Хребет

Як перестати сутулитися та позбутись поганої постави

Кому не хочеться мати гарну поставу і дивитися на світ, елегантно розправивши плечі? На жаль, після багаторічних «засідань» за партами та офісними столами хребет так і хилить в протилежну сторону. Плечі мимоволі сутуляться, спина і шия починають болісно нагадувати про себе.

 

Через погану поставу накопичується навантаження в плечах і спині, виникають головні болі. Звичка сутулитися може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, на кшталт шлунково-кишкового рефлюксу або хронічної втоми, оскільки заважає правильно і глибоко дихати. Чому погана постава шкодить здоров’ю і як це виправити – розбираємось разом.

ПОДИВІТЬСЯ НА СЕБЕ В ДЗЕРКАЛО

Ми настільки звикли горбитись за столами, комп’ютерами та над смартфонами, що давно забули, яке положення спини є природним. Саме час згадати. Встаньте прямо і подивіться на себе в дзеркало. Якщо долоні звернені до стегон великими пальцями вперед, це хороший знак – постава, швидше за все, правильна. Але якщо долоні повертаються назад, ви, ймовірно, сутулитеся. Повертаючи тіло в правильне положення, відведіть голову назад, а плечі – назад і вниз, спину тримайте прямо, живіт втягніть, не надто перегинаючись в попереку. Ви почуватиметесь трохи дивно з незвички, як ніби спеціально випинаєте груди, що загалом має непоганий вигляд.

Спина
Хребет

НАМАГАЙТЕСЯ СИДІТИ ПРАВИЛЬНО

Сядьте на стілець або робоче крісло та оцініть своє положення. Більшість з нас сидить неправильно, перевищуючи навантаження на хребет, згинаючи спину на зразок букви «С» або горіха кеш’ю. Така поза, безумовно, шкодить спині. Суть не в тому, що ми повинні сидіти менше, ми повинні сидіти краще. Освоюйте правильний варіант, комфортний для тіла: п’яти на підлозі, коліна розслаблені й злегка розсунуті, а сідниці розташовані так, як ніби у вас є невидимий хвіст, яким ви можете порухати в будь-який момент. Відкиньтеся на спинку стільця, якщо так зручніше. Основний момент саме в тому, щоб витягнути з-під себе уявний хвіст, а не сідати на нього. Так кістки тазу приймуть правильне положення, а ви зможете сидіти довго і не напружувати спину.

ВИЗНАЧТЕ ПРАВИЛЬНУ ПОЗИЦІЮ ДЛЯ РОБОТИ

Природна тенденція нахилятися до комп’ютера викривляє хребет, створюючи погане навантаження на спину. Сядьте так, як рекомендовано вище, за бажанням використовуйте поперекову подушку. Монітор повинен знаходитися на відстані витягнутої руки, а верхня частина екрану – на рівні очей, щоб ви не дивилися вгору або не напружували шию, нахиляючи голову вниз. Якщо у вас немає стаціонарного комп’ютера, а працювати доводиться довго, варто приєднати до ноутбука зовнішній монітор або клавіатуру.

ПОТЯГУЙТЕСЬ ПІСЛЯ ПРОБУДЖЕННЯ

Коли ви довго застрягаєте в одному положенні, в офісному кріслі, машині або літаку – м’язи втомлюються і потребують розминки. Чи помічали, що кішки й собаки потягуються, насидівшись або належавшись? Людині це теж на користь, причому не тільки зранку.

Талія

УКРІПЛЮЙТЕ КОРПУС ТІЛА

Йдеться про м’язи корпусу тіла, від грудної клітини до середини стегна, зокрема про прямі та косі м’язи живота, найширші м’язи спини, м’язи сідниць, попереку і частково м’язи стегон. Всі вони працюють разом, допомагаючи нам сидіти та стояти. Заняття йогою або пілатесом допомагають їх зміцнити. Вони тренують розвивальну силу м’язів і рухливість суглобів. Також додайте вправи на розтяжку в регулярну фітнес-програму і виконуйте щодня, щоб ліквідувати дискомфорт в напружених м’язах спини, шиї та плечей.

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР