365 днів болю: як впоратися з негативними емоціями

Ви коли-небудь плакали в офісі, надмірно злилися після невеликої суперечки чи «вибухали» через дрібниці? Або тиждень тримались подалі від новин про війну, людей та зруйновані міста, а одна світлина з понівеченого міста України просто зруйнувала ваш емоційний стан вщент. Ймовірно, це заставало вас зненацька так само як і будь-кого іншого. Подумайте про вулкан: розплавлена скеля затримується всередині, тиск зростає, поки одного разу не лунає бум – він вибухає. Тоді лава починає текти всюди і на всіх.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Втома від війни: як стійко очікувати на перемогу?

Приблизно так ми почуваємось, коли звикли стримувати свої емоції, поки вони не вибухнуть нестримним потоком. Неконтрольовані виверження не приносять вам користі, вони також лякають або відштовхують інших. Ось чому так важливо навчитися виражати свої почуття здоровим і конструктивним способом.

 

За 365 днів ми відчували різні емоції: від страху до ненависті, від горя до гордості, від паніки до щастя. І кожен за 365 днів навчався їх проживати так, як вмів. Поради, як проживати емоції, аби покращити свій емоційний стан, – у матеріалі.

  1. Дайте собі дозвіл на почуття. Попри спокусу ігнорувати важкі або хворобливі емоції, не варто забувати, що це лише стане спусковим гачком для їхнього розвитку.Тому не забороняйте злитися, сумувати і не змушуйте себе бути сильним, коли немає жодних сил на це. Ні, це не про слабкість. Це про чесність самим із собою.
  2. Говоріть про свої емоції. Якщо ви відчуваєте смуток, занепокоєння, самотність або щось подібне, передусім усвідомте, що ви в жодному разі не самотні. Зізнайтеся в цих почуттях собі і своїм близьким і дайте собі можливість прожити їх, щоб звільнитися від їхнього тиску. Якщо це допомагає – кричіть, плачте, бийте подушку – робіть те, що вам потрібно, щоб виплеснути емоції.
  3. Дихальні практики:

– «Дихання по квадрату»: вдих/затримка дихання/видих/затримка дихання. Усі дії однакові за тривалістю, наприклад: на 4 рахунки вдих, на 4 – затримка, на 4 – видих, на 4 — затримка, і так по колу.

– «Видих полегшення». Згадайте, як ви видихаєте, коли вирішується якесь питання. А тепер спробуйте ось так повидихати з полегшенням протягом однієї-двох хвилин.

  1. Записуйте свої емоції на папері або спробуйте намалювати їх. Засічіть час і, не відриваючи руки від паперу, «виливайте» все, що хочете прожити та відпустити.
  2. Спробуйте заняття спортом, танці або масаж. Робота з тілом дуже допомагає. Доведено, що фізична активність завжди допомагає поліпшити настрій – як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Якщо ви погано почуваєтеся і вам складно що-небудь робити, заведіть звичку регулярно рухатися, коли у вас усе добре.Якщо ви давно ніяк не працювали зі своїм тілом, зараз саме час зробити це. Самомасаж або масаж, зроблений коханою людиною, – це те, що потрібно.
  3. Душ. Щоразу, приймаючи душ, уявляйте, як змиваєте із себе всю тяжкість та біль, який накопичили. Допомагайте собі руками відчиститися від почуттів і емоцій, які ви вже готові відпустити.
  4. Кричіть. Терапія криком – дуже дієва техніка. Її суть полягає в тому, що ви буквально викрикуєте із себе всі негативні почуття та емоції.

І найголовніше: коли життя йде шкереберть і вам узагалі нічого не вдається зробити з цього списку – будьте добрими та турботливими до себе.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Поплач і стане легше»: чи справді сльози допомагають прожити емоції?

Емоційні гойдалки в умовах війни – розповідає психологиня Олена Будько

Як жити далі під час війни: поради від психологині

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
mothersdaywarsons
F6A6GSna4AAqSlH11111111
DR-002-VS
morning post 1
IMG_7303
img_3595_optimized
111111111e477a7d06810e5e
завантаження.jpg11111111111
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)