Слово «кислота» у багатьох асоціюється з чимось небезпечним. Проте, для тих, чия шкіра страждає від акне, гіперпігментації, розширених пор, видимих ознак старіння (зморшок та ліній), кислоти можуть стати справжньою чарівною паличкою.
Багато жінок, які вже знайомі з кислотами, самостійно купують засоби або роблять кислотні пілінги в домашніх умовах, не замислюючись про те, чи правильно їх підбирають. Це не завжди безпечно: кислоти слід підбирати за потребами та типом шкіри й самостійно це зробити не завжди вдається. Напередодні найсприятливішого сезону для кислот розповідаємо, що таке кислоти, які проблеми вони вирішують та яка кислота може підійти саме для вашої шкіри.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 косметичних інгредієнтів, які здивують своєю дією – розповідає керівниця EVO derm Світлана Стеренчук
ЯКА КОРИСТЬ ДЛЯ ШКІРИ ВІД КИСЛОТ?
Кислоти – порятунок для тих, хто страждає від акне та гіперпігментації. Вони активно працюють на поверхні нашої шкіри, відлущують старі клітини та сприяють процесам оновлення і регенерації. Результат: рівний свіжий тон обличчя, що особливо актуально для людей, які страждають від рубців акне та гіперпігментації.
Водночас косметика з кислотами готує шкіру до нанесення решти засобів, які діють в глибших шарах епідермісу. Вони допомагають активним компонентам косметики проникати в глибокі шари шкіри та працювати на повну силу.
РІЗНОВИДИ КИСЛОТ
AHA-КИСЛОТИ
Це, мабуть, найпопулярніші кислоти широкого спектру дії. До AHA-кислот відносять гліколеву, молочну, мигдалеву, яблучну, винну та лимонну. Усі ці кислоти мають відлущувальний ефект, проте лимонну, з огляду на її подразнювальну дію, майже не використовують з метою ексфоліації.
AHA-кислоти вдосконалюють текстуру і тон шкіри, стимулюють синтез колагену та еластину, забезпечують освітлювальну та протизапальну дію та допомагають у боротьбі зі зморшками й гіперпігментацією. AHA-кислоти в різній концентрації використовують у продуктах різного формату: очищувальних засобах (гелях і пінках), тоніках і лосьйонах, сироватках, нічних кремах, масках, а також дисках для пілінгу. В одному продукті може бути кілька видів кислот: приміром, дві AHA-кислоти та BHA-кислота (саліцилова).
BHA-КИСЛОТИ
BHA-кислоти здатні проникати глибоко в пори, очищувати їх від забруднень та надлишку шкірного сала, тим самим допомагаючи боротись з висипами, розширеними порами, чорними цятками тощо. Найпопулярніша BHA-кислота в догляді за шкірою – саліцилова. Це важливий компонент у догляді за жирною та проблемною шкірою. Вона має антибактеріальну й протизапальну дію та звільняє забиті пори від забруднень і надлишку шкірного сала, а тому підходить для лікування акне та боротьби з чорними точками.Оптимальна концентрація саліцилової кислоти в засобах для домашнього догляду – 0,5-2%. Зустріти BHA-кислоту можна як у лосьйонах, сироватках та очищувальних засобах, так і в продуктах локальної дії, спрямованих на експрес-лікування окремих запалень.
PHA–КИСЛОТИ
Полі-гідроксикислоти – нове покоління кислот, що рекомендують для догляду за чутливою шкірою. Внаслідок високої молекулярної маси вони повільніше проникають у шкіру та не викликають подразнення.
Як і AHA, PHA-кислоти здатні боротися з проявами старіння шкіри, постакне та нерівностями рельєфу. Вони м’яко відлущують ороговілі клітини, прискорюють регенерацію шкіри та посилюють її захисну функцію.
Раніше кислоти цього класу можна було зустріти лише в комбінації AHA та BHA, але на бʼюті ринку з’являється все більше соло-засобів. PHA-кислоти менш агресивні, тому їхня оптимальна концентрація в засобах для домашнього використання може бути вищою – до 20%.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАСОБИ З КИСЛОТАМИ?
Вводити кислоти у свій догляд краще з найменшої концентрації. Потім, за необхідності, поступово її збільшувати. Якщо у вас у догляді кілька засобів з кислотами чи то іншими активними інгредієнтами, краще не використовувати їх підряд в одному ритуалі догляду, адже не всі кислоти поєднуються одні з одним. Коли ви розпочали користуватись кислотами або почали курс кислотних пілінгів, варто подбати про додаткове зволоження шкіри, а зранку обов’язково нанести сонцезахист, адже кислоти здатні підвищувати фоточутливість шкіри. Нехтування SPF під час використання таких засобів також може спровокувати пігментацію на шкірі.
ЯКИЙ КИСЛОТНИЙ ПІЛІНГ ОБРАТИ?
Кислотні пілінги – ідеальне рішення для тих, хто хоче познайомитись з кислотами під пильним наглядом косметолога. Адже під час перших спроб вам у будь-якому випадку потрібен професійний досвід і компетенція досвідченого фахівця. Він допоможе вибрати той вид кислоти, який вирішить проблеми саме вашої шкіри. Є кілька факторів, на які варто зважати: вік клієнта, стан шкіри, очікуваний результат, загальні захворювання.
САЛІЦИЛОВИЙ
Саліцилову кислоту використовують для очищення, висвітлювання шкіри та вирівнювання рельєфу. Процедуру рекомендують для жирної, вікової та проблемної шкіри. Такий пілінг можна здійснювати, якщо у вас є прояви себорейного дерматиту, акне, гіперпігментації, фолікуліту.
МОЛОЧНИЙ
Цей пілінг для сухої молодої та надзвичайно чутливої шкіри, тому допомагає зволожити шкіру. Може застосовуватися як поверхневий, і серединний кислотний пілінг. Прибирає вугрі та прищі, розгладжує перші зморшки. Дуже м’який, потребує лише 3 днів для відновлення.
ФРУКТОВИЙ
Підходить для нормальної та проблемної шкіри, також його рекомендують за перших ознак старіння. Розпочинає регенерацію клітин, відбілює обличчя, видаляє дрібні зморшки – і це ще не всі переваги цього виду пілінгів! Процедура повертає шкірі пружність, допомагає у боротьбі проти дерматиту та вугрів. Однак важливо пам’ятати, що після процедури шкіра вимагає тижневого відновлення.
МИГДАЛЕВИЙ
Кислотний пілінг висвітлює шкіру, тонізує її та вирівнює циркуляцію крові, а також підходить для боротьби з прищами, постакне та слідами фотостаріння. Після процедури шкіра обличчя відновлюється майже тиждень.
ГЛІКОЛЕВИЙ
Такий пілінг вирівнює колір обличчя, усуває пігментні плями, бореться з акне та прищами, а також розгладжує шкіру від дрібних зморшок. Прибирає відмерлі клітини, зменшує товщину епідермісу, допомагає впоратися з волосинами, які вростають. Для відновлення після процедури знадобиться не більше 4-х днів.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Місія «Зволоження»: які компоненти шукати на етикетках косметичних засобів?
Українські бренди косметики, які ви полюбите з першого користування
Ензимна пудра, пілінг-скраб, біоцелюлозна маска та інші засоби, які варто затестувати вже цієї осені