Не секрет, що природа – джерело спокою, гармонії та рівноваги для багатьох людей. Рослини сприяють покращенню настрою, допомагають знизити тривожність і просто надихають жити найкраще життя. І для цього необов’язково шукати найближчий парк чи ліс, адже такий затишок можна облаштувати навіть вдома. Особливо у нашому шаленому робочому ритмі, коли відпочинок за містом доступний не кожному, створення зеленого оазису вдома стає необхідністю. У цьому матеріалі ми розповімо вам про те, які домашні рослини краще обирати для своєї оселі й який вплив вони мають на наше здоров’я.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Українські бренди текстилю для дому, з якими варто познайомитись
Вибагливі чи невибагливі?
Перш ніж обирати кімнатні рослини, варто визначитися з тим, чи зможете ви приділяти їм достатньо часу, вчасно поливати, пересаджувати тощо. Відтак, пропонуємо обирати між тими, які готові тішити вас собою без тривалого поливу, і тими, які нагадують про свою присутність драматично зів’ялим листям кожні кілька днів.
Коли ж ви відчуваєте, що готові зробити таке садівництво своїм новим хобі – можна задуматись про облаштування клумби на вулиці чи створити щось схоже на балконі.
Великі чи маленькі?
Якщо у вашому домі достатньо простору, краще обирати масивні й об’ємні вазони, наприклад монстеру, пальму, фікус тощо. Ці рослини швидко розростаються до більших розмірів, а також у висоту. Тому вже за кілька місяців навіть один вазон матиме класний вигляд та наповнюватиме вашу кімнату зеленню й свіжим повітрям.
Коли ж у вас немає де розгулятися, класичним вибором можуть стати кактуси і сукуленти. Ці рослини також прості у догляді, мають невеличкі габарити, тому їх можна буде компонувати на підвіконні чи деінде.
Підвісні
Ще одним варіантом як для великих, так і для маленьких осель є кімнатні рослини у підвісних кашпо. Це оригінальне рішення додасть унікальності вашому інтер’єру та точно приковуватиме погляди гостей. Горщики для підвісних рослин часто мають заздалегідь вмонтовані кронштейни або ланцюжки, а кріпляться до відповідних тримачів. Також популярним є метод макраме, коли навколо квіткового горщика зав’язується утримуюча сітка. Відтак, макраме додасть особливого затишку у вашому домі. Обирайте рослини, що плетуться: плющ, епіпремнум, папороть, філодендрон.
Квіти
Ну і куди ж без квітучих рослин? Так, не кожен вазон має здатність цвісти перманентно. Проте є й ті, які зацвітають щонайменше на 3-4 тижні, що неабияк позитивно впливатиме на настрій, приноситиме естетичну насолоду та спонукатиме ще більше турбуватись про зелений простір.
Обирайте спатіфілуми, антуріуми, бегонії, азалії, фіалки, фрізеї та будь-які інші рослини, які вам найбільше подобатимуться. Звісно ж, пам’ятайте, що такі кімнатні «улюбленці» можуть вимагати більше уваги й вашого часу. Проте краса варта того, еге ж?
Кімнатні рослини справді допомагають ментальному і фізичному здоров’ю?
Дослідження підтверджують, що рослини справді піклуються про нас. Вони мають декілька векторів позитивного впливу:
- підвищують настрій, заспокоюють;
- знижують рівень стресу;
- підвищують концентрацію та продуктивність на роботі;
- підвищують швидкість реакції під час виконання комп’ютерних задач;
- є джерелом комфорту.
А також ще зі школи ми знаємо, що вазони очищують повітря вдома. До цього ж, кімнатні рослини поглинають:
- вуглекислий газ;
- важкі метали з повітря;
- запахи будівельних матеріалів і клею;
- хвороботворчих бактерій.
Окрім цього зелень вдома допомагає врегулювати рівень вологості повітря. Тому людям зі сухою шкірою варто зробити в оселі якомога більше зеленого простору, аби він сприяв стабільному рівню вологи.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Для дому: українські бренди декору, які переосмислюють українські традиції
«Зелена терапія»: як рослини впливають на наше ментальне здоров’я