Коти проти ялинок: як прикрасити оселю безпечно для домашнього улюбленця

Передноворічна метушня – це завжди приємний та довгоочікуваний період, але не для власників домашніх тварин. Ці чотирилапі шкідники завжди небайдужі до новорічних іграшок, кульок, ліхтарів та звісно, ялинки. Як прикрасити свій дім красиво і водночас безпечно, щоб не перетворити його на поле битви між котом та ялинкою?

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відомі лучанки та їхні чотирилапі друзі

Відомі лучанки та їхні чотирилапі друзі

ЯЛИНКА

Цікавість до ялинки вашого песика або кота – це цілком природне явище, адже це новий об’єкт на їхній території і його обов’язково потрібно дослідити й зрозуміти настільки цей предмет є безпечним для них. Їх цікавлять яскраві стрічки на ялинці, ліхтарики, блискітки та стрази на іграшках. Тварини реагують на все це, тому відбуваються певні поведінкові ланцюжки.

Найкращий спосіб уникнути нещасних випадків із ялинкою – це стежити за тим, як тварина взаємодіє з новим об’єктом, а також вибирати дерев’яні або пластикові прикраси (про скляні доведеться забути). Не забувайте також про щоденні іграшки для домашнього улюбленця: важливо, щоб йому було чим себе зайняти, окрім ялинки.

РОСЛИНИ

Оселю до свят можна прикрашати не тільки іграшками, блискітками та гірляндами, а й рослинами. І тут теж доведеться задуматися про інтереси вашого домашнього улюбленця: кішок, наприклад, потрібно тримати подалі від алое, монстери, хлорофітума, спатіфілума, бегонії, драцени, а особливо небезпечні для них азалія, антуріум, аспарагус, герань, аглаонема, дифенбахія, амарилісові та різдвяна троянда. Із собаками теж не все так просто: їх потрібно захищати від молочаїв, зокрема пуансетії, або різдвяника, які ми так любимо купувати на свята. А ще їм не підходять ароїдні та барвінкові рослини – особливо олеандр.

ФЕЄРВЕРКИ

Важливо створити домашньому улюбленцеві почуття безпеки та мінімізувати його контакти з цією сферою новорічних веселощів. Заздалегідь організуйте затишне місце для собаки або кота – там, де тварині зручно буде сховатися. Це повинно бути найтихіше місце квартири, де не буде видно вогнів феєрверків.

На прогулянці не відпускайте собаку з повідця, навіть якщо ви думаєте, що він дуже слухняний. Лякаючись, собака тікає не від неслухняності: він панікує та намагається якомога далі віддалитися від об’єкта, який заподіяв йому стрес. У новорічну ніч постарайтеся вийти на прогулянку до початку феєрверків. І НІКОЛИ не беріть із собою собаку дивитися на салюти. Навіть у найбільш міцних і підготовлених тварин, які роками готуються та служать в армії, є синдром посттравматичного розладу. Якщо собака під час феєрверків шукає у вас допомоги та підтримки, не відштовхуйте його: обійміть міцно, дихайте повільно і глибоко. Згодом він заспокоїться та почне дихати глибше.

ЖИРНА ЇЖА

У нашого народу існує така хибна думка, що святкування Нового року передбачає немислиме об’їдання. Потрібно наїстися так, щоб найближчі кілька днів пересуватися винятково перекочуванням, а добряче напитися шампанського (бажано ще й із паленим папером всередині). Їжа, яку ви вживатимете, – це ваша справа, але не варто годувати тварин жирною їжею з новорічного столу.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Під подушку: ідеї для подарунків на свято Миколая не лише для дітей

Гід із подарункового етикету

Піжама під ялинкою: який домашній одяг подарувати

Свято наближається: ідеї подарунків для тих, у кого все є

У яких кольорах зустрічати Новий 2022 рік

Прикраси, які стануть ідеальним подарунком на Новий рік

У чому зустріти Новий рік

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111