Час без телефона. Як зміниться ваша буденність без постійного користування ґаджетами?

Сьогодні всім здається, що тривалий час майже неможливо провести без телефона. Перша відповідь на питання: «Чому?», полягає в тому, що люди бояться лишитись без звʼязку. Раптом буде важливий дзвінок чи негайне повідомлення, яке потребуватиме швидкої відповіді? Але саме ці чинники створюють сильну залежність від ґаджетів та провокують стрес, через постійний страх щось пропустити в телефоні. Тож як позбутися такої звички і як вона впливає на здоров’я?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Номофобія: все, що потрібно знати про страх залишитися без телефона

Негативний вплив

Надмірне користування ґаджетами має негативний вплив на ментальний стан. Підвищується тривожність, стрес та навіть депресивні відчуття. Також надто сильна збудженість викликає собою поганий сон, дратівливість. Часом можна помітити зміни у фізичній силі, головний біль та зниження гостроти зору.

Звичайно, всі ці фактори викликають неприємні відчуття та можуть надалі гостро супроводжуватись більшими розладами та хворобами. Часто люди навіть не помічають, що таке може траплятись саме від постійного використання телефона, що викликає перелічені вище симптоми. Відтак, усі шукають проблему в чомусь іншому, але вона може бути набагато ближче, ніж здається.

 

Як замінити ґаджети та зменшити їх використання?

Це може здатись непростим завданням, адже подумки ви втрачаєте звʼязок з іншими та контроль над ситуацією. Елементарно, на початку може бути просто нудно без телефону. Варто чітко поставити собі ціль на кожен день – щонайменше 30 хвилин чи годину не використовувати телефон взагалі. Повідомте, що можете бути певний час не на звʼязку та спробуйте відволіктись.

  • Хорошим вибором заняття на цей час буде прогулянка в спокійному місці, десь на природі чи в парку. Активність дуже добре впливатиме на загальний стан здоров’я. Якщо такої можливості немає, то відволічіться на легку розминку всього тіла чи йогу.
  • Добре допомагає читання в повній тиші. Неважливо, що саме ви читаєте, головне – аби це вас цікавило та заспокоювало. Також будь-які заняття, які вам до вподоби, підуть лише на користь.
  • Варто спробувати ввести хобі чи заняття, що вам до вподоби, у свій постійний ритм життя. Навіть якщо це може бути прибирання, похід у магазини чи перегляд цікавої програми.
  • Прислухайтесь до порад щодо сну. Перестаньте використовувати телефон за годину-дві до сну. Краще в цей час зайнятись вечірнім доглядом та замінити ґаджети на живе спілкування, яке буде більш якісним. Якщо поряд нікого немає, то кращим виходом буде зателефонувати комусь з близьких, аніж писати. Для легшого засинання випийте теплий мʼятний чай.
  • Спробуйте замінити короткочасні відео на більш тривалий перегляд фільмів, серіалів на телевізорі чи ноутбуці. Спочатку помітним може бути бажання швидше переглянути все, адже ролики на телефоні значно коротші та повністю забирають вашу увагу на певний час.
  • Окрім часу в телефоні варто зосередити свою увагу на соціальних мережах та зменшити час проведення в них. У соцмережах ми часто відстежуємо життя інших людей, що часом пригнічує та переводить акцент з себе на інших. Такі програми створюють легку ілюзію іншого життя, відриваючи вас від реальності.

 

Перші помітні зміни

За умов виконання бодай кількох з перелічених порад, ви помітите перші зміни у своєму стані. Покращення сну, апетиту, бадьорості, настрою та енергії – усе це позитивна динаміка за умов збільшення часу без ґаджетів. День стане довшим, а справи підуть вгору.

Відчутними будуть навіть зовнішні зміни. На обличчі буде менше втоми, загальний стан та настрій покращаться. Сил та бажань щось робити буде значно більше. Зʼявлятиметься час на нові ідеї та думки, роботу з собою. А найголовніше – ви позбудетесь зайвої тривоги та проявів депресії.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Стрес-менеджмент: що це і як його побудувати?

На тлі стресу: все про затримку менструацій під час війни

Як зменшити стрес від переходу на літній час та швидко адаптуватись

Знижує рівень стресу: все про «мовчазну ходьбу»

Встигати все і всюди: навчаємося ефективно керувати власним часом

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
0ab69c0be7111
 4
7вишні111
IMG_1567111
1 адвенти-1
HOUSE of GUCCI
photo_2024-11-28_12-16-51
1 ч пт
55e99f75faa1bafe9a11111111
unname