Як запобігти розвитку онкології – розповідає Наталія Тарапата

Запобігти виникненню хвороби завжди легше, ніж її лікувати. І спосіб життя – це і є та чарівна пігулка, яка може врятувати від абсолютної більшості захворювань сучасності, зокрема і від онкології.

Сертифікована нутриціологиня Наталія Тарапата розповіла про те, як спосіб життя впливає на розвиток онкології, продукти, які знижують розвиток раку та інші превентивні кроки для зміцнення здоров’я

Заведено вважати, що це захворювання має генетичний характер. Таке переконання хоч і має наукове підґрунтя, але знімає відповідальність з конкретної людини за її спосіб життя, характер раціону та загальну систему, яку ця людина побудувала для себе і в якій живе, включно зі способом мислення.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як вберегти себе від раку молочної залози?

 

ОНКОЛОГІЯ ТА ЕПІГЕНЕТИКА

Лікарі-онкологи одностайно наголошують на комплексності причин виникнення онкології у тієї чи іншої людини і віддають способу життя найбільшу вагу у цьому. За словами лікарів-онкологів з інтегративним підходом, у онкохворих людей є внутрішній конфлікт, який вони мають вирішити, тоді лікування буде ефективним. Лише невеликий зсув точки збору викличе перехід у інше мислення пацієнта та підтягне іншу реальність, а з нею і більш здорову матрицю органів та систем організму.

Сьогодні, мабуть, вже немає людини, яка б не знала, що таке ЕПІГЕНЕТИКА. Це поняття об’єднує всі інші, окрім генетичних факторів, причини та умови, які впливають на здоров’я. А саме: чим людина живе і як мислить, на чому фокусується, чим та як харчується (погодьтесь, цей пункт також залежить від індивідуального мислення та світогляду), чи займається спортом, на скільки якісно може підтримати себе під час стресу, яка в неї психологічна та енергетична місткість та в яких ролях ця людина обрала проживати своє життя.

За даними Американської Асоціації з Лікування Онкології, 5-10% всіх видів пухлин з’являються через генні мутації (це і є генетичний фактор) у той час, як 90-95% злоякісних процесів викликані саме епігенетикою (тобто факторами, пов’язаних із способом життя).

Головним авторитетом з епігенетики у сучасному світі можна назвати професора Моше Шифа (Dr. Moshe Szyf), професора фармакології та терапії, досвідченого генетика, одного з професорів університету McGill у Канаді, який досліджує, як наша поведінка та мислення впливають на епігенетичну експресію генів. Доктор Шиф переконаний, що можна мати «неоптимістичну генетику» та хворобливу спадковість, але вести такий спосіб життя, який виключить ці негативні гени і не дасть можливості їм проявитися. У той самий час як повна відсутність генетичної схильності до онко ніяк не застрахує людину від цього захворювання у разі, якщо спосіб життя буде відповідний. Певні мутації у клітинах виникають у всіх людей, а їхню подальшу долю вирішує те, як та чим ми живемо щодня. І хоча доступ до редагування нашої ДНК практично закритий і набір генів визначається в момент зачаття, вплив таких факторів як токсини, важкі метали, радіація, дефіцити метильних донорів здійснюють вплив на те, яким чином поводитимуться наші гени.

Наша ДНК – це двошарова збірка інформації. І якщо першим шаром є еволюційний набір, який заблоковано (це і є гени), то другим йде саме епігенетичний шар, гнучкий та відкритий до редагування. Він і створює інтерактив та так звану реорганізацію впливу генів.

 

ЩО ЗНИЖУЄ ОНКОРИЗИКИ?

Отже, нижче розглянемо кроки, епігенетичні фактори, які знижують онкоризики.

Вагомий вплив має раціон. Всі здорові цільні продукти традиційних дієт фактично здатні підтримувати баланс та ремоделювати епігеном шляхом, сприятливим для здоров’я.

Нижче наведені харчові продукти з антираковим ефектом:

Куркума. Цей продукт має одну з найсильніших антиракових дій, здатен пригнічувати зростання пухлинних клітин, уповільнює прогресування метастазів, підвищує активність хімієтерапії та променевої терапії. Можна додавати спецію до супів, каш, салатів та напоїв.

Окремої уваги також заслуговує добавка куркуміну. Попри високі антиракові властивості куркуміну, важливо грамотно вводити та дозувати цей препарат через його вплив на печінкові цитохроми та здатність змінювати концентрацію інших речовин, які йдуть тим самими «печінковим» шляхом. Це особливо актуально, якщо ведеться прийом ліків або нутрицевтичних добавок.

Імбир. Здавна відомий природній імуностимулятор з потужною протипухлинною дією.

Часник. Містить речовину аліцин, яка має здатність виводити канцерогени, а також призупиняти зростання онкоклітин.

Метилювання – це надійний запобіжник на ракових генах. Налагодження процесу метилювання – тонка біохімічна робота, але введення у раціон харчових донорів метилу, на кшталт буряку, листових овочів та зелені не потребує допомоги превентивного спеціаліста та завжди доречне.

Трави китайської медицини для превенції онко (ВСІ ПРИЗНАЧЕННЯ ПОТРІБНО УЗГОДИТИ З ЛІКАРЕМ):

  • астрагал;
  • женьшень;
  • канабіс;
  • шизандра;
  • китайська золотонитка.

Відповідно до результатів досліджень, низькоглікемічна дієта має клінічно значущий вплив на ризики розвитку різних типів раку, у тому числі гормонозалежних. Так, високоглікемічна дієта, складена з рафінованих продуктів глибокої промислової обробки, підвищує ризики розвитку раку ендометрію, яєчників, РМЗ, нирок, товстої і прямої кишки. Але вважати, що для превенції онкологій потрібно уникати вуглеводів та сидіти на низьковуглеводній дієті є помилковим. Результати метааналізу стверджують, що дефіцит корисних вуглеводів може також підвищувати ризики, тож варто подбати про збагачення свого раціону так званими «повільними» вуглеводами: цільнозерновими крупами, листовими овочами та  зеленню саме з метою превенції онокологій (PMID: 31581675).

Інші корисні стратегії:

  • Пролікувати та не носити системні або локальні запалення. Будь-яке запалення здатне відкривати двері для майбутніх онкологій, якщо його не лікувати.
  • Нормалізувати вагу. Попри популярний нині тренд бодипозитиву, зайва вага є фактором хронічного запалення, яке негативно впливає на метаболічну, імунну, гормональну системи та підвищує ризики онко.
  • Пролікувати персистентні віруси. За результатами досліджень, 15% онкологій стаються саме через віруси.
  • Нормалізувати метаболізм естрогенів. Естроген-залежний рак виходять далеко за межі органів малого таза та збільшує свою статистику щороку.
  • Жити згідно з циркадними ритмами. Дослідження підтверджують зв’язок між тривалими порушеннями циркадних ритмів і зростанням ризиків онкологій. Зокрема, кейси РМЗ у жінок, які в минулому мали нічні робочі зміни.
  • У будь-якому випадку не нехтувати генетичними схильностями. Перевірити генетичні поліморфізми, особливо якщо відомо про випадки онкологій у родичів. Наприклад, перевірити мутацію генів BRCA1, BRCA2, пов’язаних з раком молочної залози. Гени BRCA – це гени-супресори пухлин. За наявності мутації, цю свою функцію вони не виконують і краще про це достеменно знати, щоб будувати стратегію відповідно.
  • Один з найважливіших пунктів – стрес-протекція. Сильний стрес може не лише зірвати запобіжники з онкогенів, але і запустити злоякісні процеси без жодних генетичних на це схильностей.

Журнал «Health&Science»  (2020):

«Генетичні мутації, пов’язані з виникненням раку, можуть трапитися за десятки років до безпосередньої появи симптомів. Цей процес може запустити не лише дія токсинів чи радіації, але і емоції, особливо сильний стрес. Тобто емоційно несприятливі події життя можуть також розпакувати негативну генетику, на жаль. Саме тому дбати про свій емоційний баланс не менш важливо, ніж про всі інші сфери».

Пам’ятайте, що найголовнішим запобіжником від всіх захворювань є ваші щоденні дії. Практикуйте превентивний підхід комплексно і здоров’я буде лише укріплюватися.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як правильно харчуватися в умовах блекауту – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

Правда та міфи про детоксикацію організму від луцької нутриціологині Наталії Тарапати

Як правильно харчуватись під час вагітності – розповідає луцька нутриціологиня Наталія Тарапата

Як правильно харчуватись під час вагітності – розповідає луцька нутриціологиня Наталія Тарапата

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111
image 65111111