«Гени заважають схуднути?»: чи справді спадковість впливає на вагу

Хтось набирає вагу від того, що просто посидить поруч із коробкою пончиків, а хтось може дозволити собі будь-які гастрономічні відкриття, але водночас хизується ідеальною фігурою? Чому комусь для схуднення потрібно просто трохи зменшити порції і кілька разів поприсідати, а для когось спроба зігнати кілька кілограмів перетворюється на столітню війну?

Ми багато знаємо про обмін речовин, різноманітні системи харчування та супердієти, а хтось досі вважає, що існує той заповітний  «ген схуднення». Дізнаємося разом, чи справді він існує і чому так відбувається.

ГЕНИ – ПРИЧИНА ВСЬОГО?

За даними Harvard Health, вчені виявили понад 400 різних генів, які є причинами надмірної ваги. Вони впливають на апетит людей, на їхнє почуття ситості, на метаболізм, на те, наскільки легко вони спалюють жир, а також навіть на схильність до «емоційного переїдання».

Важливо враховувати, що вплив таких генів є дуже опосередкованим, наприклад, через активність підшлункової залози та її здатність до викиду інсуліну. Або через здатність нейронів створювати сильні зв’язки в мозку, що формують залежну поведінку. Якщо додати до цих «схем» різні варіації та поєднання генів, що впливають на безліч процесів в організмі, то можна отримати нескінченну кількість «конфігурацій схуднення».

ДОСЛІДЖЕННЯ

Група вчених Кембриджського університету разом із професором Садафом Фарукі виявила 120 таких варіацій. Статистичними методами дослідники виявили, що на долю цих генів припадає п’ята частина маси людини, орієнтовано до 10-20 (не більше) зайвих кілограмів. Ще 16 варіацій генів, що впливають на індекс маси тіла, виявили в результаті великого генетичного тестування понад 645 000 людей у ​​Великій Британії та США. Поглиблений аналіз цього дослідження показав, що тільки четверо з 10 000 осіб мають здатність не набирати вагу через вдале поєднання цілого ряду генів. Погодьтеся, шанс потрапити до компанії щасливчиків, які їдять і не повніють, не дуже високий.

«ГЕНИ ЗАВАЖАЮТЬ СХУДНУТИ?»

Окрім того, ми часто чуємо від людей, що схуднути їм «заважають гени». Адже й справді, у когось батько «з животом» або мама та бабуся також мають надмірну вагу. То чи може людина бути стрункою з такою «спадковістю»? За словами нутриціологів, це можливо. Так, вага пов’язана зі спадковістю, але вона не є генетичною, оскільки ми наслідуємо сімейні звички у харчуванні. Згідно з дослідженнями, харчові патерни дитини на 90% збігаються зі звичками її батьків, які передаються з покоління до покоління. Якщо в дитинстві ви пропускали сніданок чи вживали фаст-фуд разом із батьками, то не очікуйте, що у зрілому віці вам буде легко від цього відмовитися. Якщо дитині транслюють, що овочі – це несмачно, то не варто очікувати, що вона буде смакувати овочами та фруктами.

Згадаймо себе у дитинстві. Батьки намагалися годувати вас правильно, ви повинні доїдати всю порцію, вас змушували їсти супи та овочі, а ви мріяли вирости і почати їсти все, що хочеться. Тому якщо ви вже в ролі батьків, то починайте виховувати передусім самого себе, щоб нормалізувати харчові звички своїх малюків.

Правильне харчування передбачає триразовий прийом їжі, обов’язковий сніданок, продукти з вмістом білка, жирів та вуглеводів. Окрім того, варто прибрати з раціону цукор, лактозу і продукти з глютеном. Не забувайте додавати до цього всього регулярні та розумні фізичні навантаження. Все це допоможе уникнути ожиріння і його наслідків не лише у вашому житті, а у житті ваших дітей. Ми всі дорослі люди, тому нам набагато легше контролювати свої харчові звички. Для цього потрібні будуть деякі зусилля, але для дітей це буде уже усталеним правилом. Тому поки вчені шукають той заповітний ген, ви самі можете забезпечити стрункість і здоров’я для своїх близьких і для себе. Лікарі підкреслюють, що, незалежно від того, якими генами вас наділила природа, здорове фізичне навантаження і розумну дієту ще ніхто не скасовував.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Новий рік – нові харчові звички: чек-лист з покращення якості життя від нутриціологині Наталії Тарапати

Харчування та імунітет: що потрібно їсти, аби зміцнити імунітет

Секрети схуднення від луцької тренерки

Лімфодренаж, ендосфера та обгортання: процедури для швидкого схуднення

Родом із дитинства: харчові звички, яких потрібно позбутися

Їсти і не товстіти: все про інтуїтивне харчування від нутриціологині

 

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
 кулонів Moments (1)
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE