Як і чим харчуватися в період посту без шкоди для здоров’я

Період великого посту може стати серйозним випробуванням для організму, якщо вчасно не продумати свій раціон. Як і чим варто харчуватися в цей період, щоб зберегти своє здоров’я?

Під час Великого посту заборонено вживати в їжу будь-які сорти м’яса, риби та морепродуктів, молочні та кисломолочні продукти, яйця, спиртні напої. Дозволено вживати лише рослинні продукти. Тричі на тиждень їх вживають лише у свіжому, необробленому вигляді, а в інші дні допустима термічна обробка. Вам може здатися, що з такими обмеженнями у харчуванні організм навряд чи подякує, але під час правильного раціону організм ви можете отримати максимальну користь. Про найважливіше – розповідаємо.

ЯКІ ПРОДУКТИ МОЖНА ВЖИВАТИ У ПІСТ?

Всі види круп, будь-які овочі, фрукти та ягоди, гриби, горіхи, продукти бджільництва. Дозволені приправи, спеції та травми, можна додавати в їжу цукор, в невеликих кількостях можна шоколад без додавання молочних компонентів, сушені ягоди, козинаки, мармелад. Особливу увагу варто присвячувати достатньому вживанню продуктів, які багаті білком – бобових, круп та горіхів.

ПОЗИТИВНІ НАСЛІДКИ ВІД ПОСТУ

Під час дотримання посту багато людей відчувають покращення самопочуття, травлення, стану шкіри та настрою. У багатьох відбувається зниження маси тіла, якщо люди правильно розуміють правила посту і не налягають на хліб та крупи.

Варто зазначити, що під час посту варто їсти в міру, стараючись лише втамувати голод, а не наїдатися до знемоги. Пісна їжа, яка збагачена корисними речовинами, може справді покращити стан здоров’я. Так, клітковина сприяє покращенню травлення, профілактиці деяких онкологічних захворювань, перешкоджає розвитку атеросклерозу і цукрового діабету. Вітаміни та мінерали пісної їжі покращують обмін речовин, імунітет, стан шкіри та волосся, підтримують нервову систему, сприяють покращенню енергетичного балансу в організму. Пісна їжа призводить до зниження холестерину, сечової кислоти в крові.

В ЯКОМУ ВИПАДКУ ПІСНЕ ХАРЧУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ОРГАНІЗМУ?

Не кожній люди дотримання посту може піти на користь. Церква допускає особливі правила для людей з ослабленим здоров’ям, яким дозволено їсти рибні продукти в будь-який час. Це стосується, наприклад, людей, які переносять тяжкі захворювання або для тих, хто хворіє, а також людей з низьким імунітетом. Деякі проблеми з харчуванням під час посту можуть виникати у людей із захворюваннями кишківника. Наприклад, вживання великої кількості хлібобулочних виробів пацієнтами з синдромом надлишкового бактеріального росту може призвести з погіршення симптоматики, посиленню метеоризму, відчуття вздуття.

Свіжі овочі та фрукти можуть бути протипоказані пацієнтам із запальними захворюваннями кишківника в стадії загострення (наприклад, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона). У таких випадках перед постом варто проконсультуватися з лікарем.

ЯКИХ ПРАВИЛЬНО ПОСТИТИ?

Головне правило – міра у вживанні їжі. Дуже часто люди, які вперше дотримуються посту, відчувають почуття голоду через недостатню кількість білка і можуть переїдати вуглеводів. Це може призвести до негативних наслідків, зокрема до набору ваги.

Важливі правила – різноманітність, регулярність прийому їжі, достатня кількість білкових продуктів. Спробуйте  приготувати пісний суп з будь-якого різновиду бобових, овочів та крупи. Приправте спеціями на свій смак і ви зрозумієте, що постити можна смачно і з користю для здоров’я.

ПРИКЛАД ЗБАЛАНСОВАНОГО ПІСНОГО МЕНЮ НА ДЕНЬ

СНІДАНОК: шматочок чорного хліба, 250 г будь-якої каші, приготованої на воді, компот.

ДРУГИЙ СНІДАНОК: жменя горіхів (25-30 грам), фрукт.

ОБІД: салат з помідорів, огірків та зелені, приправлені соком лимона та сіллю, пісний борщ або грибний суп-пюре з пісних продуктів, шматочок хліба, чай.

ПЕРЕКУС: яблуко або груша, склянка компоту з ягід.

ВЕЧЕРЯ: рагу з тушкованих овочів: картопля, капуста, морква та квасоля, шматочок чорного хліба, чай.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИХОДИТИ З ПОСТУ?

Якщо правильно харчуватися під час посту, вам навряд чи знадобляться якісь вказівки щодо того, як вийти з нього. Піст – це не голодування, а особливе харчування без тваринної їжі на певний проміжок часу. Після Великого посту приходить свято Пасхи, де можна їсти яйця, сир випічку та будь-яку іншу їжу. Єдина пересторога – не варто їсти дуже багато відразу після закінчення посту,  оскільки за цей період організм адаптувався до певних обмежень, а переїдання зіграє вам зовсім не на руку.

Матеріали за темою

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”14855, 17348, 16911″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”16442, 16286, 16259″]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”17864, 17882, 17555″ offset=””]

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Frame 280
200211111111111111
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy
job_13762-kopyya-copy-copy
gunia2043-copy-copy