5 історій для довгих осінніх вечорів

Видавництво Vivat зібрало книжки, які прикрасять довгі осінні вечори. Цього читання стане надовго – це історії, в які захочеться поринути з головою.

«Дім солі» Світлана Тараторіна

Постапокаліптична історія від української письменниці Світлани Тараторіної. Це історія в якій йдеться про Крим, хоч ця назва жодного разу в тексті не згадується. Лише напис на обкладинці оптимістично сповіщає: «Крим повернеться додому».

Це історія про колись квітучий півострів Кіммерик, який спалахи, катастрофи нез’ясованого характеру, перетворили на попіл. Мешканці землі, яким вдалося вижити, стали засоленими, а з летючої станції «Мати Вітрів» на померлий світ дивляться Старші Брати. Один із них, Талавір, отримує завдання розслідувати вбивство, а також знайти Золоту Колиску – таємничу зброю, розроблену вченим Мамаєм. Ступивши на висушену землю, він уже не зможе повернутися. Талавір муситиме пройти випробування нищівною правдою, що виявиться страшнішою за гарячий всезнищенний суєр. Солоні гранули на скривавлених пучках древніх богів розкажуть свою історію, історію спопелілого світу…

«Бріджертони. Герцог і я» Джулія Куінн

Українські глядачі вже встигли полюбити серіал про Бріджертонів, а тепер можуть прочитати книжку, яка стала його основою. Авторка серії романів про вищій світ Лондона, Джулія Куінн, вже встигла потрапити до Зали слави романістів США, а її шалено популярні романи переклали на 41 мову.

Пікантні та відверті історії про аристократів полонили серця читачів по всьому світу. «Герцог і я» – перший роман з серії книжок про родину Бріджертонів. Головна героїня, Дафна, четверта з восьми нащадків дружної шляхетної родини, має привітний характер, на противагу більшості чванливих панянок свого віку, і легко знаходить спільну мову з парубками лондонських верхів. Але достойної шлюбної пропозиції вона поки не отримала. Саймон Бассет, герцог Гастінґс, нещодавно повернувся з-за кордону й намагається уникати світського гамору, виходів у світ, адже вирішив ніколи не одружуватися. Знайомство із сестрою найліпшого друга Ентоні Бріджертона відкриває для нього інший шлях.

«Беззоряне море» Ерін Морґенштерн

Книга-головоломка, що сповнена мета-розповідей і фольклорних відсилок, історія кохання на віки.

Закарі Езра Роулінз – звичайний студент, що живе в університетському містечку у Вермонті. Якось йому до рук потрапляє загадкова книжка із запилюженої полиці бібліотеки. Затамувавши дух, Закарі гортає сторінку за сторінкою, захоплений долею нещасних закоханих, коли стикається з геть несподіваним – історією з власного дитинства. Дивна книжка розбурхує його уяву, тож він вирішує розкрити її таємницю. Подорож, сповнена неочікуваних пригод, поступово приводить його на маскарад у Нью-Йорку, до секретного клубу та підпільної бібліотеки, схованих глибоко під землею.

На хлопця полюють і хочуть знищити. Тож разом з Мірабель, безстрашною захисницею цього світу, і Доріаном, чоловіком, у вірності якого ніхто не може бути впевненим, Закарі мандрує звивистими тунелями, темними сходами й танцювальними залами…

«Місяцівна. Дилогія» Дара Корній

Дилогія української письменниці Дари Корній, що складається з романів «Сузір’я Дів» і «Місяцівна», – то справжнє плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за представницями давнього шляхетного роду Коморовських від XVІІІ століття і до наших днів.

Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, – альбіносів – називають людьми Місяця. Мама Василина хотіла врятувати доньку після автомобільної аварії, тож передала старовинний оберіг – лунницю. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину – і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров’ю під нігтями та присмаком крові в роті.

«Десять тисяч дверей Дженьєрі» Алікс Герроу

Роман американської письменниці Алікс Герроу – захоплююче фентезі, яким зачитуються по всьому світу.

 

У маєтку пана Лока з безліччю дивних артефактів самотою зростає Дженьєрі. Їй не можна шуміти, а на дозвіллі вона мусить нудитися за переписуванням конторських книг. У Дженьєрі є дивний дар: усе, що вона запише, магічним чином здійснюється, от тільки пан Лок хоче, щоб дівчина полишила такі витівки. Від самоти її рятує загадкова книжка під назвою «Десять тисяч дверей», у якій ідеться про інші світи. Аж раптом Дженьєрі розуміє, що їй загрожує небезпека і що історія в книжці тісно з нею пов’язана. Від цієї миті розпочинається дивовижна подорож крізь час і простір у пошуках загадкових дверей. Однак що справді повинна віднайти Дженьєрі – це саму себе.

Сайт: vivat-book.com.ua

Instagram: @vivat_book

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Що почитати у листопаді: книжкові новинки видавництва Vivat

Трилери від Vivat, які захоплюють увагу з перших сторінок

5 книг про самооцінку, внутрішню і зовнішню красу

Книги, які не відпустять до останньої сторінки