Цей компонент у світі косметології вважають одним із основних вітамінів молодості завдяки дії, що уповільнює процес старіння шкіри, стимулює оновлення клітин. Він також є одним з найбільш досліджених речовин у косметичній промисловості. Належить до вітамінів, що розчиняються в жирах, тому він добре проникає через роговий шар епідермісу, тому водночас діє більш ефективно, ніж вітаміни, що розчиняються у воді. Його величність ретинол.
Що таке ретинол, у чому його користь та переваги? Розповідаємо у матеріалі.
ЩО ТАКЕ РЕТИНОЛ?
Ретинол – це одна з форм вітаміну А, який є однією з основних поживних речовин організму, що відповідають за оновлення клітин. Цю форму активно застосовують у виробництві косметики. Інші похідні вітаміну А – ретиноїди. Для зручності їх теж називають ретинолом.
Властивості:
- антиоксидантна дія – гальмує розвиток вільних радикалів;
- стимулює вироблення колагену і еластину;
- освітлює шкіру, сприяє рівномірному розподілу меланіну в шкірі;
- послаблює еритему (інтенсивне почервоніння шкіри);
- зменшує інтенсивність запальних процесів, викликаних перевиробництвом шкірного сала;
- прискорює процес творення нових клітин.
ЯКІ ФОРМИ РЕТИНОЛУ МОЖНА ЗУСТРІТИ В КОСМЕТИЦІ?
Найчастіше в косметичних продуктах використовують такі форми ретинолу:
- Складні ефіри вітаміну А (на етикетці – ретинол пальмітат, ретинол ацетат). Неактивна форма.
- Ретинол. Активна форма.
- Ретинальдегід. Активна форма, яка працює швидше за ретинол.
- Ретиноєва кислота. Зазвичай її використовують для хімічних пілінгів. Найбільш активна й біодоступна форма, яка провокує найбільше подразнення.
У ЧОМУ КОРИСТЬ РЕТИНОЛУ?
Його додають у засоби для місцевого догляду за шкірою, щоб сприяти оновленню шкіри, освітленню тону, зменшенню вугрового висипання і стимуляції вироблення колагену. Він також діє як антиоксидант, допомагає боротися з ушкодженнями, спричиненими вільними радикалами, що призводять до видимих ознак старіння. Його вважають золотим стандартом косметології, який справляється з змертвілими клітинами шкіри, забитими порами та тьмяністю шкіри.
КОЛИ ВАРТО ВВОДИТИ РЕТИНОЛ У СВІЙ ДОГЛЯД?
Косметологи рекомендують розпочинати у 30 років. Проте багато жінок починають використовувати його раніше через видимі ознаки старіння, на кшталт пігментації, спричиненої сонцем, гусячими лапками тощо.
Знайомство з ретинолом треба починати з низьких концентрацій, поступово збільшуючи відсоток вмісту вітаміну А. Якщо на пакуванні продукту не вказано точний відсоток вітаміну А, ймовірно, його вміст у засобі зовсім незначний. За умови плавного та поступового збільшення концентрації компоненту в засобі, толерантність шкіри до компонента зростатиме – і ви отримаєте чудові результати без ризику подразнення шкіри.
Оскільки ретинол – дуже активний компонент, щоб уникнути побічних ефектів, його треба вводити поступово, за, так званою, «драбиною ретинолу». У перші два тижні косметику з ретинолом варто застосовувати раз на три дні, з третього-четвертого тижня використання – раз на два дні, а з п’ятого тижня – щодня.
ЧОМУ ПОТРІБНО КОРИСТУВАТИСЬ СОНЦЕЗАХИСТОМ?
Косметичні засоби призначенні для використання виключно у вечірньому догляді, оскільки при сонячному світлі ці форми втрачають свою активність. Ретинол підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання, а сонячне світло знижує ефективність продукту. Тому сонцезахист має стати мастхевом вашої б’юті-рутини. Також ретинол краще не використовувати влітку і під час відпустки, коли люди багато часу проводять під прямим сонячним промінням.
НА ЯКІ ЗОНИ ВАРТО НАНОСИТИ ЗАСОБИ З РЕТИНОЛОМ?
Сам засіб варто наносити точковим методом у зони, де є зморшки, або на все обличчя. Це залежить від того, для якої мети він використовується. Деякі зони вимагають особливої уваги.
Не нехтуйте шиєю та зоною декольте. Шкіра у цих зонах більш тонка, суха і має вузькі пори – тому зазвичай старіє трохи швидше, ніж шкіра обличчя.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
«Гусяча шкіра»: як доглядати за шкірою з фолікулярним гіперкератозом
Що таке мікрострумова терапія та у чому її суть?
Праймер для обличчя: кому потрібен і навіщо
Під шкірою: що таке міліуми і як із ними боротися
5 причин, чому необхідно виконувати масаж обличчя
Синці під очима косметичного походження: чому з’являються та як їх прибрати?