Як не прогадати з вибором якісної термобілизни?

Вже ні для кого не секрет, що майбутня зима стане випробуванням для нас усіх. І тому на зміну трендам та гонитвою за красивими речами ми шукаємо практичний одяг, який витримає найскладніші погодні умови. Вже з жовтня одним із популярних пошукових запитів серед наших громадян стала термобілизна. Це багатофункціональний елемент гардероба, який уже не асоціюється зі зимовими видами спорту та фізичною активністю. Перш за все – це додаткове джерело тепла і комфорту, якого кожен із нас потребує. Читайте у матеріалі про те, як обрати якісну термобілизну та на що варто звертати увагу під час її пошуків.

ПРИЗНАЧЕННЯ

Перш за все, варто визначити, куди і коли ви збираєтеся одягати термобілизну, оскільки її умовно поділяють на ту, що підходить для активного способу життя та ту, яка призначена для людей із більш пасивною діяльністю.

Що ж стосується температурних діапазонів, то це абсолютно умовне маркування. Так, комплекти, розраховані на -30 можуть не зігрівати навіть при -10. Тому, щоб точно не помилитися, вибирайте тонкі моделі, а тепло регулюйте за допомогою шарів в одязі. У такому випадку один комплект ви зможете носити в будь-який сезон.

Важливо пам’ятати, що термобілизна має щільно прилягати до тіла, проте не обмежувати ваших рухів. Намагайтеся не купувати занадто вільні моделі – такі фасони просто не зможуть утримувати тепло, але водночас не треба мучити себе занадто тісними моделями. Термобілизну для повсякденного застосування радимо шукати без швів.

ЯКИЙ НАЙКРАЩИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ ТЕРМОБІЛИЗНИ?

Шерсть вівці-мериноса

Шерсть мериноса часто вважають найкращим матеріалом для термобілизни. Він виготовлений із натурального матеріалу, а тому добре зігріває, відводить зайву вологу та не створює «ефекту капустини», адже не відчувається під основним одягом. Це хороший вибір для більшості видів діяльності і він доступний у різноманітних кольорах, що робить його надзвичайно універсальним.

Плюси: натуральний матеріал, універсальність, можна носити без прання більше кількох разів.

Мінуси: це найдорожча модель, може бути трішки грубою для чутливої шкіри.

Шовк

Шовк є ще одним популярним тепловим базовим шаром завдяки своїй вологопоглинальній властивості та здатності зберігати тепло. Як і мериносова шерсть, це натуральний матеріал, хоча він не такий теплий.

Плюси: натуральний матеріал, дуже м’який на шкірі, не об’ємний.

Мінуси: вимагає частого прання.

Синтетичні тканини

Багато варіантів термобілизни у масмаркеті виготовлено із синтетичних тканин, зазвичай із сумішшю різного відсотка поліестеру з іншими матеріалами, такими як нейлон, ріон тощо.

Синтетичні тканини мають перевагу в тому, що вони дешеві та прості у догляді, однак легко вбирають у себе сторонні запахи та потребують частого прання.

Плюси: дешева вартість, простий догляд.

Мінуси: швидко з’являється неприємний запах, потребує частого прання.

 

Тому, якщо ви вагаєтеся, з якого ж матеріалу обрати термобілизну, радимо пам’ятати про деякі правила. По-перше, не забуваймо, що термобілизна – не диво-одяг, в якому неможливо замерзнути. Основне завдання спортивної термобілизни – залишити тіло сухим навіть за умови високої фізичної активності. Додатковий ефект – термоізоляція, тобто збереження тепла. У структурі тканини затримується повітря та створює ефект термоса.

Тому якщо ви плануєте багато рухатися, то найкраще придивитися до комплектів з мінімальним вмістом натуральних волокон, щоб волога швидко випаровувалась і не охолоджувало тіло. А якщо ви шукаєте фасони для міста, то можна і згрішити крапелькою вовни чи бавовни у складі.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ТЕРМОБІЛИЗНОЮ?

Оскільки ми купуємо термобілизну не на один, а на кілька сезонів, варто правильно про неї дбати, аби не зіпсувати її зовнішнього вигляду та властивостей. Вона потребує делікатного догляду та має здебільшого одинакові принципи у пранні.

Передусім, варто пошукати інформацію про режим прання та температури на етикетці такого одягу. Також радять не прати термобілизну разом із джинсами, або светрами із замком, оскільки вона може зачепитися за них та пошкодитися.

Обирайте якомога нижчі температурні режими для прання, а також обирайте гель, а не пральний порошок. Опісля, не варто розвішувати термобілизну на батарею, оскільки вона може зменшитися у розмірах.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Теплі поради: готуємо оселю до екстремального опалювального сезону

10 теплих зимових речей, які обов’язково мають бути у вашому гардеробі

Вовняні шкарпетки, кожухи та ліжники: традиційні українські теплі речі, які зігріватимуть нас цієї зими

Які кольори додадуть вам зайвих років – розповідає стилістка Юлія Кубай

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
4d0491e67db22564142429111
головна месонія
1
IMGP2762111
головна адво
2021-11-22 game aromalliance antiage phyts bio soins antirides fermete peaux matures
головна
makeup-cycler-makeup-oct-3x4
квіт
photo_2025-05-05_13-22-37111