Українські фільми 2022 року: які вийшли в прокат, а яких варто чекати?

Війна внесла корективи у всі сфери нашого життя, зокрема і в кіноіндустрії. Цьогоріч на великих екранах очікували чимало гучних прем’єр українського виробництва. Однак лише декілька фільмів встигли оцінити у кінопрокаті. І хоча кінотеатри намагаються відновлювати роботу, чимало фільмів стали «на паузу».

Фільми, які встигли вийти у 2022 році

«Стоп-Земля»

Режисерка: Катерина Горностай

Сюжет: 16-річна Маша навчається в 11 класі простої київської школи. Не почуватися дивною та відстороненою в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, з якими вона по-своєму переживає напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє: якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш чи це взаємно.

До речі, у деяких містах України зараз організовують благодійні кінопокази, тому стежте за оголошеннями на офіційних ресурсах ваших кінотеатрів.

«Носоріг»

Режисер: Олег Сенцов

Сюжет: Історія, заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой фільму на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

З початком повномасштабного вторгнення режисер стрічки Олег Сенцов  та головний актор Сергій Філімонов боронять нашу державу у лавах ЗСУ. А 5-го липня стало відомо, що Сергій отримав важке поранення, про яке він сам повідомив у своїх соцмережах.

Фільми, які мали вийти у 2022 році

«Люксембург, Люксембург»

Режисер: Антоніо Лукіч

Зараз фільм знаходиться на етапі постпродакшену.

Сюжет: «Люксембург, Люксембург» – це другий фільм українського режисера Антоніо Лукіча, відомого за своїм дебютом «Мої думки тихі». Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-гурту «Курган і Agregat» – брати Раміль та Аміль Насірови. Вони грають братів, які дізнаються про місцеперебування давно зниклого батька і намагаються дати раду своїм власним життям. Виробництвом фільму займається кінопродакшен ForeFilms. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Антоніо Лукіч сказав про його сюжет наступне: «Фільм задумувався про одне, писався про інше, знімався про третє, монтувався про те, про що писався. А після початку повномасштабної війни з ним сталася неабияка змістовна корекція, але, радше, внутрішня. Про що саме фільм? Я би не хотів казати, поки глядач сам не подивиться. Але ключовою темою, мабуть, є відсутність «батька» в житті синів. Це спроба намалювати стурбованість перед реальністю, в якій ця важлива фігура відсутня».

«Бачення метелика»

Режисер:  Максим Наконечний

Прем’єра фільму відбулася на Каннському фестивалі 25 травня. Перегляд розпочався з перформансу, де команда фільму вийшла на червону доріжку під звуки сирени та розгорнула плакат «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте образливим і тривожним говорити про цей геноцид?».

Сюжет: Аеророзвідницю добровольчого батальйону із позивним «Метелик» обмінюють після двох місяців полону. Повернувшись додому, вона оклигує від отриманих травм, але раптом дізнається, що вагітна від зґвалтування своїм наглядачем. Ця дитина видається приреченою на смерть із самого початку свого існування в першу чергу для самої Метелика, але перед самим абортом вона починає сумніватись. Близькі намагаються прийняти це її рішення, але їм все важче знаходити спільну мову.

 «Я, «Побєда» і Берлін»

Режисерка: Ольга Ряшина

Прем’єра фільму мала відбутися 24 березня.

Сюжет: «Я, «Побєда» і Берлін» – історія музиканта-початківця Кузьми. За три дні до запланованого концерту він вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій «Побєді». Кажуть, там є колекціонер, готовий обміняти жовту бестію на шестисотий «Мерс». Кузьма обіцяє своїй дівчині Барбарі повернутися додому на новій тачці, а хлопцям з гурту – встигнути на виступ. Вже з перших хвилин подорожі все, звісно, йде не за планом. Проте точно відомо одне: пригода допоможе героям знайти справжнє призначення».

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

5 фільмів про сильних жінок

Пізнати Україну: 5 документальних фільмів про українську культуру

П’янкий винний вечір: фільми про вино, які має подивитися кожен

Фільми на вихідні під пледом і з какао

5 небанальних фільмів, які повинна подивитись кожна жінка

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР