Здорова жінка – ресурс, який дає можливість їй насолодитися життям, у відчутті безпеки реалізовувати свої таланти, народжувати, будувати стосунки, творити блага, гроші, успіх тощо.
Сьогодні особливо актуальною є ця тема, оскільки велика кількість жінок, які хворіють «по-жіночому» збільшується в геометричній прогресії. Розглядаємо психосоматику жіночих захворювань разом із луцькою психологинею та героїнею постійної рубрики Юлією Дзюбою.
Стрес, емоційні перевантаження, нервове виснаження та підвищена тривожність негативно впливають на стан всього організму, а першими реагують, зазвичай, матка та яєчники.
А про зв’язок між шкірними захворюваннями (акне, вугрі, фурункули) та психологією людини Юлія розповідала у спеціальному матеріалі для SPACE.
Отож, йдемо в глибину. Не секрет, що наша психіка є причиною більшості наших тілесних симптомів та захворювань. Саме на цьому рівні формується проблема, яка далі знаходить відображення у тілі й саме у розрізі психіки потрібно її лікувати – шукати причину, а не просто медикаментозно усувати наслідки. Почнемо зверху вниз.
ПРОБЛЕМИ З МОЛОЧНИМИ ЗАЛОЗАМИ
Молочні залози (груди) – орган, основна функція якого це вироблення молока для вигодовування потомства. Коли жінка стає гіперопічною і метафорично хоче «нагодувати» всіх – дітей, чоловіка, батьків, подруг – привіт, проблеми з грудьми (кіста, мастопатія, фіброаденома тощо).
Надмірне хвилювання за когось, опіка, бажання допомогти часто грає злий жарт з жінками. Так, одне з наших призначень у житті – це піклування про дітей, чоловіків, батьків, але дуже важливо регулювати рівень своєї відповідальності та не перебирати на себе відповідальність за вирішення проблем, життєвих завдань інших.
Все, що «пере», «гіпер» – веде до хвороб.
Вихід є, навіть піклуючись про інших, варто не забувати про себе і контролювати рівень турботи про інших. Час для себе – це час, коли жінка оздоровлює свою жіночу систему та душу.
ПРОБЛЕМИ З МАТКОЮ
Основними функціями матки є виношування потомства. Це місце жіночої сили, нашої жіночної енергії. Звідси випливають причини різноманітних захворювань (міома, ендометріоз, аденоміоз, збої менструального циклу тощо).
– Ситуації пов’язані з відчуттям «я не зможу зачати, виносити, народити»;
– ситуації пов’язані з розкриттям жіночої сили (жінка відчуває, що у взаєминах вона не може розкритись, не відчуває безпеки);
– не приймає себе, як жінку; вважає, що бути жінкою – це ноша, тягар;
– не розвиває і не приймає свою жіночність (ранній клімакс, порушення менструального циклу)
– страх завагітніти, страх пологів;
– ситуації, пов’язані з незадоволеністю взаєминами з партнером;
– відчуття приниження;
– сприйняття сексу як насилля.
ПРОБЛЕМИ З ШИЙКОЮ МАТКИ
(Ерозія, цервіцит, дисплазія тощо)
Функції – захист матки і пересування сперматозоїдів до яйцеклітини (метафорично проводить чоловіка до жінки).
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ ШИЙКИ МАТКИ
– Територіальний конфлікт жіночого типу (для жінки чоловік – це її територія), тобто немає партнера і відчуття неповноцінності, втрата партнера або відчуття невпевненості в партнері;
– сприйняття себе небажаною для партнера;
– конфлікт розставання;
– незадоволеність своїм сексуальним партнером;
– конфлікт сексуального розділення – втрата бажаного контакту;
– мій партнер не такий, якого хотілося б мені;
– відчуття своєї сексуальної непривабливості;
– ситуації, пов’язані з втратою соціального статусу (відчуття на кшталт «я не успішна»).
– втрата або страх втрати (дитини, близької людини, партнера, домашньої тварини, території, роботи, грошей);
– відчуття провини («Я не така жінка, мама, донька» тощо).
ПРОБЛЕМИ З ЯЄЧНИКАМИ
(Кіста, аднексит, полікістоз та інше)
Основні функції – дозрівання яйцеклітин та вироблення жіночих гормонів. Вони нам потрібні для продовження роду.
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ ЯЄЧНИКІВ
– Втрата або страх втрати (дитини, близької людини, партнера, домашньої тварини, території, роботи, грошей);
– відчуття провини («я не така жінка, мама, донька» тощо).
ПРОБЛЕМИ З ВАГІНОЮ ТА ЕПІДЕРМІСОМ ЗОВНІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
(Кандидоз, вагініт, інфекції тощо)
Основна функція – статевий контакт.
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ ВАГІНИ ТА ЕПІДЕРМІСОМ
– Конфлікт розділення – втрата бажаного контакту або наявність неприємного контакту;
– неспроможність попередити небажаний сексуальний контакт;
– страх сексу;
– відчуття забрудненості – вам здається, що вас осквернили, обізвали; контакт з чимось неприємним – перебування на території, яка в вашому розумінні брудна, небезпечна.
Біологічний зміст захворювань вагіни – зниження чутливості, щоб не відчувати неприємний контакт або забути втрату приємного контакту. Для жінки згода на небажаний сексуальний контакт – злочин проти її здоров’я!
Кожна жінка зобов’язана вбудувати в собі переконання: «Я не повинна робити в інтимних стосунках те, чого я не хочу робити!» Висновок: для жіночого здоров’я є вкрай важливим відчуття жінкою своєї цінності незалежно від того, чи є у неї чоловік чи немає, є у неї діти чи немає. Відчуття власної індивідуальної жіночності, сексуальності, привабливості не менш важливе. Кожна з нас неповторно красива!
Брати відповідальність за своє життя на себе і дозволити собі віддати відповідальність, яку ти взяла на себе за інших – адресатам. Так ти розкриєш свою силу і бачиш можливість іншим відчути їхню силу. Відчуття власної гідності – лише я вибираю з ким, як і за яких обставин я будую взаємини і розриваю їх!
Дозволити собі чути своє тіло і не зраджувати його.
Насолоджуватись тим, що ти Жінка.
Я завжди за профілактичні методи! Але коли вже є симптоми, то відрізати, залікувати – не завжди вирішує питання. Тому занурюймося в себе і допомагаймо тілу зрозуміти, який меседж для покращення твого життя воно несе.
Адже кожен симптом – це сигнал про те, що щось не так і одночасно напрямок руху для вдосконалення свого життя. Будьмо здорові та красиві!
Бо в наших тілах – майбутнє планети.