Хмари, динозаври і штучний інтелект: нонфікшн книжки для допитливих малюків

«Що? Де? Коли?» –  це не назва старої телепрограми, а звичний набір питань допитливої дитини, яку завжди цікавить що відбувається, як все влаштовано і чому працює так, а не інакше. Видавництво Vivat пропонує книжки, які допоможуть батькам пояснити своїм чомучкам як влаштований світ. А ще розважать і надихнуть на відкриття.

 

Клімат в твоїх руках (Катерина Терлецька, Дмитро Кузьменко)

Катерина Терлецька, докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії математичних наук Малої академії наук України, і Дмитро Кузьменко, дитячий письменник, автор книжок «Зубасті задачки», «#що таке математика?» і багатьох інших, зібрали досліди, які допоможуть зрозуміти, що таке глобальне потепління.

Це експерименти, які можна провести вдома на кухні, в шкільному кабінеті, під час відпочинку в літньому таборі – обладнання для них завжди напохваті. Досліди допоможуть дізнатися, чим відрізняється клімат від погоди і як він формується; що таке парниковий ефект і як утворюються хмари; чому тануть льодовики і чи зупиниться Гольфстрим.

 

Велика книга динозаврів (Клаудія Мартін)

Чимало дітей шалено люблять динозаврів і «Велика книга динозаврів» – справжній подарунок тим, хто хоче дізнатися якнайбільше про цих неймовірних створінь.

Наповнена і пізнавальна книжка в простій і доступній формі розкаже про те, як виглядали стародавні ящіри, як вони жили, що їли, як виховували потомство. Яскраві ілюстрації дозволять поринути у доісторичні часи Землі, коли мирні стада мігруючих зауроподів зазнавали запеклих нападів хижих тероподів, у небі безроздільно панували грізні птерозаври, а океанські глибини були сповнені зубастих іхтіозаврів.

 

Наука в коміксах. Собаки: від хижака до захисника (Міа Кобб, Джулі Гехт)

Що ми знаємо про собак? Міа Кобб і Джулі Гехт, фахівчині собачої поведінки і власниці песиків на ім’я Руді, створили комікс, в якому розповіли цікавинки про вірних друзів людини.

Разом із песиком Руді читачі цієї книжки дізнаються, як з’явилися собаки, які незвичайні бувають породи, як цуцики сприймають світ та чому вони такі грайливі порівняно зі своїм найближчим родичем вовком. Важливі й пізнавальні факти тут подано в легкій, розважальній формі, тож точно запам’ятаються надовго.

 

Велика книга космосу (Клаудія Мартін)

Як стати космонавтом? Чи є вода на Марсі? Якого розміру галактика?

«Велика книга космосу» дає відповіді на ці та багато інших питань. Юні читачі зможуть спуститися на кожну планету Сонячної системи, а також дізнаються як далеко може «бачити» телескоп; коли утворився Місяць; як почуваються космонавти у відкритому космосі. Це видання також дуже класно ілюстровано малюнками і фотографіями, які допоможуть розкрити секрети планет, астероїдів, галактик і навіть чорних дір.

 

Книжка про жахливо дивовижні технології: 27 експериментів для маленьких науковців (Шон Коннолі)

Британський письменник, автор понад 50 книжок про наукові експерименти для дітей і дорослих Шон Коннолі, зібрав неймовірні експерименти, які точно зацікавлять маленьких експериментаторів. Адже випробовує він їх на своїх власних трьох малюках.

Світ вже неможливо уявити без жахливо дивовижних технологій – 3D-друку, роботів, штучного інтелекту. Сучасні діти ростуть у новій реальності, тож їм варто розуміти, як ці технології влаштовані. Експерименти з цієї книжки допоможуть провести справжні лабораторні експерименти в домашніх умовах.

 

Ненудна наука (Бертран Фішу)

Чому зникли динозаври? Як народжується вулкан? Чому ми позіхаємо? Чи можемо ми ходити поверхнею Юпітера? Коли народився перший комп’ютер?

Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії… Відповіді й роз’яснення, створені журналістами-науковцями, подано простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дадуть занудьгувати.

 

Дитяча енциклопедія наукових експериментів (Томас Канаван)

Ця книжка для тих, хто мріє стати науковцем та здіснювати неймовірні та важливі наукові відкриття. Її автор, Томас Канаван, не лише знає, чому зебри смугасті, що викликає гикавку і як зберегти тепло всередині ескімоського іглу, але і пише про це книжки. Він в доступній манері розповідає про основні закони хімії, біології та фізики, які можна перевірити на практиці. Провести ці експерименти цілком можна вдома – в цьому допоможуть докладні інструкції, малюнки і фотографії.

 

Важливі філософські питання для дітей 7-11 років (Оскар Беніф’є, Ґвенелль Булє, Анн-Софі Шилар)

Дітей цікавить не лише те, як працюють закони фізики чи як влаштований океан, вони замислюються і над більш філософськими питаннями, на які і дорослі не завжди знають відповіді.

Автори цієї книжки, французькі філософи і журналісти, спробували сформулювати зрозумілі відповіді на питання чому ми боїмося, як це – любити когось, як розрізнити добро і зло, що таке заздрість. Книжка допоможе дитині сформулювати власну думку про непрості речі.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

5 книг, які допоможуть поговорити з дітьми про війну

Батькам на замітку: 5 затишних фільмів для дітей

Книги для фінансової грамотності дітей: як виростити фінансових геніїв

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111