Як зберегти прикореневий об’єм під шапкою? Практика показує, що неможливо одягнути шапку і не зіпсувати зачіску. Від безвиході іноді здається, що немає сенсу навіть намагатися робити щось складніше звичайного пучка, адже все одно, коли ви знімете головний убір, під ним буде щось, що нагадує пташине гніздо, ніякого натяку на ідеальну укладку і, тим більше, об’єм.
Не хвилюйтеся, є кілька способів розв’язання проблеми.
Прикореневий об’єм можна зберегти в будь-який час року, навіть взимку під шапкою.
Є два способи:
- за допомогою стайлерів;
- за допомогою стайлінгу.
СТАЙЛЕРИ
• Плойка-гофре
Щоб створити хороший прикореневий об’єм, який протримається до самого вечора, потрібно ретельно опрацювати прикореневу зону за допомогою плойки-гофре: відступіть на 0,5-1 см від кореня волосся та опрацюйте волосся в скроневих зонах, на маківці й до кінчиків. Заздалегідь визначтеся з проділом: прямий, косий, на праву або ліву сторону. Це важливо, тому що від нього вам потрібно буде відміряти як мінімум 1 см. Цей проміжок волосся повинен залишитися недоторканим. Після того, як ви пропрацюєте плойкою все волосся, у вас на голові утворюється так звана подушка, яка буде підтримувати стійкий прикореневий об’єм.
• Вирівнювач для волосся
Якщо вам не подобається ефект легких хвиль від гофрованої плойки, то використовуйте звичайний випрямляч для волосся. Технічно процес створення прикореневого об’єму за допомогою випрямляча схожий зі способом укладання плойкою-гофре: відступаємо 1 см від проділу, опрацьовуємо волосся на скронях і маківці, але вже з додаванням тупірування (начосу).
Так набагато простіше створити додатковий об’єм на волоссі: для цього залишаємо проміжок від коренів волосся приблизно у 2 см, опрацьовуємо вирівнювачем, створюючи легке начісування, пасмо за пасмом. Потім прочешіть волосся пальцями та пригладьте пушкові волоски. Об’ємна текстура залишиться і буде підтримувати хороший об’єм волосся.
СТАЙЛІНГОВІ ЗАСОБИ
Якщо під рукою немає стайлерів, то прикореневий об’єм можна створити за допомогою стайлінгових засобів. Відразу після миття голови нанесіть сухий шампунь на вологе волосся і сушіть їх вниз головою, щоб злегка підняти корені. Важливо спрямовувати потік повітря проти росту волосся. До речі, не хвилюйтесь залишитися без об’єму на волоссі навіть після тренування в залі. Безумовно, під час занять ви спітнієте, але практично у всіх фітнес-клубах є фен. Просто візьміть із собою сухий шампунь і висушіть голову разом з ним. Ефект максимально об’ємного волосся вам забезпечений.
А щоб стайлери та стайлінгові засоби працювали на 100 %, варто дотримуватись таких порад.
• Користуйтеся зволожувальними засобами
Знімаєте шапку – і волосся стає дибки? Тут провина не тільки шапки, а ще центрального опалення, сухого повітря та фену. Але і цю проблему можна вирішити: в зимовий час віддайте перевагу зволожувальним масками та спреям. Вони створять на волоссі спеціальний захисний бар’єр, допоможуть запобігти втраті вологи й позбавлять від статичної електрики.
• Просушуйте волосся до кінця
Досушувати волосся потрібно обов’язково. Якщо вони залишаться хоч трохи вологими, то зачіска швидко прийме форму шапки. В самому кінці сушіння включіть «холодний» режим: волосся будуть менше плутатися, а об’єм протримається довше.
• Вибирай «правильні» шапки
Відмовтеся від занадто щільних і обтислих шапок: вони не лише псують укладку, а й порушують циркуляцію повітря, від чого волосся швидше брудниться і сильніше електризуються. У синтетичних шапках шкіра голови постійно потіє, тому вибирайте головні убори з натуральних матеріалів (у складі має бути не більше 30% штучних волокон).
• Потіште волосся масажем
Після того, як знімаєте шапку, опустіть голову донизу й дбайливо помасажуйте волосся біля коренів протягом 1 хвилини. Рухайтесь від потилиці до чола. Такий простий і приємний масаж поверне зачісці об’єм, усуне «заломи» на волоссі, що з’явилися після шапки та стане приємною рутиною перед важким робочим днем.