Як медичний канабіс діє на організм людини – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

16 серпня набув чинності закон про легалізацію медичного канабісу в Україні. Відтак, канабіс, його смола, екстракти й настоянки виключені з переліку особливо небезпечних речовин. Про потребу у легалізації раніше висловлювалося багато публічних осіб, військових та важкохворих людей. Проте досі не кожен громадянин реально усвідомлює важливість та дію медичного канабісу.

Сертифікована луцька нутриціологиня та дієтологиня модельної агенції MZM Models Наталія Тарапата розповіла детальніше про історію вживання медичного канабісу в терапевтичних цілях та його потенційну дію на організм.

ІСТОРІЯ ЗАСТОСУВАННЯ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

Перше використання канабісу задокументували ще у 2900 році до нашої ери. Китайський імператор Фу Гсі заявив, що канабіс має стати поширеним медикаментом, оскільки містить «інь та янь» та має цілющі властивості. Перша згадка про канабіс у письмових джерелах зустрічається саме у китайській фармакопеї.

На Заході канабіс отримав популярність завдяки ірландському лікарю Вільяму О’Шоннесі, який проводив детальне вивчення ефектів канабісу у Індії. О’Шоннесі вдалося переконати Європу та Північну Америку у корисних властивостях цієї рослини.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як підвищити стресостійкість організму – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

У 1850 році канабіс додали до фармакопеї Сполучених Штатів. У 1889 році у відомому журналі The Lancet опублікували першу статтю про корисні властивості канабісу. У 1944 році спеціалісти New York Academy of Medicine підготували доповідь LaGuardia про переваги використання канабісу у медичних цілях. Замовником докладу став тодішній мер Нью-Йорка.

У 1972 році комісія Шефера спростувала багато зазначених раніше негативних тверджень та радила декриміналізувати канабіс для особистого використання та вирощування у домашніх умовах.

Нині медичний канабіс легалізований та широко застосовується у Сполучених Штатах, Канаді, Ізраїлі, Австрії, Італії, Швейцарії, Польщі та інших країнах.

ЩО ТАКЕ КАНАБІС?

Канабіс – одна з найбільш ранніх рослин, які почали культивуватися людиною. Людство вирощує канабіс та використовує його близько 10 тисяч років. Людина вживала його в їжу, виробляла з нього волокно, паливо, ліки. Також ця рослина використовувалась як психотропний засіб у церемоніальних ритуалах. Канабіс зайшов застосування практично у кожній культурі, яка мала до нього доступ.

Від такої взаємодії з канабісом у людини еволюційно з’явилася ендоканабіноїдна система, яка здатна вступати у пряму взаємодію з канабісом та підтримувати гомеостаз організму. Такі епігенетичні зміни у ДНК людини передаються з покоління у покоління.

На жаль, через тривалі періоди, коли використання канабісу було під забороною, традиційна навчальна програма медичних вузів не містить вивчення ефектів канабісу. Повноцінні наукові дослідження щодо використання канабісу та функціонування ендоканабіноїдної системи проводяться лише останні двадцять років.

Ті ефекти медичного канабісу, які відомі на цей момент та підтверджені клінічними дослідженнями (посилання на ряд досліджень подаємо вкінці статті), можуть суттєво покращити стан пацієнтів.

ЯК МЕДИЧНИЙ КАНАБІС ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ?

Якщо говорити про дію фітоканабіноїдів за медпоказами на прикладі CBD, ми можемо отримати наступні результати під час грамотного використання у складі комплексної терапії:

– заспокійливий ефект та робота з ситуаційною тривожністю;

– регуляція сприйняття болю;

– антипроліферативна дія;

– контроль частоти серцевих скорочень в тривожних станах;

– антиканцерогенний ефект;

– протизапальний ефект;

– ефективний протисудомний засіб, який затверджено FDA;

– елемент терапії в адикціях;

– властивість розслабляти артерії, особливо в умовах ендотеліальної дисфункції;

– покращення серцево-судинних показників під дією стресу.

Інформація носить ознайомчий характер і не є приводом до самопризначень. Нижче наведена низка тематичних досліджень для тих, хто хоче знати більше.

  1. Dhopesgwarkar A.Mackie K. CB2 Cannabinoid receptors as a therapeutic target what does the future hold? Mol. Pharmacol 2014;86(4):430-437. doi10.1124/mol.114.094649
  2. Russo EV. Current Therapeutic Cannabis Controversies and Clinical Trial Design Issues. Front Pharmacol. 2016;7:309 Published 2016 Sep doi: 10.3389/fphar 2016.00309
  3. Shoeler T. Bhattacharyya S. The effect of cannabis use on memory function: updates. Subst Abuse Rehabil. 2013;4:11-27. Published 2013 Jan 23 doi:10.2147/SAR.S25869
  4. Linge R., Jimenez-Sanchez K, Campa L, Vidal R, Cannabidiol induces rapid-acting antidepressant-like effects and enhances cortical 5-HT/glutamate neurotransmission. PMID: 26711860

INSTAGRAM: @tarapatanataliia

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Що потрібно знати про вплив гормональних контрацептивів: розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

Новий рік – нові харчові звички: чек-лист з покращення якості життя від нутриціологині Наталії Тарапати

Як продовжити молодість завдяки раціону: розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

5 cпособів знизити вагу безпечно від луцької нутриціологині Наталії Тарапати

Легалізація медичного канабісу: що необхідно знати

 

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111