Теплі поради: готуємо оселю до екстремального опалювального сезону

Цьогоріч українців завчасно попереджали про найскладніший опалювальний сезон, тому варто задуматися про альтернативні методи утеплення дому. А енергетичний терор від рф змушує відмовитися від багатьох звичних речей, які залежать від електрики. Розповідаємо про способи та лайфхаки, які допоможуть зробити теплішою домівку та легше пережити екстремальний опалювальний сезон.

ЯК ГОТУВАТИСЯ МЕШКАНЦЯМ БУДИНКІВ?

Зменште тепловитрати. Це передбачає проведення ревізії вікон і дверей, їхнього ущільнення та утеплення. Виберіть одну кімнату, яка обігріватиметься у випадку екстремальної ситуації. Якщо у вашій оселі підлога без підігріву, краще встелити її килимами. Також можна згадати дитинство у бабусі і повісити килим на стіну. Щільний текстиль стане хорошим способом накопичити і зберегти тепло.

Підготуйте батареї. Відсуньте від них меблі (якщо вони закривають батареї), зберіть штори, зніміть декоративні панелі. Наклейте тепловідбивний екран з фольгованого матеріалу на стіну за батареями.

Подумайте про розміщення альтернативних додаткових джерел тепла. Індивідуальна забудова зазвичай не підключена до центральної системи опалення, тож там обігрівають оселю переважно автономними газовими або електричними системами. Оскільки ситуація з подібними енергоресурсами досить складна і нестабільна, взимку цей вид опалення може бути надто дорогим. Тому, якщо є така можливість і структура будівлі дозволяє, придбайте автономний твердопаливний котел.

Об’єднайте домогосподарства. Підготуйте план, домовтеся з родичами і сусідами про спільні дії у випадку надзвичайної ситуації.

Запасіться твердим паливом, електрогенератором та пальним для нього. Зарання придбайте запас палива: палети, вугілля, дрова тощо. Самостійно або разом із родичами чи сусідами придбайте електрогенератор.

Альтернативне джерело тепла. Європейські та світові тенденції спонукають нас до використання альтернативних, природних відновлюваних джерел енергії. Йдеться про максимальне використання сонячних батарей, вітряних генераторів і опалення через теплові помпи. Їх часто ефективно використовують для обігріву приватних будинків. Така помпа не генерує енергію, а перекачує її з навколишнього середовища.

А ЯК ЩОДО МЕШКАНЦІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ?

Деякі з перелічених вище порад можна застосовувати і мешканцям квартир, однак є певні моменти, які різняться і мають свої нюанси.

Перевірте обладнання. Бажано викликати фахівця, який проведе профілактику розеток, проводки та електроприладів. Якщо у вас індивідуальне опалення, то проведіть технічне обслуговування котла.

Разом із сусідами подбайте про утеплення під’їзду і будинку. Прослідкуйте за максимальним збереженням тепла у під’їзді, на поверхах, горищі та підвалі. Трубопроводи мають бути утеплені, а всі вікна і двері – щільно зачинятися.

УНІВЕРСАЛЬНІ ПОРАДИ ДЛЯ КОЖНОГО ЯК ПОЧУВАТИСЯ ТЕПЛІШЕ У ВЛАСНІЙ ДОМІВЦІ

Потурбуйтеся про утеплений гардероб. Це найпростіша порада, однак не менш дієва. Зарання подбайте про достатню кількість теплих речей, зокрема з флісу. Окрім звичних сорочок та курток, з флісу тепер виготовляють буквально все: і головні убори, і комбінезони, і шорти, і навіть боді. Термобілизна – ще один мастхев холодного сезону. Термобілизна може бути вовняна, синтетична або флісова. Також не забувайте про правило багатошаровості одягу, однак одягайтеся так, аби почуватися вільно. Подбайте про багатошаровий вітро- і водостійкий одяг з капюшоном, взуття, яке не ковзає і не промокає, шапку, шарф чи баф, та рукавиці. Багатошаровість: термобілизна під одяг, легкий тонкий пуховик чи жилетка під пальто, нетісні штани, тонкий светр на гольф, синтетична шкарпетка, вовняна шкарпетка і черевики (можна не зимові) створять прошарки повітря, які зігрівають.

Зробіть теплішим спальне місце. Так-так, варто запастися ковдрами та пледами. Якщо побоюєтеся, що і цього не вистачить – придбайте ковдру з підігрівом. Проте будьте готовими до того, що у разі несправностей електромережі, ця річ навряд чи вам допоможе. Також варто обережно її зберігати і не купувати дешеві моделі. Краще обрати електроковдри перевірених брендів: Mediasana, Beurer чи Trio. Для особливо екстремальних умов (до яких ми мусимо готуватися попри все) експерти радять придбати спальник.

Кохайтеся, чорнобриві. Ніщо так не гріє, як любов і обійми коханої людини. Тому навіть у найскладніші часи знаходьте час для близькості. Це чи не найприємніший спосіб зігрітися та витримати будь-які випробування.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як облаштувати робочий кабінет: розповідає авторка блогу про красу, декор та ремонт Хелен

Art de la table: все про мистецтво декорування столу

Як створити домашній затишок: елементи декору для вашої оселі

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0