Скільки триває «нормальний» секс та як часто варто ним займатися – відповідає секс-педагогиня

Разом з Анастасією Забелою, українським секс-педагогом, ми займатимемося сексуальною освітою, а в цьому матеріалі дізнаємося відповіді на питання, які досі незручні для багатьох.

 

У першій частині нашого матеріалу про незручні питання про секс ми вже розкрили тему цноти, мастурбації та менструацій.

 

Але питання про незручні моменти складно вичерпати, тому ми продовжуємо відповідати на питання, на які інколи так складно знайти відповідь. Експертка у сфері сексуальної освіти, секс-педагогиня Анастасія Забела відверто про інтимне.

ЧИ ПРАВДА, ЩО У ДЕЯКИХ ЖІНОК ВИДІЛЕННЯ МАЮТЬ РИБНИЙ ЗАПАХ? І ВЗАГАЛІ, ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЗАПАХ ВАГІНАЛЬНИХ ВИДІЛЕНЬ?

Запах – це нормальна характеристика людського тіла. Вагінальні виділення не повинні пахнути трояндами, але й не повинні мати різкий неприємний запах.

Нормальний запах вагіни жінки – кислуватий, ледь помітний, що нагадує йогурт чи пиво. Це зумовлено тим, що у нормі мікрофлора вагіни має кисле середовище через переважання бактерій роду Lactobacillus, які виділяють молочну кислоту. Якщо ж рівень рН не збалансований, це впливає на природні бактерії й може змінити запах виділень.

Специфічним рибним запахом може супроводжуватись бактеріальний вагіноз, за різким металевим запахом можна відрізнити кровотечу від місячних, гнилистий запах може нагадати про забутий тампон або бути симптомом статевої інфекції.

СКІЛЬКИ МАЄ ТРИВАТИ «НОРМАЛЬНИЙ» СТАТЕВИЙ АКТ? ЯК ЧАСТО НИМ ПОТРІБНО ЗАЙМАТИСЬ?

«Нормальний» секс – це той, який задовольняє обох партнерів і не шкодить їх здоров’ю. Під цей критерій підпадають більшість статевих актів, однак культура та порно формує думку, що статевий контакт має тривати мінімум «стільки-то часу».

Насправді за визначенням сексологів, середньою тривалістю безпосереднього контакту є 5-7 хвилин, а оптимальною, тобто такою, до якої прагнуть пари, вважається 7-13 хвилин. Цього часу зазвичай достатньо для задоволення обох партнерів, не перенапружуючись чи виснажуючись фізично. Якщо ж партнерам подобається короткий чи більш тривалий контакт – без проблем, головне, щоб це задовольняло обох партнерів. Пам’ятайте, що секс – це не тільки момент коїтусу, а і все, що відбувається до та після нього.

Схожа ситуація і з частотою сексу. Немає фіксованих рамок скільки разів на місяць треба займатись сексом мінімум чи максимум. Для когось оптимальним є секс кожного дня, а для когось – одного разу на декілька місяців цілком вистачить. Це залежить від віку, статевої конституції (або рівня лібідо), від стану організму (коли ми хворіємо чи втомлені, сексу не хочеться) тощо.

Тож на питання «Як часто?» можна відповісти досить коротко: «Так часто, як би вам цього хотілось».

ЧИ ПРАВДА, ЩО ВІДСУТНІСТЬ СЕКСУ НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ'Я І МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО БЕЗПЛІДДЯ?

Ні, це міф. На жаль, досить часто люди зіштовхуються з твердженнями, що відсутність сексу викликає гормональний збій, висипання на шкірі, ріст ваги, формування кісти у жінок чи простатит у чоловіків. Найгірше, що деякі жінки та дівчата або чоловіки щиро вірять у це й вступають у статеві стосунки з випадковими людьми ніби «заради здоров’я», а в результаті навпаки – отримують «букети» венеричних хвороб.

Відсутність сексу взагалі (ще ніколи не було) або тривалі перерви між сексуальними стосунками (колись було, а тепер дуже довго немає) не відобразиться на фізіологічному здоров’ї чоловіка чи жінки. Відсутність сексуальних контактів з іншими людьми зазвичай впливає на людину лише психологічно, а для фізичного здоров’я куди більш важливими факторами є здоровий спосіб життя та відсутність шкідливих звичок.

ЧИ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ВІЛ-ІНФЕКЦІЄЮ ПІД ЧАС АНАЛЬНОГО АБО ОРАЛЬНОГО СЕКСУ?

Будь-який секс тягне за собою ризик інфікування на хвороби, що передаються статевим шляхом. Якщо говорити про ВІЛ, то найбільш небезпечним є анальний секс, адже пряма кишка є досить чутливою і під час контакту часто виникають незначні тріщинки, надриви та кровотечі, що підвищує ризик інфікування.

Оральний секс, хоч і є найменш поширеним способом інфікування на ВІЛ серед форм статевих стосунків, але не виключає такої можливості. Оскільки порожнина рота – це слизова оболонка, вірус із вагінальних чи сім’яних виділень може потрапити в організм. Ризик підвищується, якщо в роті є ранки, виразки, травми від зубної нитки чи кровоточиві ясна.

ЧОМУ ВИНИКАЄ СИНДРОМ ТРИВОЖНОГО ОЧІКУВАННЯ СЕКСУАЛЬНОЇ НЕВДАЧІ?

Синдром тривожного очікування сексуальної невдачі – досить поширене явище розладу статевої функції у чоловіків, коли виникає страх неможливості здійснити статевий акт. В результаті постійного напруження, тривоги дійсно порушуються статеві функції: виникають розлади ерекції, передчасна еякуляція, зниження статевого потягу, зниження чутливості статевих органів, відсутність оргазму.

Причин такої проблеми може бути безліч. Наприклад, невротичні розлади, фізична чи емоційна перевтома, вживання алкоголю, неадекватна оцінка своєї статевої функції, інтимні стосунки в невідповідних умовах, попередній негативний досвід. А ще потрібно зазначити, що для встановлення синдрому тривожного очікування сексуальної невдачі повинні бути відсутні реальні фізіологічні причини, які призводять до статевих розладів (простатит, фімоз, статеві інфекції, серцево-судинні захворювання тощо).

Проблемами цієї сфери зазвичай займаються сексологи, тож саме до них потрібно звертатись для встановлення точного діагнозу та терапії.

Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”16964, 19259, 18982″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
82a8892e1111111111111111111
Frame 280
photo 37 copy
200211111111111111
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy