Що почитати: книжкові новинки січня у видавництві Vivat

Видавництво Vivat входить до трійки найбільших видавництв України за сумарним накладом та за кількістю виданих книжок. Наразі сукупні тиражі Vivat сягнули близько 20 мільйонів примірників.

Раді запропонувати до вашої уваги новинки січня 2024 року.

Марк Лівін. Космос, прийом

Зоряна складає сумні пісні на укулеле й зачитується книжкою про хлопця, який мандрує лісами. А інколи боляче б’ється ногою об кут, щоб вивільнити свої емоції й почуття. Зоря – м’яка, потайлива і трохи незграбна підлітка. Ніхто не знає, що вона відчуває насправді. Навіть Мама. Ровесники закохуються, курять травку, завойовують авторитет, а Зоря витрачає всі заощадження на пошук батька, про якого багато років поспіль затято мовчить уся родина. Дівчина вирушає на пошуки чоловіка, причетного до її появи на світ, – і опиняється на порозі дому батька, який вважає себе ветераном міжгалактичної війни…

Це зворушлива історія про дорослішання, людські байдужість і небайдужість, дружбу, ментальне здоров’я та маленькі кроки назустріч людям, яких любиш.

Про автора

Книжки письменника та журналіста Марка Лівіна у тренді: навіть його дебютну повість перевидавали двічі, хоча текст був у вільному доступі, а передмову до неї написав Любко Дереш. Наступні твори також були гарно прийняті як читачами, так і критиками, перекладалися іншими мовами, отримували літературні премії та відзнаки від УП, L’Officiel Ukraine тощо. Лівін є членом українського ПЕН-клубу, працює заступником головного редактора у The Village Україна, веде психологічний подкаст «Простими словами», має відзнаку «Мікроінфлюенсер 2021».

 

Павло Паштет Белянський. Я працюю на цвинтарі

Павло Паштет Белянський пише короткі, але проникливі історії про життя та смерть очима працівника ритуальних послуг. Павло написав книжку після кількох років роботи на кладовищі – він був співвласником контори виготовлення пам’ятників. Замальовки про живих і мертвих, про неймовірне кохання й нестерпну дріб’язковість, про образи й прощення нікого не залишають байдужими. Філігранний стиль, щирість, реалістичність оповіді не відпускають читача аж до останньої сторінки. Збірку покладено в основу фільму «Я працюю на цвинтарі», сценарій до якого написав також Белянський. Зараз Павло «Паштет» воює в одній з бригад ЗСУ старшим стрільцем штурмової роти.

Про автора

Письменник має строкату біографію: народився на Луганщині, закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут, і за своє життя встиг попрацювати охоронцем, вантажником, експедитором, журналістом, рекламістом… та відкрити свою фірму з виготовлення надгробків. Видавався у незалежних видавництвах, написав понад 100 оповідань та кілька романів.

 

Анатолій Дністровий. Битва за життя: щоденник 2022 року

Перед вами – щоденник-хроніка наближення, початку і розгортання великої війни. Битва за життя й свободу триває, Україна дає рішучу відсіч «русскому міру». Автор є спостерігачем та учасником низки описаних подій, зокрема як митець, аналітик, військовослужбовець. У книжці зафіксовані голоси військових, письменників, журналістів, політиків, науковців, жертв війни. Рішуча битва точиться і на фронті, і в інформаційному полі – із ворожими стереотипами, що прижилися в багатьох країнах світу під впливом російської пропаганди. Попереду ще багато днів боротьби, випробувань, болю. І все заради перемоги – права українців бути та впевнено рухатися до власного майбутнього. Щоденник обрамлюють графічні картини Анатолія Дністрового, частину із яких він створював під час блекауту при свічках взимку 2022-2023 років.

Про автора

Анатолій Дністровий aka Гліб Успенський (справжнє прізвище Астаф’єв) – помітна постать української культури. Народився в Тернополі у сім’ї літературознавця і поета, професора Олександра Астаф’єва, відтак з юності почав свій творчий шлях. Тепер має понад 20 виданих книжок у різних жанрах (багато з яких перекладені іншими мовами), 7 персональних виставок як художник, численні премії та відзнаки, є членом українського ПЕН. Кандидат філософських наук, викладав в українських та закордонних ВНЗ, працював піарником, аналітиком і спічрайтером у політичних проєктах, редактором у медіасфері. Зараз служить у лавах ЗСУ.

 

Серія Vivat Класика
Іван Франко. Маніпулянтка

«Жіночі» тексти чоловіка… Це взагалі можливо? Несподіваний і нехрестоматійний Франко переконливо доводить, що так. Сексуальне рабство, проституція і торгівля людьми, війна і посттравматичний синдром, теорія і практика брехні й техніка пікапу, криза традиційного подружжя і патріархальної моралі, кримінальні злочини й слідство, мобінг суїцид – усе це круто змішано в міцному коктейлі його «профеміністичної» прози й драматургії. Та головне – усі ці твори об’єднують тема жіночої емансипації та наскрізний образ сильної, пристрасної, харизматичної жінки, котра змагається за власне щастя, свободу і незалежність. Навіть ціною життя.

Про автора

Іван Якович Франко не потребує яскравої презентації. Бо з прозою та поезією одного із найвизначніших авторів української літератури ми всі познайомилися ще у школі. Творчий, публіцистичний та науковий спадок його величезний – понад 100 томів, які вміщають кілька тисяч текстів. Ще б пак, адже Франка вважають одним із перших професійних письменників у нашій історії. А ще справжньою «людиною Відродження», бо ж особистість його багатогранна, – він був критиком, філософом, соціологом, політологом, етнографом і фольклористом, істориком, перекладачем, мистецтво- і мовознавцем, громадським діячем.

 

Ольга Кобилянська. За ситуаціями

Жінка та її «взаємини» зі світом – головна тема прози Ольги Кобилянської. Щасливо вийти заміж чи знехтувати особистим щастям заради мистецтва? Це та точка, у якій фокусуються пошуки в повісті «За ситуаціями» й новелі «Ідеї». Фатальний збіг обставин, містичні знаки й сеанси гіпнозу переплітаються з розмовами про народ і музику, вибір життєвого шляху і хаос жіночої душі, гроші і зраду в різних її варіантах. І ще – два чоловіки, між якими неможливо знайти рівновагу дівчині з химерним характером і екзотичним ім’ям Аглая-Феліцітас у світі, що вже відчуває на собі подих Першої світової війни.

Про авторку

Творчість Ольги Кобилянської відіграла величезну роль не лише в українській літературі, але й становленні феміністичних ідей поміж тогочасного суспільства на заході України. Адже проза письменниці наскрізь просякнута модерними тенденціями та настроями – Кобилянська часто надихалася найкращими зразками європейської літератури кінця ХІХ і початку XX століть. Однак особливий шарм її творам надає ще й неабияке знання внутрішнього світу та важкої рутини саме української жінки – й однаково, чи є вона панянкою, чи селянкою.

 

Юрій Яновський. Майстер корабля

Одеса, у яку прилітали тільки скажені шторми з моря. Українське кіно, свіже і сміливе, як юнга на високій щоглі. Молоді люди, які шукають себе і знаходять – дружбу, кохання, вірність, мужність. Режисер, художник, балерина, матрос, одеські рибалки, портові дівчата, директор кінофабрики, власник шхуни. Тонка любовна інтрига, дух романтики і творчого неспокою, вино «Кров землі» і солоний запах моря – все це є в романі Юрія Яновського «Майстер корабля». А те, чого немає, є в нарисах Яновського і в ранньому варіанті роману. Вперше «Майстер корабля» виходить без цензурних купюр і з невідомими фрагментами.

Про автора

Юрій Яновський (псевдо Георгій Ней) – один із найсамобутніших українських авторів початку століття. Закоханий у кінематограф, письменник та поет зміг перенести виразні засоби цього мистецтва на літературний ґрунт. Саме тому його твори набули унікальної стилістики, аналогів якій годі й шукати навіть у європейській прозі того часу. Автора зачисляють до когорти неоромантиків, його спадок має виразні риси модернізму: деконструкцію сюжетних ліній, переплетення фантазій та дійсності, використання «потоку свідомості» тощо.

Сайт: vivat-book.com.ua

Instagram: @vivat_book

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Книга під ялинку: рекомендації видавництва Vivat

Що почитати: новинки грудня від видавництва бестселерів Vivat

Що почитати у листопаді: книжкові новинки видавництва Vivat

Трилери від Vivat, які захоплюють увагу з перших сторінок

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Banner_1
0ab69c0be7111
 4
7вишні111
IMG_1567111
1 адвенти-1
HOUSE of GUCCI
photo_2024-11-28_12-16-51
1 ч пт
55e99f75faa1bafe9a11111111