Промприлад, Бастіон та Стометрівка: куди піти та що подивитись в Івано-Франківську

У час, коли вся країна бореться за свою незалежність та право існувати на цій землі, все українське стало популярним. Від стародавніх аксесуарів, тканин та взуття до внутрішнього туризму та цінності своєї культурної спадщини й історії.

Редакція Space заохочує до внутрішнього туризму, популяризації та цінування українського. А розпочнемо ми з Івано-Франківська. Куди сходити та що подивитись у місті – читайте у матеріалі.

Стометрівка

Місце, куди хтось хоче потрапити навмисно, хтось, не розуміючи цього, проводить весь тут весь свій час, а хтось – намагається обійти стороною. Проте саме тут і є місто, люди, їхній колорит, мова та очі. Якщо ви хочете познайомитися з містом по-справжньому, зазирніть на Стометрівку. Це центральна вулиця Івано-Франківська, яка має назву Незалежності. До речі, справжня її довжина – 450 м. Саме її початок – пішохідну вулицю з кав’ярнями, ресторанами та крамницями – в місті називають Стометрівкою. Тут можна купити книжки в букіністичній крамниці, з’їсти морозива чи випити кави, послухати вуличних музикантів чи сфотографуватись на фоні однієї з численних металевих скульптур, що створюють в місті під час щорічного Свята Ковалів.

 

 

Urban Space 100

Дорогою з центру до залізничного вокзалу можна ще зазирнути до Urban Space 100. У цьом просторі ви зможете не лише смачно поїсти, але й провести час із користю та задоволенням. Щомісяця у соцмережах публікують заходи та події, які можна відвідати. Майстер-класи, благодійні концерти, лекції, вистави, кінопрем’єри тощо. Також можна купити дизайнерські листівки, футболки, світшоти, наплічники, книжки, горнята та чимало інших цікавих речей від франківських та інших українських виробників. У такий простір точно варто зайти, коли будете в Івано-Франківську.

Сайт: urbanspace.if.ua

Instagram: @urban_space_100

 

Промприлад. Реновація

Попрацювати та випити коктейлю. Або випити коктейлю та попрацювати. Черговість обирати вам, адже в ІФ є місце, де можна зробити це одночасно. Завдяки реновації завод «Промприлад» перетворився з промислового об’єкта на популярне місце для зустрічей, роботи чи просто відпочинку. На його третьому поверсі зараз працюють коворкінг, галерея, майстерні та бар. Сюди можна прийти, якщо треба десь попрацювати у тиші, або хочеться випити хороших авторських коктейлів. Час від часу на Промприладі відбуваються концерти, нетворкінги або вечірки.

Сайт: promprylad.ua

Instagram: @promprylad

 

 

Двері, які треба берегти

Завдяки ініціативі «Франківськ, який треба берегти», за останні три роки у середмісті відновили понад 20 старовинних сецесійних дверей. Ініціатива займається реставрацією дверей та фасадів, у такий спосіб повертаючи місту його історію. А ще вони просто дуже красиві: кольорові, яскраві і просто створені для того, щоб їх сфотографувати. ТУТ ви можете детальніше ознайомитись з ініціативою та відшукати мапу відновлених дверей у Франківську.

 

 

Куди ж без «Бастіону»

Івано-Франківськ (у той час місто називалось Станіславів) планувався як військове укріплення. Частина справжніх фортів збереглась до сьогодні. Саме ця споруда є однією з візиток міста та місцем, яке не можна оминути. Зараз тут працює фортечна галерея «Бастіон». У галереї працюють різні крамниці й ресторани, регулярно влаштовують виставки. На бастіон можна піднятись згори, на терасу, або ж обійти його збоку, через пішохідну вуличку.

Головне фото: Ukraїner.

Джерела: KUFER MEDIA, UKRAЇNER, THE VILLAGE

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Маловідомі куточки України, які варто відвідати після нашої перемоги

5 осінніх трендів в образах українських інфлюенсерок

Що послухати: добірка українських подкастів про все на світі

Українські фільми 2022 року: які вийшли в прокат, а яких варто чекати?

POST A COMMENT