Твердий шампунь – це компактний очищувальний засіб для волосся. Він має вигляд прямокутного чи круглого бруска й нагадує шматок мила. За формулою такий шампунь подібний до класичного. У складі є поверхнево-активні речовини (стандартна основа очищувальних і мийних засобів) і «бонуси» – рослинні олії й екстракти, які живлять волосся та надають йому блиску.
Особливість та значна перевага твердого шампуню в тому, що його вистачає на довший проміжок часу. Користувачі такого засобу для волосся зазначають, що один шматок твердого шампуню приблизно замінює 2-3 флакони рідкого (залежно від об’єму). А також його зручно брати у подорожі, якщо ви обмежені ручним багажем. У чому особливість твердого шампуню, як його правильно використовувати та чим він відрізняється від рідкого? Розповідаємо у матеріалі.
ТВЕРДИЙ VS РІДКИЙ?
Яка різниця між твердим та рідким шампунем? Загалом, тільки формат. У твердому шампуні немає двох складових: води та консервантів. Відсутність води захищає брусок від живильного середовища для розмноження бактерій. Консерванти у формулі твердого шампуню для волосся можна звести до мінімуму. У цьому користь не тільки для шкіри, але і для природи. Не секрет, що компоненти шампуню після його використання потрапляють у воду і ґрунт. Без води консервантів ми отримуємо «сухий набір» компонентів з рідкого шампуню: масла, ароматизатори, рослинні екстракти, морська сіль і пави (поверхнево-активні речовини, які дають повітряну піну).
Відсутність пластикового пакування – ще один фактор, чому тверді шампуні набирають популярність. Виробники, для яких екологічність є принциповою концепцією, заохочують покупця відмовлятися від пластикової тари. Тверді засоби, здебільшого, зберігають в жерстяній баночці, яку можна використовувати повторно, або в паперовому пакуванні.
ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ТВЕРДИЙ ШАМПУНЬ?
Наносити такий засіб для волосся можна двома способами: безпосередньо на волосся або як рідкий шампунь (спочатку на долоні, а потім на пасма). Щоб легше розподілити, його варто змочити водою та розпінити у руках. Помасажуйте волосся на шкірі голови цією піною та ретельно змийте теплою водою. Після використання дайте бруску підсохнути та сховайте від вологи та сонячних променів.
КОМУ ПІДХОДИТЬ ТВЕРДИЙ ШАМПУНЬ?
Твердий шампунь підходить всім, у кого є бажання використовувати такий формат. Виробники намагаються максимально урізноманітнити кількість варіантів для вибору, створюючи бруски для будь-якого типу шкіри голови (адже твердий шампунь, як і рідкий, підбирається саме за типом шкіри, а не за типом волосся). Однак, є нюанси, які необхідно врахувати, купуючи твердий шампунь.
- Натуральна косметика не є гіпоалергенною. Тому перед покупкою варто уважно вивчити склад шампуню на предмет пошуку тригерних компонентів.
- Тверді шампуні, зазвичай, не містять силіконів і миють волосся до скрипу. Після миття розчесати волосся складніше, ніж після рідкого шампуню з силіконом і пом’якшувальними добавками. Не обійтися без кондиціонера, маски або зволожувального спрею. На цей випадок деякі бренди натуральної косметики вже випустили тверді кондиціонери для волосся.