лібідо

Play with fire: все про жіноче лібідо

У сучасному світі термін «лібідо» іноді вживають у негативному сенсі. Проте це не так! Поняття використовують як сексуальний потяг, енергію, що спонукає людину проявляти свою сексуальність, бажання близькості. Багато хто помилково думає, що існує якийсь середній рівень лібідо, характерний для більшості, а все, що вище або нижче – відхилення. Насправді ж, у кожної окремої людини – своя «норма». Розповідаємо більше про лібідо.

лібідо

ЩО ТАКЕ ЛІБІДО?

Люди можуть використовувати цей термін по-різному, але з наукового погляду «лібідо» означає «статевий потяг» або міру, якою хтось виявляє інтерес і бажання до сексу. Імовірно, найкраще думати про лібідо як про біопсихосоціальний феномен, тобто на нього впливають біологічні, психологічні, соціальні та екологічні чинники.

лібідо

ЗА ФРОЙДОМ

Теорію про те, що сексуальна енергія, кількість якої пов’язана зі стадією статевого розвитку, роботою мозку і залоз, спадковістю та індивідуальним досвідом, вперше висунув Зігмунд Фройд. Він вважав, що лібідо є нормальною сексуальною поведінкою на декількох етапах становлення людського організму і без нього ми не могли б навіть уявити своє духовне життя. Також Фройд вважав, що з допомогою лібідо виникають всі людські прихильності з самого дитинства і цей потяг ґрунтується на любові (любові до батьків, до друзів, до себе, до інших тощо).

ВИСОКЕ VS НИЗЬКЕ?

Простіше кажучи, низьке лібідо – це коли сексуальний інтерес і бажання мінімальні або їх немає зовсім, натомість високе лібідо – це очевидний сильний сексуальний інтерес і бажання. Експерти підкреслюють, що статевий потяг – це суб’єктивний параметр і варіюється від людини до людини. Кожен вимірює свій рівень потягу з огляду на те, що він вважає для себе «нормальним», тому «один раз на тиждень» може бути нормальним для одного, а «щодня» – для іншого.

лібідо

ПРИЧИНИ ВТРАТИ ЛІБІДО

Стрес. Жінкам потрібно розслабитися, щоб захотіти сексу, натомість чоловікам потрібен секс, щоб розслабитися.

Втома. Часто для жінок сон важливіший від сексу. Дослідження засвідчують: якщо жінки сплять вісім годин на добу, то лібідо підвищується. Імовірно, це пов’язано з впливом циркадних ритмів на баланс гормону стресу й жіночих статевих гормонів.

Конфлікт у стосунках. Дехто вважає жіночий мозок найбільшим органом тіла, що відповідає за секс. Якщо всередині пари виникає емоційне напруження, стрес може знизити лібідо.

Гормони. Естроген, прогестерон, тестостерон і кортизол – у мозку є безліч рецепторів гормонів, які можуть викликати статевий потяг. Крім того, адекватний рівень гормонів підтримуватиме нормальне функціонування статевих органів. Гормони збільшують приплив крові до органів малого таза, що підсилює змащення, відчуття під час сексу й оргазм.

Побічні ефекти ліків. Антидепресанти, деякі знеболювальні, засоби проти тривожності й ліки проти кров’яного тиску можуть знижувати лібідо. Антидепресанти впливають на серотоніновий шлях, що може знизити рівень дофаміну. Дофамін має вирішальне значення для сексуального апетиту.

лібідо
лібідо

ЯК ПІДВИЩИТИ ЛІБІДО?

Щоб підвищити лібідо, треба спершу розібратися в причинах його зниження. У цьому вам допоможе огляд та консультація у гінеколога та сексолога, тому що лікування може змінюватисся залежно від того, де корінь зла: у гормональних проблемах, стресі, стосунках або десь ще. Водночас є багато речей, які жінка може зробити сама, включно з техніками усвідомленості або медитаціями для зменшення стресу, додаванням новизни у своє сексуальне життя, наприклад, за допомогою секс-іграшок тощо.

лібідо
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР