За спиною: чому болить спина

Через велике навантаження на наші очі через роботу за комп’ютерами та ґаджетами в руках у багатьох виникають проблеми зі спиною: грижі, протрузії, міжхребцеві диски. Чому виникає біль у спині та як із ним боротися? Розбираємося разом.

ЧОМУ ВИНИКАЄ БІЛЬ У СПИНІ?

Ми прокидаємося, сидячи снідаємо, чистимо зуби або зав’язуємо шнурки, нахилившись вперед, прямуємо на роботу, знову-таки сидячи в транспорті, далі працюємо за комп’ютером чи ноутбуком тривалий відрізок робочого дня. Це звичайний день для більшості з нас. Одна з причин болю в спині – переважання передніх нахилів в хребті або положень з переднім нахилом (положення сидячи, робота в нахилі вперед).

І лише ті, хто активно займається спортом, робить зворотний рух, на кшталт нахилів в хребті або прогинів назад. Відсутність зворотних рухів призводить до постійного перевантаження передніх відділів хребта (передусім, міжхребцевого диска) та надмірного розтягування зв’язок та капсул міжхребцевих суглобів.

 

Щоб уявити краще, можна провести простий експеримент з пальцем руки.

  • вигніть назад вказівний палець до крайнього положення і відчуття легкого дискомфорту та потримайте в такому положенні деякий час;
  • згодом ви почнете відчувати біль, джерелом якого є надмірно розтягнуті зв’язки та капсули суглобів пальця;
  • щоб біль зникнув, потрібно зігнути палець і порухати ним.

Так само і з хребтом. Щоб не відчувати болю в спині, потрібно частіше змінювати положення і вектор руху. Рекомендуємо протягом дня періодично виконувати розгинання в спині.

Медики зазначають, що до 90% болю у спині мають механічний характер. Це означає, що біль залежить від певних положень і рухів.

ЧОМУ БОЛИТЬ СПИНА?

Чи зменшується відчуття болю після відпочинку? Якщо так, то ваш біль скоріш за все має механічний характер.

Чи залежить ваш біль від певних положень і рухів, наприклад, посилюється в положенні сидячи або при нахилі вперед/назад? Якщо так, то ваш біль, ймовірно, має механічний характер.

Чи можете ви знайти положення, в якому біль зменшується або взагалі проходить? Якщо відповідь на це питання позитивна, то біль має механічний характер.

Чи присутні у вас такі симптоми як підвищення температури тіла, втрата ваги, біль в суглобах (колінних, суглобах кисті, тазостегновому суглобі), відчуття скутості в спині вранці, яка триває понад 30 хвилин після початку активності, погане загальне самопочуття? Цих симптомів відчувати ви не повинні, якщо біль механічний.

ВЛАШТОВУЙТЕ ДЕКОМПРЕСІЮ ХРЕБТА

Всередині нашого хребта  існує спинний мозок, а між хребцями – корінці нервів. Такі патології лікують фахівці-невропатологи. Коли відбувається компресія (стискання) хребців, погіршується передавання імпульсів від центральної нервової системи до органів і м’язів. Це ж саме відбувається і у зворотному напрямку. Відповідно хребет впливає на весь організм загалом.

На біомеханіку постави неабияк впливають сучасні ґаджети і робота з ними, наслідком чого є стискання хребта. Відбувається компресія і формуються протрузії (тріщини) міжхребцевих дисків, а згодом на їхніх місцях з’являються грижі.

Спостерігають, що грижі та протрузії після 25 років є майже у всіх. Але не у всіх спричиняють больові синдроми. А ще наявність таких симптомів зовсім не причина відмови від тренувань, це пряме показання до регулярних вправ, завдяки яким зникають м’язові спазми і компресія.

Прості вправи для декомпресії (основне завдання якого – зменшення тиску на структури хребта) мають стати такою ж звичкою, як вмивання обличчя двічі на день. Ці навантаження поліпшуватимуть здоров’я організму щодня, а ви натомість відчуєте прилив сил та бадьорості.

ПРОФІЛАКТИКА

Уникайте тривалого положення сидячи. Робіть перерви якомога частіше та рухайтеся, яким би зручним і ергономічним не було ваше робоче крісло.

Вберегти спину від болю допоможуть регулярні фізичні вправи, а також такі рекомендації.

  • Влаштовуйте регулярні розтягування м’язів;
  • додайте аеробні навантаження, наприклад, ходьба чи їзда на велосипеді;
  • виконуйте вправи, що стабілізують хребет.
  • стежте за вагою тіла;
  • відмовтеся від куріння;
  • перегляньте свій режим та передбачте повноцінний сон.

 

Старайтеся менше часу проводити в ліжку. Дослідження довели, що тривале перебування в ліжку значно сповільнює процес відновлення.

  • Відпочинок потрібен, якщо біль занадто сильний, але не довше одного дня.
  • Уникайте справді інтенсивної активності, але рухайтеся у повільному темпі, наскільки це можливо.
  • Уникайте тривалого сидіння або стояння, тому змінюйте положення тіла.

Якщо біль суттєво впливає на ваше життя, то вам варто звернутися до фізичного терапевта, який підбере індивідуальну програму та допоможе втілити її у життя.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”4″ column_number=”4″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”14500, 16110, 19124, 5022″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”19240, 17405, 10034″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”20643, 20458, 20341″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0