Алергія на холод: що це таке і як її лікувати

Алергія має вигляд класичної кропив’янки: червоні плями, які чухаються. Подібно до алергії на сонце, алергія на холод належить до класу так званих псевдоалергій. Гістамін виробляється під дією температури, а не білка, який організм може розпізнати як білок чужорідного походження. Про алергію на холод, чому вони виникає та які її симптоми – розповідаємо у матеріалі.

ЩО ТАКЕ АЛЕРГІЯ НА ХОЛОД?

Алергія на холод – це реакція шкіри, яка виникає під дією низьких температур: шкіра червоніє, іноді лущиться та покривається висипом, схожим на кропивницю.

Не всім відомо, що виявити причину алергії на холод можна, якщо пацієнт звернувся одразу. Якщо симптоми з’являються і наступної зими, то виявити причину складніше. Холодова алергія – це симптом, який супроводжують слабкі судини, тонку шкіру чи проблеми з щитовидною залозою. Виникати може і під час прийому гормональних препаратів.

Розширюються судини, після чого виникають реакції судин – це основні прояви. Однак може відображатися на дихальній системі у вигляді бронхоспастичного рефлексу, який у важких випадках може призвести до астматичного статусу (важкого ускладнення бронхіальної астми, яке загрожує життю). Тоді пацієнт потребує інтенсивної терапії. Варто сказати, що така алергія рідко існує одна, оскільки у пацієнтів є й інші реакції – на їжу, побутовий пил і шерсть тварин. Що це значить? В тих людей, у кого вже є схильність до алергії, може з’явитися і алергія на холод.

ЯК ВИЯВИТИ АЛЕРГІЮ?

Для цього вам знадобиться тест, який можна навіть зробити самостійно. Для цього потрібні: кубик льоду, який варто покласти на лоб на 15-20 хвилин, а потім перевірити реакцію організму. Важливо знати, що у випадку спадкової холодової алергії, цей тест також дає позитивний результат, проте характерні прояви виникають лише через кілька годин. Але зазвичай потреби у такому тесті немає, оскільки пацієнт виходить на мороз, дістається до роботи чи додому і реакцію помітно. А ще такі симптоми помітно не взимку, а восени, оскільки до того, поки температура опускається до -20, то шкіра може адаптуватися, водночас пік алергії – саме у період міжсезоння.

ЯК ЛІКУВАТИ АЛЕРГІЮ?

Головним ліками від даного типу алергії можна назвати тепло. Якщо оберігати найбільш уразливі ділянки шкіри від холоду, то проблеми холодової алергії не буде вас турбувати. Найскладніше захистити від холоду обличчя і руки. Але якщо руки ще можна заховати в рукавички, то для обличчя залишається тільки сподіватися на захист крему. Тому на холодний період потрібно підібрати жирний класичний крем або ж придбати спеціалізований, який може захистити обличчя від холоду. Теплі шарфи, капюшони, довгі теплі рукавички, які захищають від вітру і зберігають тепло, мають стати основною частиною вашого гардеробу.

За півгодини до виходу на вулицю нанесіть на обличчя і руки тонкий шар будь-якого захисного крему з ультрафіолетовим фільтром – він частково вбереже шкіру від впливу холоду. У раціон харчування введіть продукти, багаті на жирні кислоти: жирні сорти риби, рослинної олії, насіння.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

«Хочу збільшити губи»: магія контурної пластики для обличчя

AFTER PARTY: лайфхаки, які допоможуть освіжити вигляд після гучної вечірки

Як зберегти шкіру від сухості взимку

Колагенове омолодження шкіри у «Центрі естетичної медицини Оксани Короткої»

Як доглядати за волоссям у холодну пору року?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111