У великому місті: як захистити шкіру від негативного зовнішнього впливу

Щороку життя в місті все більше розвивається та прискрюється. Вплив токсичних речовин на шкіру – одна з дуже популярних останнім часом дискурсів в індустрії краси. Як же захистити шкіру від негативного зовнішнього впливу? Дізнаємося разом.

Забруднене повітря – це головне джерело шкоди для здоров’я. Найбільший орган нашого організму – це шкіра, тому вона кожен день поглинає всі види забруднення і токсинів. Дерматологи досліджують вплив забрудненого повітря і визнають зв’язок між несприятливою екологією і низкою змін шкіри. Серед них – закупорені пори і чорні точки, алергія і запалення, тьмяність і лущення, підвищена чутливість, пігментація тощо. Навіть старіння шкіри викликають агресивні чинники мегаполісу, а саме:

  • різниця температури і вологості повітря на вулиці і в приміщенні;
  • напружений ритм життя, шкідливі звички, стрес;
  • ультрафіолетове випромінювання;
  • частинки бруду, вихлопних газів, автомобільної гуми, важких металів, смол і сажі.

СМОГ

Смог – це суміш туману, пилу та забруднювальних речовин. Саме частинки туману в повітрі несуть у собі пил, важкі метали, продукти горіння.

У результаті впливу смогу шкіра стає тьмяною і розкриває пори. Смог може посилюватися сезонними явищами – після спалювання листя, пожеж в лісах і на торфовищах. Особливо смог шкідливий за недостатньої вологості. Сухе повітря зневоднює епідерміс, який втрачає власну вологу і стає легко проникним для токсинів. Результат – тьмяна шкіра і розширені пори.

ВИХЛОПНІ ГАЗИ

Шкіра стає зневодненою під впливом газів та смогу, втрачає еластичність і свіжість. Активізуються вільні радикали, що викликають передчасне старіння. Токсичні елементи можуть також викликати алергію (висип, печіння і свербіж). Але найбільше дерматологів турбує ризик гіперпігментації, який у жителів мегаполісів на 22% більше, ніж у жителів сільської місцевості. Частинки вихлопних газів проникають глибоко в шкіру, закупорюють пори, запускають хімічні реакції і запалення в клітинах, руйнують клітини епідермісу, молекули еластину, колаген і ліпідний шар.

ДИМ

Тютюн і папір на кінчику сигарети згорають за температури понад 800 °C. В результаті виділяється дим, що містить 7000 хімічних сполук. Багато з них небезпечні або потенційно небезпечні для здоров’я. Токсини тютюнового диму викликають окислювальний стрес. Шкіра отримує недостатньо кисню, що призводить до ішемії тканин тощо. Дим провокує зморшки, мішкуваті повіки, нерівномірний колір та суху і грубу шкіру.

ОФІСНЕ ПОВІТРЯ

Несприятливо впливає на шкіру й контраст температур і вологості повітря на вулиці та в приміщенні. В опалювальний сезон повітря в приміщенні пересушене, що порушує водний баланс шкіри, призводить до сухості і подразнень. Влітку контраст температур створюють кондиціонери, які можуть пересушувати повітря, а якщо їх вчасно не очищувати, вони можуть викидати забруднені частинки. Копіювальні машини, пиловловлювачі, зволожувачі повітря та озонатори виділяють озон. Цей сильний окислювач шкіри призводить до її старіння. А за умови взаємодії озону з ліпідами себуму виділяються речовини, що викликають подразнення.

ЯК ЗБЕРЕГТИ ВІДМІННИЙ СТАН ШКІРИ У МІСТІ?

Не поспішайте переїздити до будиночка в селі – ми знаємо, як протидіяти впливу міста на вашу шкіру.

  • Використовуйте продукти з приміткою anti-pollution
  • Максимально збільшуйте рівень антиоксидантів в засобах.
  • Варто надати перевагу м’яким засобам – крем-гелям, пінкам для вмивання або користуватись гідрофільним маслом і міцелярною водою.
  • Використовуйте легкий пілінг раз у тиждень: для чутливої шкіри підійдуть ензими, для жирної шкіри краще пошукати невисокі концентрації AHA-кислот.
  • Поліпшити мікроциркуляцію і постачання шкіри киснем. В першу чергу тут нам потрібен ніацинамід (вітамін В3).
  • Оберіть зволожувальний засіб із церамідами та жирними кислотами, які сприятимуть відновленню бар’єра.
  • Збільшити «енергію» в клітинах допоможуть мідь і магній або амінокислоти.
  • Застосування вітамінних крапельниць також гарно бореться з впливом міста на вашу шкіру. Більше про вітамінні терапії можна дізнатися ТУТ.
Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”14548, 20962, 22597″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22055, 21709, 22533″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22454, 22453, 22473″]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111