Що почитати у листопаді: книжкові новинки видавництва Vivat

Видавництво Vivat входить до трійки найбільших видавництв України за сумарним накладом та за кількістю виданих книжок. Наразі сукупні тиражі Vivat сягнули біля 20 мільйонів примірників. Раді запропонувати до вашої уваги новинки листопада 2023 року.

 

Художня література

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила

Про що книжка? Шахтарське селище. Три покоління однієї сім’ї. Люди, які намагаються жити у проміжках між війнами. «Бабуся вмирати не любила» – книга автобіографічна, тому що автор писав про свою родину. І водночас вона універсальна, бо описує події, явища, характери та долі, які дозволяють зрозуміти Донбас і людей, які там живуть. Останніми роками цей регіон, здавалося, став розділом з нашого минулого, але тепер він перетворюється на розділ з нашого майбутнього. Нам буде легше розібратися в ньому, якщо ми в нього вдивимося. Книжка, яку ви тримаєте в руках, допоможе кожному зробити це.

 

Про автора:

Письменник має строкату біографію: народився на Луганщині, закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут, і за своє життя встиг попрацювати охоронцем, вантажником, експедитором, журналістом, рекламістом… та відкрити свою фірму з виготовлення надгробків. Видавався у незалежних видавництвах, написав понад 100 оповідань та кілька романів. Зараз воює в лавах ЗСУ.

 

Євген Положій. Фінальний епізод (війни, що триває 400 років)

Широка війна, наче гігантська анаконда, наближається повільно й безшумно. Пастор-євангеліст, військовий капелан і багатодітний батько Григорій Мотуз як ніхто гостро відчуває її нудотний подих. Мало хто вірить, що Росія наважиться напасти. Проте їхні ілюзії розлітаються тієї ж миті, коли перші російські снаряди і міни вбивають перших людей і за лічені дні місто Марії перетворюється на цвинтар.

Російські війська оточують Маріуполь, пастор евакуює родину, родини прихожан і військових, дитячий притулок. Його волонтерський капеланський батальйон працює в «сірих» зонах по всій лінії фронту, а сини воюють і рятують людей пліч-о-пліч із батьком.

В одній із експедицій Григорій, осліплений вибухом, потрапляє в полон. Прикутий до підлоги у «столипінському» вагоні, він пригадує власне життя: дитинство, службу в радянській армії, боротьбу з наркомафією за безпритульних підлітків, пошук свого коріння і правди у мареві російської пропаганди…

Насправді ця війна – між Світлом і Темрявою, між цивілізацією життя і цивілізацією смерті – триває значно довше, ніж 400 років. І настав час для фінального епізоду.

 

Про автора

Для Євгена Положія письменництво – династична професія, адже він народився у сім’ї відомого фантаста Віктора Положія. Але кар’єру він починав у журналістиці, був головним редактором багатьох видань, ось вже понад 25 років очолює редакцію сумської суспільно-політичної газети «Панорама». Першу збірку віршів та прози видав 1996 року, відтоді написав ще з десяток книжок, найвідомішу з яких – «Іловайськ» – екранізували.

 

Коллін Гувер. Залишся, якщо кохаєш…

Коли Атлас обійняв Лілі під час випадкової зустрічі, вона раптом неначе повернулася до життя. Вони відчули, що хочуть бути разом. Але як на ці стосунки відреагує Райлі, який вважає Атласа винним у їхньому з Лілі розлучені? Жінка опиняється поміж двох чоловіків, одного з яких не може втратити, бо він батько їхньої доньки, а іншому належить її серце. Та коли Атлас запрошує Лілі на побачення, вона погоджується, адже вважає, що заслуговує на щастя.

Життя не може складатися лише з роботи, судових позовів та функціонування в режимі зомбі. Але хай би якою рішучою вона була, їй доведеться захищати – не лише себе, а й Еммі. Лілі треба перервати цикл домашнього насильства. Не вона понівечила Райлі, однак вона має залишитися цілісною заради дитини. Заради себе.

 

Про авторку

Коллін Гувер – сучасний феномен. Перша книжка була надрукована авторкою власним коштом, але видавництва не зацікавилися романом. Тоді вона змінила тактику і стала популярною в інтернет-спільнотах. Врешті Гувер стала зіркою літератури: зараз її книжки стають бестселерами, їх радять голлівудські знаменитості і змітають з полиць прості читачі.

 

Сіжань Джей Джао. Залізна Вдова  

Коли сестра вісімнадцятирічної Ву Дзетянь гине, вона вирішує помститися, тому йде до лав армії, що боронить світ від космічних загарбників. Хризаліда, тобто бойова машина під назвою «Дев’ятихвоста лисиця», підпорядковується їй – і в Дзетянь прокидається сила. Тепер їй до снаги не просто помста, а ще й цілковитий бунт проти всієї зашкарублої системи суспільства. Що буде, коли її, Залізну Вдову, примусять працювати з Лі Шимінем, Залізним Демоном і пілотом «Жар-птаха»? Дзетянь має з’ясувати, чому пілотна система передбачає позбавлення життєвої енергії саме жінок і чому чоловіки бояться їх навіть більше, ніж ворожих хундунів.

 

Про авторів

Сіжань Джей Чжао – небінарна особистість, з цієї причини в біографії згадується як “вони”. 23-річні на той момент косплеєрки Сіжань Джей Чжао певно самі не зметикували, як стали відомими письменницями – дебютну «Залізну Вдову» розпродали шаленими накладами. Роман також став бестселером №1 за версією New York Times, отримав премію British Science Fiction Association 2021 року як найкраща книжка у жанрі янг-адалт фентезі та відзнаку Goodreads Choice Award.

 

Гізер Ґуденкауф. Гостя проти ночі

2000 рік. Уночі в Бердені хтось застрелив подружжя Дойлів у їхньому власному будинку. Тієї ж ночі тринадцятирічна Беккі Ален безслідно зникла… Так Джозі Дойл одразу втратила і батьків, і найкращу подругу. Наші дні. Вайлі Ларк приїздить до Бердену, щоб у порожньому, рипучому будинку на безлюдній фермі завершити роботу над своєю книжкою, і знаходить… примерзлу до землі дитину на передньому дворі, а пізніше – і бідолашну матусю, посеред дороги, з обвитими дротом ногами. Хто вона і від кого втікає разом зі своїм дитям? І чи можуть утікачі довіряти Вайлі? У цьому захопливому трилері, як минуле й теперішнє, переплітаються долі людей, які на перший погляд не мають нічого спільного.

 

Про авторку

Гізер Ґуденкауф має славу письменниці, мало не кожен роман якої потрапляє до списку бестселерів таких відомих видань як New York Times, USA Today і The Washington Post. До слова, її дебютна книжка THE WEIGHT OF SILENCE трималася в топі аж 22 тижні. Деякі видання відзначені званням «Кращої книжки» від Amazon та GoodReads, а мільйони їхніх копій купують фанати у понад 20 країнах світу.

 

Джеймз Паттерсон, Тед Сафран. Дванадцять шалених днів до Різдва

Ні чобітка для подарунків, ні самих подарунків, ні гірлянди, ні ялинки – невже скасували Різдво? Надворі середина грудня, і вже п’ятий рік поспіль у домі родини Салліванів у Гарлемі немає жодної ознаки наближення новорічних свят. Але цього року хтось таємничий надсилає подарунки вдівцю Генрі Саллівану та його двом дітям, Віллу та Еллі. Спочатку з-поміж гілок груші висовує голову маленьке дзьобисте та пір’ясте створіння. Не встигли вони оговтатися, як будинок Салліванів швидко наповнився галасливими тваринами та гостями, які вимагали їхньої уваги. Наступні дванадцять днів перевертають життя сім’ї Салліванів із ніг на голову так, як годі було й уявити. І хоча це Різдво буде безладним, що, як саме такого подарунку вони всі потребують?

 

Про авторів

Джеймз Паттерсон всесвітньовідомий письменник, був співавтором книжок Білла Клінтона і Доллі Партон, писав про Джона Леннона, принцесу Діану та інших. Має багато премій та відзнак, як от: Edgar Award, 9 статуеток «Еммі», медаль National Humanities тощо. Всього у світі продано понад 375 мільйонів копій його книжок. Цей роман написав у співавторстві з британським журналістом Тедом Сафраном.

 

Девід Балдаччі. Пасажир потяга о 6:20

Щоранку о 6:20 Тревіс Девін сідає на приміський потяг і їде на роботу. Девін –бойовий офіцер, який несподівано для багатьох кинув службу і скніє на ненависній офісній роботі. Та одного дня все змінюється. Його колишня подруга Сара, імовірно, наклала на себе руки. Утім Тревіс має сумнів, що йдеться про самогубство. Він має розібратися, що насправді сталося, адже загадкові вбивства тривають… То що ж стоїть за ними?

 

Про автора

Письменник і філантроп Девід Балдаччі заробив славу відроджувача класичного нуарного детективу. Майже всі його романи стають бестселерами і злегка оновлюють жанрові канони. Разом з тим, це все ще «old but gold» історії про самотніх борців із несправедливістю й криміналітетом, які так приваблюють читачів по всьому світу в усі часи – з добре відчутним флером небезпеки й фатуму.

 

Крістелль Дабос. Крізь дзеркала. Викрадені з Місяцесяйва. Книга 2

Офелію щойно призначили чтицею при дворі Фарука, і вона вважає, що нарешті в безпеці. Але невдовзі дівчина одержує анонімні листи з погрозами: якщо вона не скасує свого весілля з Торном, її спіткає лихо. І такі листи з погрозами одержує не тільки вонa. Фарук доручає Офелії розслідування. Їй доводиться діяти на межі своїх можливостей, щоб урятувати своє життя і життя близьких для неї людей, і це у світі, у якому вона не довіряє нікому, навіть своєму майбутньому чоловікові Торну.

 

Про авторку

Француженка Крістелль Дабос стала справжнім відкриттям фентезі-літератури останніх років, однак починала писати ще в студентські роки. Її надзвичайно популярна серія «Крізь дзеркала» має вже чотири книжки (перекладені українською лише дві), які дарують сучасному читачеві свіжий інтригуючий погляд на класичну жанрову канву.

 

Книжки для дітей

 

Катажина Ририх. Буду як Патрон

Переклад – Олесі Мамчич

Нова реальність дарує нам нових супергероїв. І серед них ― не лише люди! Невеличкий джек-рассел-тер’єр, якого назвали Героєм, вимушений ховатися від бомб у підвалі. Та ворожий снаряд вщент руйнує сусідній будинок, а під завалами залишаються люди… Гострий нюх і спритні лапки ― завдяки ним Герой натрапляє на слід і допомагає врятувати Бабцю Дашу. То що ж пов’язує песика зі славнозвісним Патроном?

Зворушлива історія про воєнні часи, про справжню дружбу, про доброту і взаємодопомогу.

 

Про авторку

Польська авторка Катажина Ририх добре відома не лише в себе на Батьківщині, але й за кодоном. Окрім письменництва, вона працює також в інших сферах: чудово малює і часто створює ілюстрації та картини, закінчила Ягеллонський університет у Кракові, викладає англійську мову. Пише не лише прозу, а й поезію. Часто перекладає сучасних українських поетів польською мовою, бо й сама має родинне коріння в Україні.

 

Анастасія Лавренішина. Ласкаво просимо на пошту

У твоїх руках захоплива книжка-подорож у світ пошти. Кінна пошта, голубина, велосипедна, корабельна, підземна, пошта святого Миколая, супутниковий інтернет і пошта дронами – про все це й не тільки ти дізнаєшся на сторінках цієї книжки. Як написати свого першого листа? Що таке марки? Чому важливо писати листи на фронт? Як мандрують листи й посилки? І як зробити так, щоби святий Миколай неодмінно відповів? Усе-усе – від перших поштарів до пошти майбутнього – на сторінках цієї книжки!

 

Про авторку

Анастасія Лавренішина – українська казкарка, письменниця та сценаристка. В літературі дебютувала у 2018 році із фентезі «Дрімучий ліс». Переможниця і лауреатка багатьох відомих конкурсів та премій – «Коронація слова», Корнійчуковська премія, премія імені О. Гончара та інші. Драматургиня за фахом, закінчила Київський національний університет ім. Карпенка-Карого, є авторкою сценарію мультфільму «Віктор_робот», також написала до нього книжку-приквел.

 

Аґнес Бертран-Мартін. 24 чарівні історії Санта Клауса

Є лише одне свято, яке змушує мрійливо посміхатися і дітей, і дорослих. І це Різдво. Навіть зимова холоднеча стає не такою кусливою в цей чарівний час. До свята лишаються лічені дні, а чи готовий ти до нього? Чи маєш справжній різдвяний настрій? Мерщій відкривай цю дивовижну книжку, і щовечора Санта розповідатиме тобі одну з 24 правдивих історій про своїх ельфів. Тож очікування Різдва стане незабутнім!

 

Про авторку

Французьку дитячу письменницю Аґнес Бертран-Мартін знають і за межами її Батьківщини. Її книжки користуються популярністю – їх дуже гарно оцінюють та купують, наприклад, на Amazon. Ще б пак! Адже вони володіють якоюсь невловимою магічною атмосферою, що єднає діток та дорослих.

 

Катя Сіль. «Казки навиворіт» – це книжка-секрет про те, що кожен із нас має таємну силу – вигадувати історії. Я вірю, що смішна, дивна чи дурненька історія-небилиця здатна врятувати найпрепоганіший  день. Ось так написалась і ця книжка: уже вирувала Велика війна, ми з дітьми були далеко від дому, але з нами були наші історії. А позаяк це книжка навиворіт, то секрет можна розказати всім: щоразу, коли тобі нудно, страшно чи просто ніяк, – вигадай історію, і тобі хоча б на трішки стане навпаки. Мені цей секрет розкрили Оксана Лущевська та чудові авторки з групи «СторіЯ». Катя Сіль

 

Про авторку

Катя Сіль – молода українська авторка дитячих книжок. Видавничий світ в Україні почав говорити про письменницю кілька років тому, але популярність їй принесла книжка з медіаграмотності для дітей «Ніта. Ховайтеся, фейки світу», яка вийшла у 2021 році в рамках національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» за сприяння МКІП.