Як боротися з лупою взимку?

Одна з найпоширеніших проблем, пов’язаних зі здоров’ям шкіри голови, є лупа. Вона виникає у більшості населення планети і турбує всіх, незалежно від віку і статі. Свербіж, білі лусочки на одязі та відчуття дискомфорту – це ті прояви лупи, з якими зіштовхується кожен другий. Про те, чи є ці прояви нормою, чому взимку лупа загострюється та як із нею боротися – читайте у нашому матеріалі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому випадає волосся і як із цим боротися – розповідає луцька нутриціологиня Наталія Тарапата

ЩО ТАКЕ ЛУПА І ЯКОЮ ВОНА БУВАЄ?

Лупа – це не захворювання, а наслідок або ознака іншої хвороби чи цілої низки порушень в організмі. Лупа буває у всіх, незалежно від того, як часто миє людина голову. Крім цього, одним із основних факторів виникнення лупи є надмірний стрес. Погіршують ситуацію неякісні шампуні і їхнє часте використання. Лупа існує у двох видах: сухому та жирному.

Суха лупа виникає внаслідок надмірного осушення верхнього шару епідермісу. Він тріскається, клітини роз’єднуються, тому починаються запальні процеси, які проявляються почервонінням і свербінням. Так з’являються ті самі лусочки, які опадають на плечі й одяг.

Жирна лупа найчастіше є результатом неправильного миття шкіри голови. Лупа є наслідком себореї – надмірного виділення та накопичення сального секрету. Далі відбувається збільшення колоній мікроорганізмів (Malassezia), які харчуються шкірним салом і викликають виникнення лупи.

Це пов’язано з надмірною роботою сальних залоз, що закупорюються від недостатнього вимивання шампуню чи інших засобів. Від цього волосся жирніє, свербить та може мати неприємний запах. У найгіршому випадку виникне бактеріально-грибкова інфекція.

ЧОМУ ЛУПА З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ВЗИМКУ?

Варто розуміти, що лупа може виникнути у будь-яку пору року, але у зимові місяці, коли температура різко падає і починається сильний вітер, а у приміщеннях повітря буває надто сухим, ситуація зазвичай погіршується. Відтак, через перепад температур шкіра голови виробляє більше жиру для змащення і захисту, з яким, своєю чергою, взаємодіє грибок Malassezia.

ЯК БОРОТИСЯ З ЛУПОЮ?

Передусім, варто пам’ятати, що не потрібно зловживати і вірити у народні методи боротьби з лупою. У жодному разі не ополіскуйте волосся оцтом тощо. Це лише ускладнить ситуацію. І найкращим рішенням буде звернутись до лікаря-трихолога для того, щоб підібрати правильне, індивідуальне лікування.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Три найефективніші процедури від випадіння волосся у Луцьку – радить трихолог

Універсальні поради як побороти лупу:

– зверніть увагу на показник pH шампуню: допустима норма має бути 5.0-5.5, як і в нашого фізіологічного стану шкіри голови. Якщо у вас жирний тип шкіри, то показник pH має бути 3.2-3.5. Тільки так шампунь сприятиме вимиванню шкірного сала та матиме себорегулювальну дію.

– уникайте зовнішніх факторів: холоду, сухого повітря від опалення, фарби, засобів для укладки та інших можливих алергенних чинників;

– не зловживайте феном, стайлерами.

– уникайте гострої, жирної, надмірно соленої їжі, хлібобулочних виробів, молочної продукції.

– використовуйте скраб для шкіри голови раз на тиждень, аби відлущувати зайві змертвілі частинки;

– ретельно ставтесь до кількості кондиціонера: наносьте його не на всю довжину, а з акцентом на кінчики та обирайте кондиціонер для типу свого волосся, аби він не обтяжував його.

Пам’ятайте, що лупу можна і потрібно лікувати! Головне – звернутися до кваліфікованого фахівця, який допоможе підібрати комплексне лікування.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як доглядати за волоссям у холодну пору року?

5 зачісок для прямого волосся, які варто повторити

«Зимове золото»: кому варто спробувати новий відтінок, який підкорив зірок

Як доглядати за волоссям, щоб воно не електризувалося?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111