Перше, що потрібно зробити після покупки нового взуття для холодної пори року – подбати про якісні засоби для догляду за ним! Аерозолі, креми та фарби нададуть взуттю не тільки охайний зовнішній вигляд, а й продовжать термін життя, особливо в осінньо-зимовий період, коли під ногами вода, сльота, солі. Однак мало купити найпопулярніший крем та змащувати взуття щодня. Розповідаємо про особливості догляду за осіннім та зимовим взуттям.
На сьогодні на ринку представлена широка лінійка засобів для догляду за взуттям. Відповідно, найпопулярнішими засобами з догляду є:
- Щітка для взуття. Повноцінний догляд за взуттям важко уявити без щіток. Нанести крем, очистити від пилу, розчесати ворс, відполірувати – такі маніпуляції слід проводити з цим аксесуаром.
- Крем для взуття. Він випускається у різних кольорах, з жирною структурою чи навпаки. Крем варто обирати виходячи з кольору взуття і наявності на взутті дефектів та подряпин. Приміром, для нової пари підійде безбарвний крем, а для старої чи потертої, варто обирати крем під колір взуттю, аби замаскувати всі недоліки.
- Аерозолі для взуття. Це ефективний засіб, який швидко і зручно надасть парі взуття доглянутий вигляд без зайвих маніпуляцій.
- Піна-очищувач для взуття. Делікатно очищуючи поверхню, цей засіб ідеально підійде для регулярного догляду.
- Просочення для взуття. У вологу і дощову пору року, коли потрібен додатковий захист від промокання взуття, такий засіб збереже ваші ноги від промокання.
Окрім цього існує безліч засобів, які роблять щоденну експлуатацію взуття комфортним: дезодоранти, нейтралізатори, олівці, піна-розтягувач тощо.
Як правильно доглядати за різними матеріалами?
Замша
Особливістю замші є густий короткий ворс і блискуча оксамитова структура. Не варто плутати з нубуком чи велюром. Поверхня першого – шліфована і має більш гладку структуру. У велюру грубший ворс, він, звичайно, поступається замші за багатьма характеристиками. Але загалом замша, велюр і нубук з однієї групи – ворсових шкір, а тому догляд за ними практично однаковий.
У зимову пору варто носити замшу в сухий період, тому що вплив снігу, вологи і солі погано позначиться не тільки на вигляді взуття, а й на його стані загалом.
Перед виходом з дому взуття потрібно обробити спеціальними засобами для замші, переважно це вологовідштовхувальні спреї. Після зимового сезону можна використовувати хімію для відновлення структури і кольору. Якщо взуття всередині промокло, можна вставити туди дерев’яні колодки (або папір) без лакованого покриття – вони вберуть вологу.
Екошкіра
Екошкіра – це не шкірзамінник і не дермантин. Це – синтетична шкіра, яку винайшли в другій половині ХХ століття шляхом синтезу поліуретану і натурального тканого матеріалу – бавовни. Екошкіра значною мірою розв’язує проблему екології, оскільки для її виготовлення не вбивають тварин, а виробничий процес не забруднює довкілля. Багато в чому вона не поступається натуральній шкірі, стійка до прання і не вигоряє. Якісну екошкіру за зовнішніми ознаками складно відрізнити від натуральної.
Багато в чому засоби догляду за натуральною та екошкірою схожі: креми і фарби, водовідштовхувальні спреї. Протирати варто вологою губкою, а відтак витирати насухо.
Гладка шкіра
Це натуральний матеріал, який зазвичай має характерний природний малюнок – мерею. Поверхня шкіри може бути оброблена на заводі мінімальним захисним покриттям: фарбами, воском. Але також може бути й без обробки, тому за нею потрібен особливий догляд.
Будь-яку гладку шкіру в холодний період перед виходом на вулицю варто обробляти захисними засобами з метою профілактики: кремами, воском або ж водовідштовхувальним спреєм. Промокле взуття треба сушити в природних умовах. Біля джерел тепла (батарей) цього робити не рекомендують.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Шерсть чи синтетика: який наповнювач для взуття найтепліший?