Прожити без пластику хоча б місяць – неможливо для будь-кого, хто користується косметичними засобами. І мова не лише про упакування. Пропри заборону використання мікрогранул пластику у кількох країнах, наприклад, США та Великобританія, багато косметичних продуктів все ще містить мікропластик, який не можна побачити неозброєним оком. І щодня тисячі частинок опиняються на нашому обличчі та тілі. Звідки в косметиці мікропластик та який вплив він має на наше життя – читайте у матеріалі.
МІКРОПЛАСТИК У СОНЦЕЗАХИСНИХ КРЕМАХ
Якщо сьогодні вранці ви наносили сонцезахисний крем – найімовірніше, тепер у вас мільярди часточок мікропластику на обличчі й тілі. Plastic Soup Foundation – данська компанія, яка бореться з потраплянням мікропластику у воду стверджує, що в одному флаконі санскріну може міститися до 100 тонн частинок мікропластику, потрібних для зв’язування інгредієнтів, формування тонкого покриття на шкірі та водонепроникності.
Згідно з дослідженням компанії, близько 83% сонцезахисних засобів, 80% санітайзерів для рук, 71% шампунів і 61% кремів для обличчя містять мікропластик. Завантажте додаток Beat the Microbead і проскануйте список інгредієнтів будь-якого продукту у вашій ванній кімнаті. Результат шокуватиме вас.
ЯКИЙ ВПЛИВ МІКРОПЛАСТИКУ У НАШОМУ ЖИТТІ?
Чи має значення те, що ми, самі того не знаючи, мастимося пластиком? Чим менші частки, тим більшу небезпеку вони становлять, адже якщо вони стануть меншими за 10 мікрометрів, вони з більшою ймовірністю зможуть потрапити під шкіру.
Це вплив на довкілля. Так само, як люди ризикують проковтнути дрібні частинки пластику, підводний світ перебуває в не меншій небезпеці. Дослідження показують, що нанопластик (часточки розміром від 0,001 до 0,1 мікрометра) може втручатися в біологічні процеси прісноводних та морських тварин. І як тільки він потрапляє в організм тварини, стає частиною харчового ланцюжка і може переміщатися ним угору.
ВИХІД Є?
Відомо, що Європейський Союз готує закон, який забороняє використання мікропластику в косметиці, мийних засобах, фарбах і пестицидах, які можуть становити ризик для довкілля і здоров’я людини. Погана новина в тому, що цей закон не зможе діяти принаймні до 2026 року і не застосовуватиметься до частинок мікропластику розміром менше за 0,1 мікрометра – до пластику, який вважають найбільш небезпечним.
Найперше, що можемо зробити ми, це купувати альтернативні косметичні засоби, у складі яких немає мікропластику. Це складний, але єдиний та найпростіший крок, який можна зробити на шляху до збереження нашої планети.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Кисті для макіяжу: як обрати і для чого потрібні
Як зберегти блонд і забути про жовтизну волосся
Хайлайтер, пілінг чи сироватка для вагіни: все про V-beauty
Основні тенденції сезону осінь-зима 2021
Сила мигдалю: як працює мигдалевий пілінг
Що таке ніацинамід та чим він корисний для шкіри?