День ЗСУ: фільми про українських військових, які варто подивитися

6 грудня українці відзначають День Збройних Сил України. Широкомасштабне вторгнення російських окупантів назавжди змінило свідомість наших громадян. Ми почали краще розуміти героїв минулого, які віддали своє життя за Україну. Та ще більше шанувати теперішніх захисників, які зі зброєю в руках боронять нашу країну від ворога. Спеціально до сьогоднішнього свята редакція Space mag. пропонує добірку фільмів про українських військових, які змусять вас і посміхатися, і плакати, а головне – безмежно пишатися нашими героями.

«АТЛАНТИДА» (2019)

Фільм українського режисера Валентина Васяновича зібрав низку нагород міжнародних фестивалів, а також був номінований на «Оскар». Особливістю стрічки є те, що у ній відсутні професійні актори. Головні ролі виконали колишній розвідник та волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк.

За сюжетом, в антиутопії продемонстроване життя України після перемоги у війні з росією. Однак країна стала непридатною для життя – все навколо зруйновано, а люди залишилися спустошеними. Однак, позитивні зміни – попереду, а на фоні катастрофи зароджується справжнє кохання.

«НАШІ КОТИКИ» (2020)

Фільми про війну – це не завжди про біль та сум. «Наші котики» –  це військова комедія Володимира Тихого про будні українських військових, учасників АТО у 2014 році. Це трагікомічна історія пригод трьох бійців АТО, що трапляється з ними під час бойового чергування на «найглухішій» з усіх можливих позицій фронту. За основу взяли реальні розповіді бійців добробатів та ЗСУ.

«НЕВИДИМИЙ БАТАЛЬЙОН» (2017)

Документальна стрічка трьох українських режисерок Аліни Горлової, Ірини Цілик і Світлани Ліщинської – це цикл з шести історій про жінок, які були у лавах ЗСУ. Глобальний адвокаційний проєкт «Невидимий батальйон» почався із документації участі українських жінок у війні проти окупаційної армії росії на Донбасі.

Проєкт зробив видимою участь жінок в ЗСУ та бойових діях. Завдяки результатам дослідження і адвокаційної кампанії зокрема рядом наказів Міноборони розширено список бойових посад для жінок, які вони по факту обіймали в АТО. Як результат адвокаційної кампанії Невидимого Батальйону у 2018 році прийнято Закон України «Щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях».

«КІБОРГИ» (2017)

Один із найвідоміших українських фільмів режисера Ахтема Сеїтаблаєва, який описує події боїв у Донецькому аеропорті. У стрічці є шестеро головних героїв, які різні за характерами і водночас мають єдину мету – оборону своєї землі.

Кінострічка розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року. Група українських військових вперше приїжджає у пошкоджену бойовими діями будівлю старого терміналу Донецького аеропорту ім. Сергія Прокоф’єва.

«ЗОШИТ ВІЙНИ» (2021)

Документальна стрічка Романа Любого, створена з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Стрічка запрошує глядача у сюрреалістичну подорож на фронт війни з росією – у химерне потойбіччя, де панують закони відмінні від звичайного світу. Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, знімають відео та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

День Гідності та Свободи: фільми про дві українські революції

Світлини захисників, від яких неможливо відвести погляд

Українські фільми 2022 року: які вийшли в прокат, а яких варто чекати?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
herbalcraft
3067c6ddbc69ec52a0614b8b2ab2e6861111111111111111111111
Співзасновникит
-сайт-new-_2_
IMG_7174
31489e7865e09ca11111111111111111
IMG_19991111111111111
magazine-norway111111111111
mothersdaywarsons
F6A6GSna4AAqSlH11111111