Для дому: українські бренди декору, які переосмислюють українські традиції

Домашній декор – це завжди про індивідуальність, персоналізацію та ваш внутрішній світ. Незвичайні предмети декору, гарна кераміка, затишні килими – це ті деталі, з яких створюється відчуття дому та свій маленький світ, у який хочеться раз по раз повертатися. Ми зібрали українські бренди кераміки, текстилю, килимів, домашнього декору, які переосмислюють українські традиції та дивують неймовірними автентичними виробами.

Nadiia 

@nadiiaworld

Надя Шаповал – засновниця бренду, що завжди цікавилася українською спадщиною й традиційною культурою, тому джерелом натхнення в колекціях кераміки стають історичні надбання України. Створені на основі численних досліджень культури керамічні фігурки, прикраси й предмети домашнього вжитку поєднують у собі грубу фактуру та старовинну символіку. Наприклад, у колекції Nadiia для Bevza були використані традиційні трипільські орнаменти з давньої кераміки, які знайшли відображення на кольє з керамічних неполиваних намистин, гладких жіночих фігурках на золотих ланцюгах, керамічних тарілках із фігурками людей і тварин. Усі предмети проєкту – це ручна робота українських майстрів-керамістів із Києва.

Yasyk

@yasykdeco

Не втратити автентичність, а переосмислити її по-новому – саме ця ідея й стала основою бренду Yasyk. Адже дуже часто ми перебуваємо в гонитві за сучасними світовими тенденціями, забуваючи про своє рідне. А дарма, адже українська автентична стилістика настільки прекрасна, що не популяризувати її – неможливо. Оригінальний український вишитий декор у сучасній інтерпретації, де кожна річ надихалася тими неймовірними орнаментами, переданими від наших предків. Дизайн подушок створюють шляхом стилізації орнаментів із різних регіонів України, а концепція в тому, щоб показати традицію в сучасному мінімалістичному виконанні.

Gushka

@gushka.wool

Килими створюють неймовірний затишок і відчуття дому. Якщо ви в пошуках свого унікального й затишного килимка, то в Gushka запропонують традиційні карпатські з натуральної шерсті щасливих овець. Тварини добровільно віддали її, щоб подарувати вам гірське тепло. У Gushka надихаються локальною природою та традиціями, які не вичерпуються з часом, не забуваються жодним наступним поколінням, не припиняють хвилювати серце. Сьогодні частина виробництва автоматизована, але основні процеси: ткання та прядіння – як і раніше, відбуваються вручну. І це дуже відчувається не тільки зовні, але й на дотик.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ліжникарство – традиція, яка надихає сучасні бренди

Zv’yazani

@zvyazani

Мінімалістичні інтер’єри з елементами традиційного мистецтва – це особливе поєднання сучасності та старовинної історії. Майстрині тчуть килими на станках, які належали їхнім бабусям, за сучасним дизайном, створеним талановитими ілюстраторами. Це дуже кропітка й тривала робота, але результат її неперевершений.

Gunia Project

@gunia_project

Бренд, який давно став популярним за межами України – Gunia Project. Це повномасштабний проєкт, який створює особливі речі на основі традиційних етнічних культур. Його місія – дати ручним забутим технікам друге життя, оскільки більшість з них знаходиться на межі зникнення. Співзасновниці Маша Гаврилюк і Наталя Каменська знаходять традиційні артизанальні техніки й майстрів, з якими виробляють колекції аксесуарів і предметів домашнього декору. Кожна колекція – це унікальне поєднання дизайнерського мислення, глибоких етнографічних досліджень і художнього підходу до майстерності. Тут ви знайдете неповторні скляні вази й канделябри, керамічні підсвічники у формі лева з квітковими орнаментами, тарілки з зображеннями святих з ікон на склі регіону Буковини та Покуття.

Gorn Ceramics

@gornceramics

Якщо ви абсолютно точно уявляєте, якою саме керамікою хочете декорувати свою оселю, тоді варто звернутися до фахівців повного циклу, що створюють об’єкти з нуля, від ідеї до втілення. У творчій майстерні GORN Ceramics спеціалізуються на створенні унікальних елементів декору й артоб’єктів. Майстри допоможуть утілити в життя готові ескізи, адаптуючись під особливі бажання клієнтів, але й у Gorn Ceramics уже склався свій неповторний стиль, якому майстерня завжди залишається вірною. Серед колекцій також є готові лінії кераміки. Наприклад, колекція «Храми» – це серія рукотворних керамічних скульптур великих і середніх розмірів, виконаних в автентичній техніці.

Kilim Art Studio

@kilimartstudio

Відповідальність і любов до своєї культури народжує унікальні зразки справжнього українського мистецтва. У Kilim Art Studio – це килими, у яких збережено старовинну традицію українського килимарства. Усі килими виконані повністю руками зі 100% овечої вовни, а предмети в колекції гармонійно поєднуються між собою. Килими не тільки красиві, але й завдяки своїй якості та зносостійкості можуть бути предметом колекціонування та наслідування. Також за бажанням у студії можуть скомпонувати колекцію текстильного декору з тих предметів і кольорів, що пасують до вашого інтер’єру.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Art de la table: все про мистецтво декорування столу

Як створити домашній затишок: елементи декору для вашої оселі

Підбірка найестетичніших сніданків від авторки блогу про красу, декор та ремонт

Петриківський розпис та закодована «любов»: бренд текстилю для затишного дому LEVAN HOME презентував нову колекцію