модні кросівки

Як обрати якісні кросівки

У магазин за хлібом і на побачення, на зустріч з партнерами і на прогулянку парком – ми так часто обираємо їх. А тим паче зараз, коли на вулиці так солодко пахне весною. Але як обрати ідеальні кросівки та не витратити всі свої заощадження? Дізнаємося разом.

Сьогодні кросівки настільки універсальний елемент взуттєвого гардероба, що питання про те, які кросівки краще обрати для бігу, а які на щодень, просто відпадає. Сучасні моделі здатні задовольняти відразу кілька вимог.

НА ЩО ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПІД ЧАС ВИБОРУ КРОСІВОК?

 • ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ ВЗУТТЯ
 • КОМФОРТ ПІД ЧАС РЕГУЛЯРНОГО ВИКОРИСТАННЯ
 • ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

Виробник заздалегідь зазначає про основні властивості взуття. Можна обирати взуття з різною метою, але тоді потрібно підбирати за максимально наближеним спрямуванням. Наприклад, для бігу і прогулянок, на щодень і для ходьби на великі дистанції. Такого принципу необхідно дотримуватися, обираючи взуття для дітей, особливо для школярів.

Конструкцію кросівок передбачає функціонал взуття. Моделі для спорту створюють так, щоб ноги не втомлювалися. Якщо розглядати кросівки для щоденного носіння, то виробник акцентує на загальному комфорті для стопи, адже ноги весь день у них. Звертайте увагу і на спеціальний дизайн, водонепроникне покриття, яке не потрібне для занять спортом.

кросівки

ЯКІ БУВАЮТЬ КРОСІВКИ?

 • Для щоденного використання;
 • для бігу;
 • для фітнесу;
 • для баскетболу;
 • для гандболу;
 • для волейболу;
 • для футболу;
 • для тенісу;
 • для походів.

 

Кросівки для бігу роблять легкими, щоб не навантажувати стопу, а взуття для щоденного використання може бути різного дизайну. Останнім часом особливу популярність здобули габаритні моделі, хоча масивна підошва не сильно впливає на функціонал.

Існують ще й додаткові критерії, на які варто звернути увагу. Фіксації стопи важлива для тих, хто бігає, натомість для звичайних моделей важливими є м’яка поверхня, яка не впливає на «фізику» тіла спортсмена.

вибір взуття

ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНІ КРОСІВКИ?

Перше, на що варто звернути увагу – мета. Її визначає сегмент кросівок. Визначившись з функціоналом, далі важливо оцінити основні характеристики конкретної моделі. Купити якісні кросівки нескладно, набагато складніше не переплатити за них.

ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ ІЗ МЕТОЮ ДЛЯ КРОСІВОК?

 • Регулярний або професійний біг;
 • прогулянки, піші походи;
 • повсякденне життя;
 • взуття для особливої стопи.

Якщо у вас у планах похід або тривалі піші прогулянки, тоді взуття повинно володіти неабиякою міцністю, особливо на підошві.

 

Повсякденне, на думку експертів, «стерпить» багато огріхів. Ціна на універсальні кросівки нижча, і тому вартість пояснюється дизайном. Він ніяк не впливає на функціонал. Кожен відомий виробник працює не з однією метою, позаяк він прагне задовольнити потреби різних груп покупців, ставити демократичні ціни, дотримуватися світових трендів. У багатьох випадках спортивні бренди випускають і прості повсякденні кросівки. Виробник служить гарантом якості, але і в межах одного сегмента також трапляється досить різне взуття.

кросівки
спорт

ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ КРОСІВКИ?

Після того, як мету визначили, половину справи зроблено. Далі завдання, як правильно вибрати кросівки, залежить від характеристик конкретної моделі. Важливою відмінністю є авдиторія, для якої умовно створювали пару кросівок. Чоловічі та жіночі моделі можуть мати інакший вигляд, навіть якщо мають одних властивостях будуть виглядати по-різному.

ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЯКІ КРОСІВКИ КРАЩЕ?

Гарне взуття – завжди зручне взуття. В останні роки світові виробники ставлять в пріоритет правильну побудова устілки, підошви. Важливою частиниою взуття є та, що «дихає», особливо якщо воно призначене для бігу або тривалих прогулянок.

ЯК ВИБРАТИ КРОСІВКИ ДЛЯ ХОДЬБИ АБО ІНШОЇ МЕТИ?

 • Насамперед потрібно оглянути кросівки – нова продукція повинна бути бездоганною за якістю швів;
 • далі потрібно перевірити внутрішню сторону – часто нечесні виробники економлять саме на тих деталях, які відразу не впадають в очі;
 • потім потрібно перевірити шнурівку, її якість – цей критерій важливий у тому, як вибрати кросівки для бігу по асфальту або в тренажерному залі;
 • стібки на взутті – показник якості;

 

Вибрати кросівки для залу або вулиці простіше. Навіть якщо кросівки виставлені на вітрину і є тільки зразком, варто обов’язково оглянути модель. Важливо, щоб вона буде такої ж якості, як і пара, яка лежить на складі.

стильне взуття

ЯКІ КРОСІВКИ КРАЩЕ ВИБРАТИ, ЩОБ НЕ ПЕРЕПЛАТИТИ?

Всупереч думці, взуття краще купувати в спеціалізованих магазинах. Ціни на кросівки в таких магазинах окупається якістю, адже служить жоден сезон. Особливо потрібно звернути увагу на спеціалізовані магазини, якщо виникає питання, як вибрати кросівки дитині.

Ще один знак якості – відповідні сертифікати. Магазин зобов’язаний їх надати. Якщо у випадку з кросівками для дорослих можна упустити такий пункт, то з дитячим взуттям потрібно залишатися дуже уважними. Ортопедичне взуття завжди супроводжується спеціальними сертифікатами.

найк
дитяче взуття

КРОСІВКИ З ЯКОГО МАТЕРІАЛУ ОБРАТИ?

Завдяки сучасним технологіям кросівки виходять легкими і комфортними. Як вибрати кросівки для фітнесу: можна взяти багатофункціональні кросівки або моделі для бігу. Їхні відмінності для фітнесу будуть малопомітні. Основний матеріал для верхньої частини кросівок – захисний. Для виготовлення верху використовують комбінації матеріалів, переважно натуральних і штучних.

 

НАТУРАЛЬНИЙ. Натуральна шкіра – найдорожчий матеріал, він одночасно і еластичний, і такий, що «дихає». Шкіра швидко підлаштовується до особливостей ноги. Шкіра одночасно тримає форму і розтягується. Вона також може стискуватися через особливості змісту.

ШТУЧНИЙ. Другий варіант дешевший, але він володіє легшою текстурою. Штучна шкіра може розтягуватися і деформуватися. Довговічність матеріалу значно нижча, ніж у натуральної шкіри.

СІТКОВИЙ. Такий матеріал може підходити для різних потреб. Зазвичай в основі нейлонові та поліестерові нитки. Взуття з сіткою відрізняється легкістю, хорошим повітрообміном.

Правильно підібраний матеріал відразу гарантує основне призначення кросівок. Будь-який офіційний магазин, де є дисконт, надає таку можливість: можна замовляти різні моделі. Окрему увагу виробник звертає на якість та матеріал підошви. Вона забезпечує різну амортизацію.

стильне взуття

З ЧОГО РОБЛЯТЬ ПІДОШВУ ДЛЯ КРОСІВОК?

ФІЛОН. Матеріал свого роду нагадує піну, а ще він дуже міцний. Його рідше використовують для додаткових частин взуття .

ПОЛІУРЕТАН. Один із найбільш твердих матеріалів. Він також міцний. Зазвичай використовують для проміжного шару. Матеріал дозволяє зменшити вагу готового продукту.

ФІЛАЙТ. Напіврезинова частина, що дозволяє збільшити еластичність підошви.

ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА П'ЯТУ

Устілка впливає на зручність п’яти. За п’ятою ще визначають, як правильно вибрати розмір кросівок. Устілки бувають:

 • ортопедичні – необхідні для виправлення різних дефектів;
 • анатомічні – допомагають для розвитку правильних форм стопи;
 • знімні – таку устілку при необхідності можна витягувати.

Посадка п’яти залежить від розміру, матеріалу устілки. П’ята повинна бути в міру м’якою, після натискання вона повільно, але піднімається. Занадто тверда п’ята, як і занадто м’яка або деформована – ознака неякісного продукту.

найк

ЯК ПРАВИЛЬНО МІРЯТИ КРОСІВКИ?

Майже кожен бренд має свою розмірну сітку, чи то спортивний, чи то жіночий, чи то чоловічий варіант. Різниця в розмірних сітках може варіюватися на кілька сантиметрів: він може бути великий, тому потрібно подібні нюанси обговорювати з продавцем. Максимальна похибка – близько 2 см.

Як вибрати кросівки: для точності потрібно виміряти довжину стопи в сантиметрах. Довжина стопи відповідає розмірній сітці. Зимові кросівки потрібно вимірювати на стопі зі шкарпетками. Кросівки потрібно міряти на обидві ноги. Зовнішній вигляд стопи, як і довжина, може відрізнятися.

Є ще один нюанс, який впливає на розмір. Це набряки, які характерні впродовж дня. Якщо є можливість, потрібно приміряти кросівки у вечірній час, коли природний набряк ніг менше, ніж удень.

Для бігу зазвичай беруть розмір на 5 мм більше. Під час бігу стопа фізіологічно збільшується. Для бодібілдингу обирають взуття більше приблизно на 3 мм.

Для дітей запас повинен бути мінімальним. Стопа швидко росте, тому потрібно брати з запасом, а й занадто великі кросівки брати не потрібно через запас може деформуватися стопа.

зручне взуття
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР