, з якої можна звільнитися, послуговуючись порадами з цієї книжки. Хибні моделі поведінки, що створюють дисбаланс у стосунках, страх відмови, нерівність влади у взаєминах, тактика ревнощів, план створення «здорової дистанції», парадокс пошуку щастя в коханні – будь-яка з цих проблем пояснюється та вирішується. Поради авторів, перевірені часом і досвідом, допоможуть вам впоратися з труднощами, відновити баланс у стосунках, повернути пристрасть та романтичний запал.

 

Люби без ілюзій (Анна Топіліна), Yakaboo Publishing

Дебютна книжка блогерки та перекладачки Анни Топіліної допомагає збагнути перше та найголовніше правило – щоби збудувати міцні та здорові стосунки, потрібно бути дорослою і цілісною особистістю, яка відчуває власну самоцінність.

Кожна людина заслуговує на любов і прийняття, на те, щоби її цінували та поважали. Втім, гармонійним стосункам часто заважають наші ілюзії, стереотипи й хибні уявлення. Авторка затято бореться зі стереотипними уявленнями про те, якою має бути жінка чи стосунки між партнерами. І доводить – щастя кожної людини у її власних руках, і не важать думки оточення чи примарні ідеали, навіяні змалку. Тож ця книжка ідеальна для того, щоб побудувати гармонію, зовнішню і внутрішню. Тут немає відповідей, але є те, що допоможе поставити правильні запитання в першу чергу собі.

 

Сім принципів щасливого шлюбу. Практичний посібник зі шлюбних стосунків (Джон Ґоттман, Нен Сільвер), Vivat

А от психолог та дослідник Джон Ґоттман здійснив революцію в аналізі й прогнозуванні шлюбу, у межах експерименту спостерігаючи за звичками подружніх пар. Після років спостережень, він окреслив сім принципів, які допоможуть проаналізувати й зміцнити стосунки під час кризи.

Автор пропонує: зміцнювати дружбу, яка лежить в основі будь-якого шлюбу; посилювати власні «мапи кохання»; зберігати любов і захоплення партнером; повертатися обличчям до партнера, а не бігти геть; давати партнерові змогу керувати ситуацією; завжди знаходити вихід із ситуації; формувати спільне бачення. Результати одного з досліджень свідчать, що 63% чоловіків і жінок, які прочитали «Сім принципів щасливого шлюбу», визнали: завдяки цим рекомендаціям їхній шлюб змінився на краще.

 

Як не померти на самоті. Дивовижна наука, яка допоможе вам знайти своє кохання (Логан Урі), КСД

Для того, щоби плекати гармонійність стосунків та зберегти їх, для початку треба ці стосунки знайти. Книжка Логан Урі – підтримка для тих, хто перебуває в пошуку кохання і переживає, як би не померти на самоті. Авторка – тренерка з поведінки на побаченнях і порадниця із сумісності партнерів. Вона дослідила стосунки людей різних сексуальних орієнтацій і створила власну теорію.

Авторка переконана – знайти щасливе кохання неможливо, але його можна і треба побудувати власними зусиллями. Ніхто не має вроджених знань про те, як правильно обирати партнера, часто ми робимо це інтуїтивно, але цьому можна навчитися. Логан Урі пропонує зрозуміти, що не так і чому не вдається побудувати взаємини. Тривалі щасливі стосунки – це результат низки рішень, які ми ухвалюємо. Отже, час навчитися ухвалювати правильні рішення.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Якщо він такий чудовий, чому мені так погано?»: 5 книг про психологію взаємин

7 романів про кохання, що захоплюють з перших сторінок

Це все про любов: романтична добірка від Vivat

Що почитати: книжкові новинки січня у видавництві Vivat

Що почитати: новинки грудня від видавництва бестселерів Vivat

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
PHOTOGRAPHER_YURKO_POLOZHEVETS
Banner_1
0ab69c0be7111
 4
7вишні111
IMG_1567111
1 адвенти-1
HOUSE of GUCCI
photo_2024-11-28_12-16-51
1 ч пт