Що таке панічні атаки та як їм протидіяти?

Що таке панічна атака? Це страх страху. Зі страхами, як і з будь-якими іншими реакціями організму, боротися не потрібно. Найкраще, що ми можемо зробити для себе – це розібратися, як ми влаштовані, і змінити дбайливо те, що хочеться змінити. Зазвичай фізіологічні прояви нагадують нам реальні захворювання:  частішає серцебиття, є біль і здавлювання в грудях, складно дихати, темніє в очах, нудота, підвищена пітливість та переднепритомний стан.

Багато людей, як тільки бачать або відчувають ознаки панічної атаки, викликають швидку допомогу і здивовано чують від лікарів: «З вами все гаразд». Space розібрався, чому виникають «панічні атаки» та як з ними боротись.

Панічна атака – це раптовий приступ сильного страху, який викликає серйозні фізичні реакції, коли немає реальної небезпеки або видимої причини. Панічні атаки можуть бути дуже страшними. Коли вони відбуваються, людина відчуває, що втрачає контроль, божеволіє або може померти. Зовні це часто схоже на серцевий напад.

Панічні атаки зазвичай починаються раптово, без попередження. Вони можуть нахлинути в будь-який час – за кермом автомобіля, в торговому центрі, під час сну або ділової зустрічі. Напади паніки мають багато варіантів, але симптоми зазвичай досягають максимуму протягом декількох хвилин.

ПРИЧИНИ ПАНІЧНИХ АТАК

Панічна атака – одна з «програм» організму, яка починається в результаті виникнення тригера. В основі програми завжди лежить один з основних страхів: страх самотності, смерті, травми, болю. Програму «панічних атак»  можна розкласти на прості складові:

• ДОСВІД

Те, що відбувалося особисто з нами, з іншими людьми, реальна інформація або наші фантазії. Щось, що сформувало у нас стереотип, судження. Наприклад, «літак може впасти», «у метро бувають терористичні акти», «вночі з людьми трапляються інсульти», «багато людей помирають на самоті» тощо.

• ТРИГЕР

Безпосередня зустріч із ситуацією, подією, словом, образом, які запускають сюжет із досвіду. Тригером може бути поїздка в метро, ​​де душно і багато людей, новини про терористичний акт, пожежі, коронавірус. У випадку з метрополітеном знижена кількість кисню створює певні труднощі з диханням. Ці відчуття й провокують реакції організму.

• ДУМКА

Людині в метро або в літаку трохи важче дихати. Ці відчуття підіймають з пам’яті той самий досвід. У голові народжується думка: «Я в небезпеці». Починається паніка.

• ЕМОЦІЯ, СТАН

На четвертому етапі людина опиняється в повній владі емоції страху. Це і є ядро ​​панічної атаки. Коли людина знаходиться у стресі, в тривозі, цей механізм запускається миттєво: метро = страх, літак = страх.

Іншими словами, почуття, емоція або стан, які ви відчуваєте – це не страх конкретно поїздки, польоту або знаходження в певному місці. Це страх страху. Страх випробувати негативну емоцію, біль або померти.

ЩО РОБИТИ ПІД ЧАС ПАНІЧНИХ АТАК?

  • Сказати собі, що всі прояви паніки не є небезпечними в конкретний момент. Швидке серцебиття, утруднене дихання, пітливість, головний біль, потемніння в очах – все це скоро пройде.
  • Максимально «заземлитися» – відчути свої стопи на підлозі, торкатись руками предметів, гладити тварин.
  • Глибоко дихайте та випийте склянку води.
  • Озвучуйте все, що робите, навіть якщо ви зараз наодинці. Говоріть з собою. Співайте.
  • Потирайте руки до тепла в долонях.

Однак після «першої допомоги» рекомендуємо знайти причини. Під час панічних атак організм проявляє реакції не просто так, він перебуває в найсильнішому стресі, що виснажує його та скорочує  тривалість життя.

ЩОБ ПОБОРОТИ ПАНІЧНІ АТАКИ, ВАЖЛИВО ЗРОБИТИ НАСТУПНЕ:

  • Варто зробити повне обстеження і переконатися, що це дійсно панічні атаки, а не симптоми захворювання. Наприклад, панічна атака і серцевий напад часто схожі за симптоматикою. Панічні атаки також можуть бути проявом респіраторних захворювань або нервових розладів.
  • Визначте свої тригери, які ініціюють події. Спостерігайте, що саме передує панічним атакам.
  • Знайшовши тригери, поверніться у свій досвід. Таку практику найкраще робити з фахівцем. Потрібно знайти й відпустити ті образи та інформацію, які запускають ваші програми панічних атак.

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”8379, 10019, 10034″ offset=””]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”9689, 9802, 9592″]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)