Здоров’я очей: 5 звичок, що псують ваш зір

Проблема погіршення зору під час роботи в ґаджетах, екранного часу, що сягає понад 10 годин, та вічного скролінгу новин не є новою. Дуже мало людей, які можуть похизуватися тим, що з народження й дотепер мають 100% зір.

На жаль, ми не можемо вирішувати з яким зором нам народжуватись. Тому розіграшем «плюсів» та «мінусів» займається генетична лотерея. Тож комусь щастить зі стовідсотковим зором, хтось уже з дитинства нерозлучний з окулярами, а хтось спостерігає постійні зміни, що залежать від рівня навантажень та турботи про своє здоров’я.

Утім, вітаміни та регулярні відвідування окуліста також не є гарантією стабільних та довгострокових стовідсоткових показників. Дуже часто ми самі доводимо стан свого зору до точки неповернення за допомогою шкідливих звичок та щоденних дій, які, як нам здається, не спричиняють негативних наслідків. У матеріалі зібрали 5 найпоширеніших звичок, які найчастіше завдають шкоди здоров’ю очей.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як зберегти зір під час роботи за комп’ютером?

  1. Ви забуваєте кліпати та не відриваєтесь від екрана комп’ютера

Якщо ви довго сидите за комп’ютером і майже не відриваєте погляд від екрана, то до кінця дня можете відчути неприємні симптоми сухого ока. Особливо часто це відбувається в тих випадках, коли ви намагаєтеся читати дрібний текст з яскравим блакитним підсвічуванням. За таких умов частота моргань зменшується, через що слизова очі починає повільно, але правильно висушуватися. Через недостатнє зволоження очі швидше втомлюються, зір стає нечітким, а очний кришталик починає деформуватися. Довге сидіння за екраном пристрою без кліпання та перепочинків призводить до погіршення стану сітківки й збільшення ризиків розвитку короткозорості.

Офтальмологи рекомендують методику «20-20-20», щоб ефективно знімати напругу з очей. Через кожні 20 хвилин, проведені за комп’ютером, відводьте погляд на 20 кроків і затримуйте їх на 20 секунд. Така «розминка» допоможе зняти напругу, що накопичилася, з очей.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Харчування та імунітет: що потрібно їсти, аби зміцнити імунітет

  1. Незбалансоване харчування

Говорити про здорове харчування можна дуже довго, однак спробувати налагодити свій раціон все ж таки слід. Вітаміни в таблетках та комплексні харчові добавки навряд чи замінять свіжі овочі з грядки та зірвані з дерева фрукти, але якщо пройти консультацію у грамотного дієтолога та нутриціолога, то ви зможете знайти їм оптимальну заміну. Адже без достатнього споживання деяких корисних речовин ваш зір незабаром почне падати. Морква, чорниця, печінка, шпинат, риба жирних сортів – все це важливо споживати якнайчастіше.

  1. Ви використовуєте погане освітлення

Увечері буває дуже приємно почитати улюблену книгу при неяскравому світлі настільної лампи. Все це звучить дуже романтично, але насправді регулярне читання при поганому освітленні та неправильному сидінні може зіпсувати ваш зір за кілька місяців. Офтальмологи рекомендують працювати, малювати або читати з прямою спиною, а не лежачи, і рівномірно розподіленим світлом.

  1. Ви часто трете очі

Коли ви трете очі брудними руками, шанси занести в них бруд і бактерії збільшується в рази. А якщо ви помічаєте, що дія стала майже звичкою, готуйтеся, що червоні очі стануть вашими супутниками. Коли ви трете очі, то пошкоджуєте рогівку, а це, своєю чергою, загрожує розвитком кератоконуса – захворювання, під час якого рогівка стає тоншою і тому починає випинатися назовні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: SUN PROTECT: усе, що потрібно знати про сонцезахист

  1. Ви забуваєте про сонцезахисні окуляри

Надмірна дія УФ-променів не лише згубно впливає на нашу шкіру. Так, ми вже навчились використовувати сонцезахисний крем у будь-яку пору року і вміємо захищати свою шкіру від сонця. Проте у справі з очима він навряд чи допоможе. Аби захистити свої очі від впливу сонця, не забувайте сонцезахисні окуляри, навіть взимку.

У випадку з очима, сонце може пошкодити сітківку та спровокувати розвиток катаракти та появу пухлин. Звичайно, лякатися не варто: такі випадки обумовлені швидше схильністю зору кожної конкретної людини. Також важливо пам’ятати про грамотний вибір лінз у спеку року. Намагайтеся віддавати перевагу моделям з позначкою UV, які створять додатковий захисний бар’єр між сітківкою і потоком УФ-променів.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Чим небезпечний біль у шиї – розповідає експертка зі здорових рухів Віола Самчук

Нервовий тік: чому сіпається око

«Зелена терапія»: як рослини впливають на наше ментальне здоров’я

Що потрібно знати перед процедурою збільшення губ?

Лазерна корекція зору: все, що ви хотіли знати

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111