«Якщо він такий чудовий, чому мені так погано?»: 5 книг про психологію взаємин

Шукаєте відповіді на одвічні питання про людські взаємини? Чому все відбувається саме так та як правильно вчиняти в тій чи іншій ситуації?

Спільно з видавництвом VIVAT ми створили підбірку книг про психологію взаємин: з собою, з коханою людиною, з батьками або з їжею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не твоє собаче діло»: гостросюжетні книги, які захоплюють увагу з перших сторінок

«Не твоє собаче діло»: гостросюжетні книги, які захоплюють увагу з перших сторінок

НІЛ ЕЙВЕРІ «ЯКЩО ВІН ТАКИЙ ЧУДОВИЙ, ЧОМУ МЕНІ ТАК ПОГАНО? ЯК РОЗПІЗНАТИ Й ПОДОЛАТИ АБ’ЮЗ»

Більшість жінок, які перебувають в аб’юзивних стосунках, можуть про це навіть не підозрювати: помітити маніпулятивний тиск значно важче, аніж фізичне насилля. Пригноблення, контрольованість, гнітюча провина – знайомі відчуття? Провідна американська психотерапевтка Ейвері Ніл нагадує: у парі має бути комфортно обом партнерам. Ця книжка допоможе визначити, чи справді людина поряд із вами вас використовує, за потреби розірвати жахливі стосунки та наново віднайти власну ідентичність. Дізнайтеся, як виховати почуття гідності у своєї доньки і водночас розірвати заворожене коло насильства.

 

 

 

 

 

КОН АЛФІ «ЛЮБОВ БЕЗ УМОВ. ВІД НАГОРОД І ПОКАРАНЬ ДО ТУРБОТИ Й ПОРОЗУМІННЯ»

Це видання починається із запитання «Чого потребує моя дитина і як я можу задовольнити ці запити?». Алфі Кон стверджує, що базова потреба всіх дітей – безумовна батьківська любов і прийняття. Звичні методи виховання, як-от нагорода, похвала, покарання та інші форми контролю, привчають дітей, що їх люблять лише тоді, коли вони виконують указівки батьків. Автор радить критично поставитися до традиційної системи виховання й дає натомість безліч практичних порад, зокрема замінити похвалу безумовною підтримкою. Також він наводить багато прикладів щодо того, як виховати впевнену, самостійну і здорову дитину й наблизитися до втілення власної мрії про ідеальне батьківство. Здавалося б, для цього потрібно так мало – просто любити й приймати. Та чи вміємо ми правильно виражати свою любов?

 

 

МАК-БРАЙД КЕРІЛ «ЧИ Є ДЛЯ МЕНЕ МІСЦЕ В ЇЇ СЕРЦІ?»

Більшість жінок, яким доводиться знайомитися з певними емоційними чи психологічними проблемами, навіть не замислюється, що причиною може бути вплив нарцистичної матері. Якщо найближча тобі людина є надміру егоцентричною, цього відразу й не помітиш, особливо якщо змалку слухати про те, що материнську любов ще треба заслужити. У доньки можуть виникнути такі проблеми: занижена самооцінка, відчуття нереалізованості, деструктивні стосунки з людьми, нездатність зрозуміти себе і свої емоції.

Чи можна виявити та проаналізувати такий досвід, пройти крізь нього більш усвідомлено та нарешті звільнитися від впливу нарцистичної матері, який закарбовується на все життя? Керіл Мак-Брайд розповідає, як допомогти собі розірвати зв’язок з травматичним минулим.

 

 

СТРЕЛЕКІ ДЖОН «ТРЕТІЙ ВІЗИТ ДО КАФЕ НА КРАЮ СВІТУ»

Кафе на краю світу допоможе тим, хто заблукав. Гроза й буря зводять двох таких подорожніх – Джона і Ханну. Востаннє Джон був у цьому закладі десять років тому. Тепер він уже не наївний юнак, а людина, якій доводиться миритися з плином часу. Ханна ж тут уперше; їй п’ятнадцять, і вона поки що боїться відповідати на запитання в незвичному меню: «Чому ви тут?», «Чи боїтеся ви смерті?», «Чи задоволені ви?». І Джонові, і Ханні, і читачам трапиться нагода замислитися й переглянути свої відповіді на них. Віднайти себе, зрозуміти, що з часом пріоритети змінюються, прийняти все, що підносить нам життя, та мати сили зіткнутися з найболючішими темами – ось що дарує своїм відвідувачам кафе. Сподіваємося, ви ознайомилися з меню і вже готові замовити смачну відповідь на те, що давно вас турбує.

 

 

 

ЛІВІНҐСТОН ҐЛЕНН «НІКОЛИ БІЛЬШЕ НЕ ПЕРЕЇДАЙТЕ»

Автор цієї книжки – психолог, який провів дослідження харчових звичок понад 40 тисяч людей та сформував причини, через які ми не можемо схуднути чи отримати бажану форму тіла. У книжці йдеться про те, як подолати ментальні блоки, сформувати власний план харчування і неухильно його дотримуватися.

Підбірку створено у співпраці з видавництвом бестселерів VIVAT.

INSTAGRAM: @vivat_book

 

 

 

 

 

 

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

Книги для фінансової грамотності дітей: як виростити фінансових геніїв

Математика кохання: 5 книг, які допоможуть розуміти партнера краще

Тут і зараз: книги, які можна прочитати за один вечір

«Кого ти кохаєш?»: книги про справжнє кохання

5 книг до Всесвітнього дня туризму, що змотивують збирати валізи

Як не засумувати восени: 5 книг, які піднімуть настрій

5 книг, які залишать приємний літній післясмак

5 книг, з якими приємно починати свій день

5 книг про здоров’я

Детективи, від яких неможливо відірватися

5 книг для сильних жінок

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР