Перехід на зимовий час: як він впливає на наш організм?

Вже цього тижня, у ніч проти 30 жовтня, в Україні відбудеться традиційний перехід на зимовий час. Він передбачає переведення стрілок годинників на одну годину назад. Кожен по-різному проходить цю зміну, тому Space mag. вирішив розібратися в тому, як перехід на зимовий час впливає на наше здоров’я та настрій.

ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ СНУ

Порушення циркадних ритмів – це найбільш очевидний наслідок від переведення годинника. Циркадні ритми – це циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів організму, пов’язані зі зміною дня і ночі. Інакше кажучи – це наш біологічний годинник, який притаманний не лише людям, а й іншим живим істотам, зокрема і для грибів, рослин і ціанобактерій. Цей біологічний механізм розвинувся еволюційно як спосіб пристосування до добового режиму нашої планети. Ми звикли сприймати зміну дня і ночі як даність, не замислюючись над тим, як вона впливає на нас і які процеси відбуваються у нашому організмі протягом доби. А водночас несвоєчасний і неповноцінний відпочинок, режим «сови», регулярні безсонні вихідні і навіть засинання перед телевізором або монітором здатні завдати нам значно більшої шкоди, ніж здається на перший погляд.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Сонна муха»: чому восени більше хочеться спати?

НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ШКІРУ

Під час недосипання шкіра втрачає здатність до регенерації. А нова звичка формується зазвичай від 30 до 90 днів. Тому коли ми переводимо годинник, то мінімум два місяці, а інколи і до пів року, ми можемо тільки звикати до цього. Тому у деяких людей адаптація до нових біологічних ритмів займає пів року. А вся адаптація – це робота людського організму, тобто він витрачає на це свої життєві сили, свою енергію і, відповідно, скільки він витратив, стільки йому і не вистачить для регуляції якихось інших життєво важливих функцій.

Цікавим фактом є те, що з 23:30 до 4:00 шкіра стає більш проникною: все, що ми наносимо, проникає і працює ефективніше. Але не варто забувати, що висока концентрація активних речовин може збільшити ризики побічних ефектів. Тому особливо варто звернути увагу на креми з вмістом ретинолу. Інтенсивні засоби тепер рекомендують наносити не на ніч, а на день.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 засобів від EVO derm, які мають бути у вашій косметичці цієї осені

Готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, бо на адаптацію до нового часу людині потрібен час. Для цього необхідно:

  • дотримуватися культури сну;
  • заздалегідь починати прокидатись та лягати спати трішки раніше;
  • перемістити звичні процеси, робити всі фізіологічні процеси у такому ритмі, як це було раніше.

ПОГІРШЕННЯ НАСТРОЮ

Психологи вважають зміну сезонного часу восени негативною для психоемоційного стану людини. Значна тривалість темного часу доби може привести до нудьги, загострити стреси, особливо у самотніх людей. Для ослабленого імунітету перехід на зимовий час також має несприятливі наслідки. Через короткий світловий день зменшується вироблення серотоніну, що може привести до депресії.

Для того, аби якомога швидше адаптуватися до нового часу та зробити цей перехід якомога комфортнішим, рекомендуємо прочитати наш великий гайд з порадами, як покращити якість власного сну.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Ще 5 хвилиночок»: як легко прокидатися

Без ґаджетів та кофеїну: як подолати безсоння

Спальне питання: як обрати постіль

Годинник тіла: як перехід на літній час впливає на сон та шкіру

Як легше заснути в спеку: прості поради

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111