Шпагати, стрибки та інші комбінації у художній гімнастиці можна виконати лише завдяки хорошій розтяжці. Про це чудово знають вихованки спортивного клубу з художньої гімнастики «СПОРТ ЕСТЕТ».
Як розтяжка впливає на здоров’я та як правильно розтягуватись й не травмуватись розповідає головна тренерка «СПОРТ ЕСТЕТ» Анна Войнаровська. Разом із найкращою командою тренерів (Семак Марія, Патракова Діана, Долгіх Сабіна) Анна тренує найкращих дівчаток нашого міста та області та підіймає рівень художньої гімнастики на Волині.
Пластичність м’язів набагато сильніше впливає на наше самопочуття, ніж ми думаємо. Розтяжка є дуже корисною для організму: допомагає досягти кращих результатів на тренуваннях, підвищує рухливість і координацію м’язів, зменшує м’язові болі та запобігає травми. Вона покращує кровообіг і може вберегти від деяких серйозних захворювань. Також хороша розтяжка є одним із найголовніших факторів у художній гімнастиці.
Напевно у більшості людей гімнастика асоціюється зі шпагатом. У нашому виді спорту кожна дитина, яка приходить до спортивної зали, неодмінно складає «іспит»: сідає на шпагат. Адже чим краща в гімнастки розтяжка, тим легше їй буде виконувати усі елементи та опановувати різні комбінації.
Кожна людина може сісти на шпагат, це питання лише часу. Деякі дітки приходять і відразу сідають на шпагат. Таких дівчаток дуже мало, позаяк вони мають хорошу розтяжку від природи. Інші мають піддатливі м’язи, в процесі роботи з якими ми також отримаємо позитивний результат.
«РЕГУЛЯРНА РОБОТА ДАЄ РЕЗУЛЬТАТ»
Для того, щоб гімнастки могли виконувати різні елементи, їм потрібно постійно розтягувати свої м’язи. Лише регулярна робота дає результат. У тих, хто від природи не отримав такий бонус, на початку спортивного шляху виникають труднощі. Адже цей процес не із приємних і пояснити маленькій дитині, що терпіти неприємні відчуття потрібно, не завжди легко. Але саме маленьким діткам найлегше розтягнутись, їхні м’язи найбільш еластичні та піддатливі. Звісно, розтяжка повинна бути поступовою, плавною, обережною та під наглядом тренера. Ніяких різких рухів та насилля.
ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗТЯГУВАТИСЬ?
Спочатку ми розтягуємось з підлоги, коли шпагат став рівним та правильним починаємо розтягуватись з підвищення під вагою свого тіла. Розтягуємо обидві ноги, для того, щоб наш хребет був рівним. Перед розтяжкою обов’язково розігріваємо тіло, щоб уникнути травм.
Вихованки спортивного клубу поділились своїми думками та секретами про розтяжку.
Кіра Гловацька, 8 років.
«На розтяжці потрібно розслабитись, щоб м’язам було легше. А сльозами собі не допоможеш».
Діана Ковальчук, 7 років.
«Важко тримати руки зверху на розтяжці, але розумію, що чим вона краща, тим легше виконувати елементи».
Варвара Лафета, 5 років.
«Розтяжка – це важко, але я не плачу».
Емілія Ібрагімова, 6 років.
«Коли я була менша, було боляче, а зараз вже ні».
Єва Лук’янюк, 7 років.
«Розтяжка – моє улюблене заняття».
Вікторія Дорофєєва, 11 років.
«Головне потерпіти до 8 років, а далі буде легше».
INSTAGRAM: @sport_estet_rg
FACEBOOK: Sport Estet
Тел.: +38 (050) 161 60 65.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
«Чемпіонками стають найвитриваліші», – головні тренерки СК «СПОРТ ЕСТЕТ»
Балет, йога чи теніс: який спорт обирають відомі лучани