Користь в одній склянці: чи справді фреш з селери такий дієвий?

Ви точно хоч раз чули про чудодійні властивості соку селери. Все тому, що такий овочевий фреш набув великої популярності завдяки своїй дії та легкості приготування, про що споживачі часто згадують у своїх блогах, бо для когось селера стала невіднятною звичкою для оздоровлення. Особливо різні селебриті полюбляють ділитись своєю ранковою рутиною у соціальних мережах, де згадують про сік з селери. То чи варто пити ці фреші та як їх робити?

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Продукти-антистреси: їжа, яка сприяє зниженню тривожності

Селера – це духмяний і хрусткий овоч, який полюбляють за свій солодкуватий смак і специфічний аромат. Цей продукт можна помітити як спецію у стравах або ж споживати у вигляді соку, як це сьогодні радять робити дієтологи. У такий самий спосіб можна вживати й корінь та листя селери, бо вони є не менш корисними.

Селера хоч і низькокалорійна, але багата на вітаміни А, С і К та інші мінерали. Завдяки своєму складу сприяє збалансованому харчуванню, тому її часто вживають під час дієти. Вже давно селеру вважають не тільки смачним додатком до страв або самостійним продуктом, а й панацеєю для здоров’я. Тому є декілька важливих причин, чому саме сік селери настільки корисний та популярний.

Селера та старіння

Для багатьох е дійсно справжній секрет молодості та здоров’я. Висока концентрація антиоксидантів здатна уповільнити процес старіння й допомагає шкірі лишатись молодою та запобігає появі хронічних захворювань.

Допомагає контролювати вагу

У цій справі селера допомагає виводити надлишок токсинів та корегує вагу, тому що є низькокалорійною та дозволяє організму отримати усі необхідні елементи. Проте вона не може замінити збалансоване харчування, а лише є його необхідною частиною.

Травлення та робота шлунково-кишкового тракту

Сік селери має властивість діяти як натуральний сечогінний засіб та виводити токсини й покращувати випорожнення кишечника. Ефірна олія селери активізує секрецію шлункового соку, що сприяє кращому перетравленню їжі.

Профілактика алергії та антисептичні властивості

Про цю суперсилу селери відомо не всім, але алергікам особливо радять вводити її у свій раціон. Адже вона має протиалергічну та антисептичну дію, що допомагає заспокоїти алергічні прояви та навіть хронічну й сезонну алергію. Важливо у приготуванні таких фрешів не додавати алергенів, таких як: цитрусові, полуниця, суниця тощо. Краще такий фреш споживати чистим, без можливих подразників.

Зміцнення імунної системи

Селера відома ще однією своєю здатністю – підвищенням імунітету. Це й не дивно, адже якщо споживати свіжу селеру регулярно, то організм легше боротиметься з вірусами та бактеріями.

Покращує здоров’я шкіри

Окрім того, що селера сповільнює процес старіння, вона ще й очищує шкіру, робить її сяйливою, прибираючи тьмяність, та додає зволоження, як зсередини, так і ззовні.

Заспокійливі властивості селери

Споживання соку селери чудово підійде людям, які часто відчувають перевтому, переживають стрес та відчувають панічний стан. У складі селери містяться речовини, які вгамовують тривожність, заспокоюють та розслабляють.

Підтримка здоров’я серця

Так, селера добре працює з проблемами серця, а саме допомагає знижувати кров’яний тиск та зміцнює серцево-судинну систему. Концентрація клітковини допомагає знизити кількість холестерину в організмі.

Лікування запальних процесів

Сік або відвар добре працюють з запаленнями, а постійне вживання фрешів здатне попереджувати та полегшувати різні хвороби, такі як: цукровий діабет, артрит, хронічні набряки, ревматизм, подагра, грип, сечокам’яні хвороби.

Також селера дуже корисна для чоловічого здоров’я. Завдяки багатому складі вона покращує чоловічі гормони та якість статевого життя. Спортсмени часто вживають селеру як перекус, що сприяє нарощуванню м’язів.

Але варто зауважити, що є перелік причин та хвороб, коли селера здатна нашкодити, якщо вживати її на постійній основі. Наприклад, жінкам під час менструації, вагітності та вигодовування краще не споживати цей овоч. Тому що це призводить до затримки газів або надлишкового сечогінного ефекту. Так само варто слідкувати за індивідуальними проблемами та особливостями організму, перш ніж вживати селеру регулярно. У таких випадках краще консультуватись з лікарем задля максимальної користі від продукту без шкоди.

Як краще готувати селеру?

Вам точно хоч раз траплявся цей овоч в супі. Його часто додають як прянощі для більш вираженого смаку страви. Але існує чи мало різних варіантів його вживання у свіжому вигляді. Якщо це фреш, то можна до нього додавати яблуко, а якщо ж смак корисного овочу для вас надто різкий, то спробуйте розбавляти його з водою, соком чи ягодами та цитрусовими. Також його можна пити разом з томатами чи морквою. Різні частини селери мають й різні смаки, тому спробуйте кожну з них, щоб обрати для себе найкращий. Наприклад, листя може давати гіркуватість, а самі стебла селери будуть хрусткими та солодкими, особливо внутрішні, бо зовнішні можуть бути твердішими та менш солодкими. Листя можна додавати також до супів чи салатів, а корінь запікати й споживати разом з іншими частинами продукту.

Фреш вживайте за пів години до їжі, або через годину після. Свіжу селеру споживайте разом зі стравами або як перекус між прийомами. Не рекомендується пити фреш з селери на голодний шлунок тим, в кого є певні проблеми роботи шлунково-кишкового тракту, виразка, гастрит та інші захворювання.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Правильне харчування: перехід на здоровий раціон

Рятівники ослабленого організму: які страви та продукти будуть помічними, щоб зміцнити імунітет?

Що їсти навесні задля хорошого самопочуття?

Ранкова бадьорість: з чим прокидатись замість кави?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Instagram post - 92 (2)
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0