7 корисних мікрозвичок, які змінюють життя

Скільки разів перед сном ви прокручували у себе в голові плани на подальше життя і думали, що вранці почнете все з чистого аркуша? Однак впроваджувати нові правила, ритм життя й робити щось абсолютно нетипове – це справді складно і не кожен витримує такі кардинальні зміни. Тому варто починати з малого – мікрозвичок, які здатні якісно вплинути на ваше ментальне й фізичне здоров’я. Далі ми розповімо про 7 корисних мікрозвичок, які допоможуть краще почуватися та бути в гармонії з собою та світом.

«Ні» означає «ні»

Вміння вчасно відмовити – золота навичка, яка рятує від непотрібних зобов’язань, почуття провини та витрачання власного ресурсу на неважливі речі. Ви не повинні догоджати й допомагати всім, хто у вас цього просить. Звісно ж, враховуйте пріоритетність прохань та власні можливості. Постійне бажання йти назустріч колегам, рідним, друзям чи знайомим може зіграти з вами у злий жарт. Зайнявшись декількома справами одночасно, ви ризикуєте не закінчити якісно жодної з них та забути про власні обов’язки.

 

Хвилини тиші

Дослідження 2020 року, проведене канадськими когнітивними нейробіологами, визначило, що у середньостатистичної людини виникає близько 6200 думок щодня! Тобто середня тривалість однієї думки – близько десяти секунд. Здається, такої вражаючої цифри достатньо для того, аби знаходити кілька хвилин «заземлення» і вивільнення від думок. Навчіться медитувати по 5-10 хвилин на день і ви відчуєте, як ці миті тиші й спокою допомагають врівноважити власний стан.

Раніше ми писали про «тиху ходьбу», ще один метод, який допомагає віднайти баланс, про який ви можете прочитати детальніше тут.

 

Плани на день

Якщо ви покладаєтеся лише на власну пам’ять, а у висновку в останній момент згадуєте про важливу зустріч – вам терміново потрібно навчитися формувати розклад на день або на тиждень. Така звичка допоможе покращити власний тайм-менеджмент і ви точно пам’ятатимете про те, якого числа день народження у вашого боса.

Тому не лінуйтеся і виділіть ввечері 30 хвилин на те, щоб спланувати майбутній день. Щонеділі ввечері можете скласти приблизний план наступного тижня.

 

Дійте без зволікань

Мел Роббінс у своїй книзі «Правило 5 секунд» говорить про важливість дій у тих справах, які займають менш як 5 хвилин. Авторка радить діяти у наступний спосіб. По-перше, визнайте, що ви в стресі. Просто прийміть як факт, що небажання робити щось – це не лінь, слабкість або відсутність волі, а боязнь стресу. Це вимагає трохи зусиль, але зате активізує префронтальну кору, що відповідає за прийняття рішень.

По-друге, порахуйте від п’яти до одного і зробіть те, що потрібно зробити. Через п’ять секунд в гру вступить ваш мозок, який переконає вас зайнятися чимось іншим. У перші кілька секунд рішення за вас приймає серце та інстинкти.

 

Заведіть щоденник

Настав час дістати з шухляди один з десятків подарованих вам блокнотів і почати у ньому писати! Спробуйте записувати все, що спадає на думку: бізнес-плани, ідеї та просто думки для покращення життя. Це стимулюватиме ваш розум шукати щось нове. До того ж щоденники допомагають позбутись стресу.

 

Усміхайтеся собі у дзеркало

Навчіться усміхатися своєму відображенню в дзеркалі щоранку. Цей простий крок підвищує впевненість у собі. Здається, що цей ритуал настільки елементарний, що його ефективність викликає сумніви, але щодня посміхатися своєму відображенню та «справжньому» виразу обличчя не так просто, як здається. Суть техніки полягає в тому, щоб знайти час для себе та усвідомити, що «зарядити» свій день можна самостійно, за допомогою лише посмішки.

 

Хваліть себе

Ми всі схильні критично ставитися до себе, тим самим занижуючи свою самооцінку та забуваючи про свої переваги та досягнення, внаслідок чого рівень внутрішньої напруги зростає та порушується баланс енергії. Щоб цього уникнути, намагайтеся хвалити себе за будь-які, навіть незначні, на ваш погляд, досягнення. У кожної людини вони свої: для когось перемогою є підйом на пробіжку о 5-й ранку, а для іншої – кілька хвилин без смартфона в руках після пробудження.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Звички, які заважають вашій продуктивності

5 ранкових ритуалів, які допоможуть зробити день продуктивним

Як відновитись після емоційного вигорання?

Негативні емоції: проживати, а не пригнічувати

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_P6A1659в
le carassin
Screenshot
PYJAMAZZZ_SD_24_09
herbalcraft
3067c6ddbc69ec52a0614b8b2ab2e6861111111111111111111111
Співзасновникит
-сайт-new-_2_
IMG_7174
31489e7865e09ca11111111111111111