Вино від Снуп Дога та Олега Скрипки: хто з зірок має власний бренд вина

Сьогодні вино – у списку найвдаліших інвестицій, нагороджуючи своїх вкладників ростом у тисячі відсотків, не дивлячись на дорогі суми та усі ризики цієї індустрії. А вміння розумітися в усіх тонкощах цього благородного напою завжди було гарним тоном у цивілізованому суспільстві. Для світових селебритіс це не просто інвестиція, а швидше своєрідна данина моді.

У 2020 список зіркових виноробів продовжує поповнюватись. Актори, музиканти, спортсмени й навіть телеведучі створюють власні марки. І якщо деякі кінозірки роблять вино лише для задоволення і власного споживання, то для інших виноробство стало успішним бізнесом.

Про найвідоміші зіркові вина – читайте з перших уст від сомельє мережі Basilic, Дмитра Лаушкіна.

ДМИТРО ЛАУШКІН

АНДЖЕЛІНА ДЖОЛІ ТА БРЕД ПІТТ

Напевно найвідоміша зіркова пара не залишилася осторонь і також вирішила випустити свій бренд вина. Ще до свого розлучення вони придбали чарівний маєток у Провансі, мецці рожевих вин Франції. Володіючи прекрасним потенціалом та популярністю нових власників, Chateau Miraval досить швидко стало відомим і перший реліз розе 2012 отримало схвальні відгуки критиків і увійшло до переліку ТОП-100 вин. Ціни на зіркове вино важко назвати демократичними, але на відміну від багатьох інших вин зірок Голлівуду, Chateau Miraval представник дійсно якісного і цікавого вина.

Про свої вина Бред Пітт говорить: «Хочеться робити таке вино, яким ми могли б пишатися, а люди – насолоджуватися».

СТІНГ

Відомий англійський музикант разом із дружиною володіє старим маєтком Tenuta del Palagio в Тоскані, неподалік Флоренції. Стінг є прихильником біодинамічного способу виготовлення вина, а також у підвалах для витримки він любить влаштовувати музичні вечори. Велику увагу присвячують і етикеткам, вони досить креативні та відразу привертають увагу. Щодо назв, тут теж є своя фішка. Більшість вин названі його піснями.  Класичне К‘янті «When we dance», улюблене вино Стінга – Мерло «Casino delle Vie», «Message in a bottle» і найтоповіша позиція – «Sister Moon» – блен трьох сортів винограду.

СНУП ДОГ

А от цього представника хіп-хоп культури важко уявити причетним до виготовлення вина, знаючи його пристрасті. Але і тут він зміг виділитись. У колаборації з австралійським винним брендом «19 crimes» він запустив власну лінійку зі своїм обличчям на етикетці. Ця виноробня відома своїми «винами, що говорять». На кожній з етикеток зображений злочинець часів колоніальної Англії. Через спеціальний додаток на вашому телефоні етикетка оживе і розповість, за який злочин його засудили. Снуп Дог є поціновувачем цього вина і тому з легкістю погодився стати новим злочинцем із «19 crimes», тим більше його минуле теж не ідеальне. Лінійка називається Snoop Cali Red і є купажем трьох сортів винограду.

ФРЕНСІС КОПОЛА

Найвідомішим виноробом Голлівуду завжди був Френсіс Копола. Після успіху його кінострічки «Хрещений батько», на отримані кошти він купив маєток Рубікон з виноградниками у долині Напа (Каліфорнія). Виноградний бізнес Кополи вважають досить потужним, він входить у топ-10 постачальників вин із Каліфорнії. Коли режисеру потрібні були кошти на новий фільм він був вимушений закласти маєток під заставу, а погасити борг йому допоміг «Хрещений Батько – 3». Виноробня Рубікон – дуже популярна серед туристів, також на її території знаходиться Музей кіно Кополи. Ціни на вино досить лояльні – від 10-30$. Сам же Френсіс вважає, що його вина, як і фільми, повинні бути доступні усім.

 

Наші українські селебриті також не відстають від заокеанських колег і все більше уваги присвячують локальним винам.

СЕРГІЙ СТАХОВСЬКИЙ

Перша ракетка України Сергій Стаховський випустив авторську лінійку вин «Ace&W by Stakhovsky». Опанувати виноробство українець вирішив наприкінці 2015 року – після тривалої роботи у Франції, де він грав за один із клубів Бордо. Саме після відвідин найпрестижніших виноробень видатний тенісист узяв в оренду 20 гектарів землі на Закарпатті та почав вирощувати сорти винограду: мерло, сапераві й трамінер. І лише у 2018-му новоспечений винороб зібрав свій перший урожай. У колекції найкращого українського тенісиста представлені «Ace by Stakhovsky» Merlot, «Ace by Stakhovsky» Saperavi та «W by Stakhovsky» Traminer. На досягнутому Сергій не зупинився, у розробці – вина з рислінгу, каберне франу та орандж вайн.

«Ace» у перекладі з англійської означає «подача навиліт», а «W» походить від слова «win» – перемога.

ОЛЕГ СКРИПКА

Відомий український співак після відвідин Франції теж захопився ідеєю створити вино із винограду, вирощеного на українській землі. Ця мрія стала реальністю за колаборації з виноробнею Чізай. Ділянки під виноград співак вибирав особисто і завжди допомагає у процесі виробництва і зборі урожаю. Скрипка запустив лінійку вин під назвою «Країна Мрій», які включають рожевий Піно Нуар та біле вино з Трамінеру. Мета виготовлення – довести, що українські, а зокрема закарпатські вина, складуть гідну конкуренцію винам світу.

«У букетах тутешніх вин є особливо приваблива нотка: вони зроблені не тільки з найкращого винограду провідними майстрами, але й з мрією та любов’ю», – зазначає Олег.

 

Більшість із зіркових вин важко знайти у вільному продажі, окрім вітчизняних, тому раджу шукати їх у мережі. Більшість ставиться до такої категорії вин досить скептично, та все ж я рекомендую перевірити це самотужки та відчути зіркову моду на смак.

Будьте обізнаними та споживайте відповідально.

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
POST A COMMENT