Влітку ми максимально зменшуємо кількість одягу та взуваємо легке і відкрите взуття, аби все тіло «дихало» та менше пітніло. Однак попри ці маніпуляції, у багатьох людей надто сильно пітніють ноги навіть у найбільш відкритих моделях взуття. Розбираємося, чому так трапляється та як можна запобігти цій проблемі.
ПРИЧИНИ ГІПЕРГІДРОЗУ НІГ
Підвищене потовиділення стоп (гіпергідроз) – досить поширена проблема, а особливо через те, що в наших ступнях розташована велика кількість потових залоз. Це захворювання є дискомфортним не лише через постійну вологу, а й через неприємний запах. Цей момент залежить від індивідуального запаху тіла людини, а також бактерій, які живуть на поверхні шкіри. За сприятливого (вологого) середовища таких бактерій стає більше, вони виділяють продукти своєї життєдіяльності, відповідно і з’являється неприємний запах.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Без морозива та холодної кави: як пережити спеку у місті
Серед найпоширеніших причин такої проблеми можна виділити:
- Розлади нервової системи. Оскільки роботу потових залоз регулює вегетативна нервова система, то будь-який збій в її роботі призводить до підвищеного потовиділення. У такому випадку лікування потрібно починати з гармонізації нервового і психічного стану.
- Збої в ендокринній системі. У цьому випадку потрібен комплексний підхід до вирішення проблеми. Необхідне повне обстеження організму, проведення спеціальних аналізів. Особливо потрібно звернути увагу на прояви пітливості під час вагітності, у період клімаксу, за наявності хвороб щитоподібної залози, підшлункової та інших залоз внутрішньої секреції.
- Інфекційні захворювання.
- Неправильне харчування і шкідливі звички.
- Прийом медичних препаратів.
- Генетичні особливості.
Окремою причиною неприємного запаху ніг виділяємо грибок. Якщо ви помітили у себе його прояви, краще якомога швидше зверніться до лікаря, який надасть вам усю необхідну інформацію стосовно правильного лікування.
ЯК ПОЗБУТИСЯ ПІТЛИВОСТІ НІГ?
Профілактика та лікування гіпергідрозу на ногах має бути комплексним процесом. Перш за все, варто зробити наступні кроки:
Скоригуйте харчування та водний баланс. Якщо ви зловживаєте спиртним, копченим, смаженим та іншими шкідливими продуктами, ваш організм починає справлятися з додатковим навантаженням. А токсини мають властивість виходити через піт. Крім цього, регулярно підтримуйте водний баланс організму.
Частіше мийте ноги. Мийте ноги щонайменше двічі на день. Використовуйте прохолодну воду і мило з антибактеріальними ефірними оліями (чайного дерева, евкаліпту). Після миття ретельно просушіть ступні, особливо в області між пальцями.
Використовуйте присипки. В аптеках можна знайти як присипки суто для ніг, так і звичайні.
Присипка для ніг містить антибактеріальні та протигрибкові елементи, вона підтримує ноги в сухому вигляді і перешкоджає розмноженню бактерій. Тому, якщо у вас все-таки є проблема, такий засіб стане в пригоді.
Подбайте про якісне взуття. Якщо ваше взуття зроблене з синтетичного матеріалу, не дивуйтеся, що будете відчуватися запах. Краще купити дві пари з натурального матеріалу, що дихає, (шкіра, замша, бавовна), ніж потерпати від взуття з синтетики, яке у підсумку доведеться відправити в смітник.
Придбайте антиперспірант для ніг. Варто пам’ятати, що для області ніг варто застосовувати саме спеціальні антиперспіранти, а не дезодоранти. Антиперспіранти для ніг можуть бути у вигляді спрею, крему, пудри, гелю. Про правила користування засобом можна прочитати на його пакуванні або запитати у фахівця.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Дезодорант чи антиперспірант: що обрати
Якщо після цих дій ваша проблема нікуди не зникла, у жодному разі не зволікайте з походом до лікаря. Саме він зможе призначити вам необхідні аналізи, які допоможуть виявити проблему та знешкодити її.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:
Гіпергідроз: чому виникає надмірна пітливість і як її подолати
Як легше заснути в спеку: прості поради
Щоб не потік: як зберегти макіяж у спеку
Як боротися із сухістю та зневодненням шкіри?
More water: як визначити зневоднення організму та його уникнути