Напевно у всіх, хто горів бажанням зробити свій домашній бар, виникало запитання, а що саме в ньому повинно бути? У хорошому домашньому барі просто не може бути занадто багато алкоголю. Але без якого неможливо обійтись?
Бар і напої, якими його наповнюють, це досить суб‘єктивна тема. Хтось любить віскі та намагається придбати трохи більше його видів, комусь не подобається текіла і це абсолютно нормально.
Які види алкоголю потрібні у початковому середньостатистичному домашньому барі, зважаючи не лише на особисті вподобання, розповідає герой постійної рубрики, сомельє мережі Basilic Дмитро Лаушкін.
ВИНО
Без вина ваш бар не може бути повноцінним. Звісно, вино краще зберігати у спеціальній винній шафі, але зараз ми тільки вчимося. Необхідний мінімум – це пляшка ігристого, білого і червоного.
Вино – продукт універсальний, в залежності від виду і стилю, воно може виступати як аперитив, так і бути основним алкоголем, який чудово доповнить будь-які закуски. А от сухе чи напівсолодке – вирішувати вам. Також категорія кріплених вин, таких як: Порто, Херес, Мадера, забезпечить вдале закінчення вечора і може служити смачним дигестивом. Обов‘язковим пунктом в даній категорії алкоголю є ігристе вино. Святкова подія чи відсутність гарного настрою? Відкорковуйте ігристе і бульбашки зроблять свою справу.
ЛІКЕР
Тут може бути безліч варіацій. Якщо з міцним алкоголем ситуація зрозуміліша, тому що вони піддаються чітким класифікаціям, то з лікерами все значно складніше. Якоїсь загальноприйнятої класифікації не існує. Грубо їх можна розділити на трав‘яні, фруктові й вершкові. Деякі можна поділити за спиртовою основою: ром, віскі, бренді тощо.
Сьогодні існують лінійки лікерів (тобто різних смаків), випущених під однією маркою. Вони вважаються гіршими за «оригінальні», але стануть незамінними для застосування у коктейлях. Лікерів у домашньому барі може бути незлічена кількість, але для його формування, я б виділив декілька найнеобхідніших:
– апельсиновий лікер (Куантро, Тріпл Сек). Без нього нікуди. Він повинен бути першим у списку, бо є доповненням до багатьох класичних коктейлів;
– «Касіс» чорносмородиновий лікер. Вдало інтегрується з безліччю алкоголю. Чого тільки вартий коктейль Кір Роял (Касіс+ігристе вино);
– кавовий лікер. Тут все у ваших руках і польоті фантазії.
Також не забуваємо про такі самодостатні лікери, як Бейліз, Шеріданс, Калуа, споживання яких у чистому вигляді, принесе вам масу задоволення.
ДЖИН
Цей алкогольний напій є основним інгредієнтом багатьох коктейлів, тому повинен бути у наявності одним з перших. Джин буває декількох видів: London Dry, Plymouth і Genever. Найуніверсальнішим буде London Dry, з нього і почніть. Це важливий алкогольний напій, перш за все тому, що саме джин відкриває шлях до низки класичних коктейлів, які на мою думку, розвивають «коктейльний смак». Біла Леді, Мартіні, Негроні й це далеко не увесь перелік. У будь-якому випадку, використовуючи джин, ви знайдете свій ідеальний напій, щоб прикрасити сірі будні. Так-так, про джин-тонік я не забув, куди ж без нього.
ВІСКІ
У барі повинен бути віскі. І крапка. Навіть якщо ви його не любите, все одно, він повинен бути. Головне розуміти, що віскі може бути абсолютно різним: шотландським (скотчем), американським (житнім або бурбоном) ірландським, канадським чи японським. Він різниться по витримці, смаку і ціні, від 500 грн за пляшку і до нереальних сум. Для когось віскі – об’єкт пристрасті, колекціонування і навіть капіталовкладень. Але без нього (американського житнього або бурбона) не можна приготувати класичний Манхеттен, а без скотчу – Хрещеного Батька. Який саме віскі прикрасить бар, залежить тільки від вас, тому діапазон вибору нереально великий. Особисто для мене цей напій є медитативним, вживання якого інколи перетворюється на цілий ритуал. Якщо ви не знаєте з чого почати, обирайте щось простіше: бурбон або ірландський віскі.
ГОРІЛКА
Думайте, що горілка в барі це просто? Ні. Це не просто, а інколи навіть дорого.
Крім того, що цей напій є практично «народним» у нашій країні, горілка також є найпопулярнішим інгредієнтом багатьох коктейлів, наприклад, Космополітан чи Кривава Мері. У барі немає сенсу тримати вітчизняну дешеву горілку – вона тільки зіпсує ваші коктейлі своїм невибагливим смаком. Пам’ятайте, що якість вашого коктейлю буде залежати від якості найдешевшого інгредієнта. Такий закон. Тому в барі, який ви також будете використовуватися для приготування коктейлів, повинна бути тільки преміальна горілка. Також ніхто не скасовував її вживання у чистому вигляді.Як показує практика, серед ваших друзів знайдеться той, хто п‘є виключно горілку. Тому цей напій також є обов‘язковим у домашньому барі.
ВЕРМУТ
Не основним, а додатковим алкоголем є Вермут – знадобиться червоний і сухий. Згодом ви закохаєтесь в нього. Вермут додає в коктейлі частинку чарівництва. Бітери – теж невіддільна частина бару, але вони прийдуть з розумінням смаку. З ними варто поекспериментувати. А ще ром, текіла, бренді, кальвадос, мескаль, звісно ж пиво. Та усе з часом, бо з такою кількістю алкоголю домашній бар перетвориться на спеціалізований алкомагазин.
НАПОЇ НІБИ САМІ НАТЯКАТИМУТЬ, ЯК ПРОВЕСТИ ЧАС.
Віскі – це завжди розслабленість, джин – експерименти, ром і текіла – апріорі веселощі.
Щодо приготування коктейлів, було б добре мати в наявності мінімальний барний інвентар, але як показує практика і бажання випити, цілком можна обійтися і домашнім приладдям. Що з чим правильно змішувати? Інтернет вам допоможе. Мало не забув про лід – без нього коктейлі практично не існують.
Ну ось ми вже і на фінішній прямій, залишилось тільки підібрати правильний посуд. Цей момент є дуже важливим. Вживання алкоголю – це комплексне відчуття, від смаку і до вигляду келиха. Тому раджу відходити від «бабусиних сервізів». Це має бути тонке скло і, по можливості, окремий вид келиха під різний алкоголь. Насолода від споживання з гарного посуду тільки примножиться.
Пам‘ятайте, організовуючи домашній бар, постарайтесь придбати по два види міцних напоїв одної категорії: один для коктейлів, другий для самостійного вживання.
Правильно укомплектований домашній бар допоможе вам влаштувати веселу вечірку з друзями чи романтичне побачення, або ж просто відірватися від щоденної рутини. Немає поганого алкоголю, є тільки його шкідлива кількість. Тому будьте обізнані та споживайте відповідально.