Знижує рівень стресу: все про «мовчазну ходьбу»

Ми всі чули поради про те, що пробіжка очищає думки, перебування на свіжому повітрі допоможе по-новому поглянути на своє життя, знайти рішення для проблем тощо. Проте нещодавній вірусний тренд у TikTok поєднує ці два способи у несподівано корисне проведення часу. Це називається «silent walking» – метод, що поєднує в собі користь для здоров’я, фізичні вправи і медитації, щоб зосередитися і заспокоїтись.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відновити ресурс: куди можна поїхати на відпочинок в горах

Що таке «тиха ходьба»? 

«Мовчазна» ходьба стала трендом на початку цього літа після того, як користувачка TikTok Меді Майо опублікувала пораду свого дієтолога ходити 30 хвилин на день, «замість того, щоб робити божевільні кардіотренування». Цією порадою також скористалась інша дівчина, хлопець якої закликав її не слухати подкасти, музику чи будь-що інше, поки вона гуляє. Після цього в соціальних мережах з’явилася ціла орда людей, які ділилися власним досвідом щоденних прогулянок, не відволікаючись на прослуховування музики, подкастів абощо. Хоча відео Майо започаткувало нинішнє зростання популярності руху мовчазної ходьби, сама концепція не є новою. Монахи дзен-буддизму вже давно практикують мовчазну ходьбу під іншою назвою, яку вони називають «walking meditation».

По суті, мовчазна ходьба – це очищення розуму і прогулянка на самоті, без відволікаючих чинників. Якщо прибрати всі фактори, що відволікають, мовчазна ходьба дозволяє людині краще усвідомити свій внутрішній стан. Недавні дослідження показали, що рівень тривоги і депресії різко зріс з початку пандемії аж до сьогодні. А у наших реаліях ситуація ще складніша. Саме тому люди шукають природні, інтегративні підходи для поліпшення свого психічного здоров’я.

З чого почати?

Хоча ідея прогулянки без відволікаючих факторів може здатися привабливою, фани silent walking попереджають, що це легше сказати, ніж зробити. Практика мовчазної ходьби може виявитися складним завданням, враховуючи, що ми живемо у світі, який перенасичений інформацією, багатозадачністю та вічним потоком повідомлень у месенджерах.

Варто починати з простого: 
  1. Гуляйте в тихому місці поблизу, бажано десь на природі або на свіжому повітрі. Також краще вибрати час, коли ви знаєте, що навколо буде мінімальна кількість людей або активності, яка вас відволікатиме. Заздалегідь подбайте про базові фізичні потреби, такі як спрага та голод, щоб вони не відволікали вас.
  2. Переконайтеся, що є тільки ви і ваші думки. Жодного телефону, приятеля на прогулянці чи собаки.
  3. Зосередьтеся на своїх відчуттях, диханні та навколишній красі. Пам’ятайте про кожен подих і кожен крок, слухайте звуки природи навколо, відчувайте вдячність за те, що сонце цілує вашу шкіру, використовуйте час для роздумів.
  4. Якщо ви не можете ходити далеко або не маєте доступу до природи, знайте, що ви можете зробити мовчазну прогулянку будь-де.
Які переваги мовчазної ходьби?

Користь мовчазної ходьби для здоров’я полягає у зменшенні стресу, підвищенні енергії та стійкості, глибшому зв’язку з самим собою, а також зниженні кров’яного тиску та частоти серцевих скорочень.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Стрес-менеджмент: що це і як його побудувати?

На тлі стресу: все про затримку менструацій під час війни

Психолог чи психіатр: до кого звернутися і яка між ними різниця?

Синдром самозванця: що це і як його подолати – розповідає психологиня Олена Будько