Тепла та затишна: чому у вашому гардеробі має бути флісова річ

Кілька років тому фліс асоціювали лише з альпіністами та дідусями на зимових прогулянках. Проте все змінилося, коли несподівано модна індустрія популяризувала одяг, який зазвичай одягають для гірських походів та довгих лісових подорожей. Кросівки для піших прогулянок стали з’являтися на червоних килимових доріжках, технічні пуховики майоріли на вулицях під час тижнів моди, а ті самі найзручніші флісові куртки стали невіддільною частиною гардероба будь-якого трендсетера чи тредсетерки.

Окрім звичних сорочок та курток, з флісу тепер виготовляють буквально все: і головні убори, і комбінезони, і шорти, і навіть боді. І поки флісове божевілля у розпалі, пропонуємо розібратися, що ж це за матеріал і чому речі з флісу обов’язково мають бути у вашому гардеробі.

ПРО НАЗВУ

Попри те, що з англійського fleece перекладається як «овчина» або «шерсть», тканина, яку ми звикли так називати, – синтетичний матеріал, поліестер, оброблений спеціальним розчином.

Проте назву обрали не просто так. Ця назва мала пробудити в шанувальниках активного відпочинку спогади про найкращі властивості вовни – її вміння дихати та тримати тепло. Крім іншого, цей синтетичний аналог володів іншими корисними якостями: фліс швидко сохне, не вимагає спеціального догляду і не колеться. Приємний бонус: створення речей з флісу дешевше за вовняне виробництво, а значить, і коштують вони менше. Єдиний істотний мінус флісу у тому, що він накопичує статичну електрику, а може легко спалахнути.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Стильні висновки: головні тренди 2021 року

Стильні висновки: головні тренди 2021 року

ЯК ФЛІС З’ЯВИВСЯ НА МОДНІЙ АРЕНІ СВІТУ?

Історія флісу почалася в 1979 році, коли Аарон Ферштейн, генеральний директор массачусетської текстильної компанії Malden Mills (нині – Polartec), вирішив поекспериментувати із синтетичними матеріалами у спробі захопити ринок спортивного одягу. У результаті вийшов той самий фліс, який миттєво збагатив підприємство. У 1981 році у співпраці з Івоном Шуінаром, захопленим альпіністом та засновником тоді ще маловідомого бренду Patagonia, Ферштейн нарешті представив речі з інноваційного матеріалу першим покупцям.

Фліс першого покоління отримав назву synchilla (гра слів «синтетика» та «шиншила») – саме з нього було зроблено нині культовий пуловер Patagonia Snap-T. Ця модель унісекс вільного крою з коміром-стійкою та невеликою нагрудною кишенею сподобалася не лише професійним спортсменам, а й просто шанувальникам активного відпочинку. Навіть через тридцять п’ять років Snap-T не втрачає популярності. Проте, сучасна версія важить трохи менше і виготовляється з вторинної сировини.

Чи варто говорити, що технологія швидко вийшла за межі Штатів, і речі з флісу з’явилися в лінійках виробників одягу у всьому світі. У середині 1990-х світові бренди намагалися додати фліс мало не в кожну колекцію, після тенденцію підхопив і мас-маркет Gap і Uniqlo, а потім і бренди на кшталт Donna Karan і Tommy Hilfiger. Довгий час фліс використовували лише для пошиття домашнього одягу, спортивної форми та термобілизни.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Гід найстильнішими пуховиками сезону осінь-зима 2020/2021

Гід найстильнішими пуховиками сезону осінь-зима 2020/2021

ФЛІС У КОЛЕКЦІЯХ 2021/2022

Stella McCartney підійшли до флісу творчо, створивши цілу колекцію, що на 50% складається з переробленого матеріалу, в якій є барвисті парки та худі, м’які штани карго та сорочки. Флісові шуби Max Mara виглядають як незамінні речі для зимових прогулянок містом та подорожей. На вечірку можна вирушати, накинувши таку поверх сукні.

Moncler і Chloé доводять, що фліс може бути розкішним. Французький будинок випустив лінію шарфів, доповнених шовком, а італійський бренд, який усі полюбили за кутюрні пуховики, подбав про зимовий гардероб, створивши елегантні лонгсліви та водолазки з флісу. Ефектний образ також легко скласти, одягнувши теплу сорочку в дусі спортивного шику Isabel Marant Etoile з класичними штанами та масивними сережками.

Світові селебриті також полюбляють флісові речі та стилізують їх найрізноманітнішими способами. Наприклад, Хейлі Бібер, яка носить куртку з флісу ультрамодного зеленого кольору з класичними чорними штанами зі стрілками та білими Nike Air Force 1. Кросівки в такому випадку легко замінити на класичні чорні лофери на плоскій підошві або на витончені ботильйони. Белла Гадід любить флісові куртки і однотонні, і з принтом. Рекомендуємо звернути увагу на поєднання, яке дуже подобається супермоделі – доповнювати вбрання з флісовою курткою золотими прикрасами, зокрема класичним жіночим годинником.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Тепло рук: найтрендовіші моделі рукавичок

Яку шапку обрати для цієї зими

Зимові сукні, які повинні бути у вашому гардеробі

This is Katsurina: все про еволюцію бренду

5 головних трендів сезону осінь-зима 2021/2022 в образах українських інфлюенсерок

В’язані обійми: які моделі кардиганів будуть актуальними у цьому сезоні

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11