About green elixir: чому матча поступово витісняє каву?

Матча стрімко завойовує увагу поціновувачів здорового способу життя, які на противагу звичайному чаю чи каві обирають зелений порошковий чай – матча. А тому зайшовши у більшість кав’ярень, у меню, ви завжди зустрінетесь поглядом з тим самим незвичним чаєм. І хоч матча далеко не новинка в усьому світі, проте до нас вона прийшла значно пізніше. Тож, якщо ви ще досі не знайомі з цим напоєм – це знак взяти матчу в кав’ярні та читати про її феномен у матеріалі Space mag.

У чому унікальність матчі?

Матча походить з древньої японської культури та у перекладі означає мелений чай. Його виготовляють  із молодих чайних листків, подрібнених у дрібний порошок. Перед збором кущі утримують в затінках, щоб збагатити листя хлорофілом та антиоксидантами. Завдяки високому вмісту хлорофілу матча має яскравий, насичений зелений колір і легкий смак. На відміну від класичного чаю, тут споживають весь листок у вигляді порошку, отримуючи максимум корисних речовин. Якість матчі оцінюють за кольором: високоякісна матча має яскраво-зелений відтінок, тоді як нижчі сорти віддають жовтувато-зелений колір.

Шлях із храмів до кав’ярень 

Перші згадки про матчу датуються ще у 12 столітті, коли цей чай привезли з Китаю до Японії  буддійські ченці. Напій використовували як сучасну каву – для підняття енергійності та концентрації. Згодом матча стала повноцінною складової чайної церемонії, що відображає естетику, духовність і етикет, а процес приготування матчі японці вважали частиною медитації, що частково вдалось зберегти до наших днів. Сьогодні ж цей зелений чай набув популярності далеко за межами Японії, особливо в країнах Європи та США завдяки своїм властивостям, процесу приготування та естетичній складовій матчі.

Користь для здоров’я: міф чи науковий факт?

Сьогодні матча асоціюється зі здоровим і естетичним способом життя завдяки багатому вмісту антиоксидантів, амінокислот і привабливому вигляду. Основний компонент, який виділяють науковці, – це епігалокатехін галат (EGCG), один із найпотужніших антиоксидантів, який має протизапальну дію та допомагає боротися з хронічними захворюваннями.

Окрім антиоксидантів, матча містить:

  • L-теанін, амінокислоту, що сприяє розслабленню, покращує концентрацію та знижує рівень стресу. Завдяки цій речовині матча забезпечує «спокійну бадьорість» без різких перепадів енергії, характерних для кави.
  • Кофеїн, який у матчі діє м’якше, ніж у каві. Завдяки поєднанню з L-теаніном, ефект енергії від матчі триває довше й не викликає нервової збудженості.
  • Вітаміни А, С, Е та К, а також мінерали, що підтримують імунітет і здоров’я шкіри.
  • Хлорофіл, який у великій кількості міститься в горнятку матчі, допомагає очищати організм від токсинів.

Фахівці також стверджують, що регулярне вживання матчі може сприяти нормалізації рівня цукру в крові, поліпшенню метаболізму та підтримці здорової ваги. Але варто враховувати й дозування: надмірне споживання чаю матчі може призвести до проблем із травленням та перенасичення організму кофеїном, що порушить сон і спричинить втому.

Сучасний феномен популярності матчі

Популярність матчі у світі значною мірою сприяла комерційна адаптація. Ресторани, кав’ярні пропонують різноманітні напої та страви – від матчі лате та смузі до морозива й тістечок. Напій став трендом також завдяки візуальній привабливості: яскраво-зелений колір чудово виглядає на фотографіях, що сприяє популяризації у соціальних мережах. Крім того, на хвилі відмови від кави багато людей шукають альтернативні джерела енергії, а матча ідеально відповідає цій потребі, а також сприяє покращенню мозкової діяльності. Любителі збадьоритися нерідко відмовляються від кави на користь матчі, адже вона популярна своїм ефектом спокійної бадьорості, без зайвої тривожності, як от після кави. Тож можна зробити висновок, що популярність навряд чи вщухне, але разом з попитом варто слідкувати й за якістю та обирати перевірених виробників матчі.

Як готувати матчу вдома?

Щоб приготувати лате з матчою, змішайте чайну ложку порошку з 60 мл гарячої води та збийте вінчиком до піни. Додайте 200 мл підігрітого молока та за бажанням підсолодіть. Лате можна подавати як гарячим, так і з льодом. Але для першого позитивного враження радимо піти до кав’ярні, яка спеціалізується на приготуванні матчі, де вас також проконсультують для подальшого приготування в домашніх умовах і зроблять справжню матчу в одному з двох основних стилів: усутя – легший та рідший чай чи койтя – густий та міцний чай.

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111
image 65111111
niaci