Як розпізнати депресію?

Майже не щодня ми чуємо від когось про «депресію». Люди часто плутають цей термін з поганим настроєм, апатією, сумом тощо. Насправді депресія – це хвороба, яка не проходить сама собою. Якщо людина вже ввійшла в цей стан, то без допомоги спеціалістів їй не обійтися.

Що таке депресія, які її основні симптоми та причини виникнення – читайте у матеріалі.

ЩО ТАКЕ ДЕПРЕСІЯ?

У перекладі це слово означає «душити», «придушувати». Депресія – це психічний розлад. Це хвороба, а не лінощі, яку потрібно лікувати. І справді, хворіючи на депресію, людина знаходиться у постійному пригніченому стані та втрачає цікавість до будь-якої діяльності, що зазвичай приносить задоволення. Також цей стан характеризується нездатністю виконувати повсякденні справи протягом двох тижнів. Депресія – медичний діагноз, який ставлять за підсумками повноцінного клінічного обстеження.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ДЕПРЕСІЇ:

  • негативне мислення;
  • ангедонія (нездатність отримувати задоволення та радість від речей, які раніше приносили задоволення);
  • психомоторне сповільнення, апатія (руки, мова, жестикуляція);
  • пригнічений настрій;
  • порушення сну;
  • порушення пам’яті;
  • зменшення рівня енергії;
  • порушення апетиту (переїдання, або втрата апетиту);
  • небажання жити.
депресія

ДЕПРЕСИВНІ СИМПТОМИ ПІД ЧАС ХВОРОБ

Депресія не обов’язково розвивається самостійно. Вона може бути одним із симптомів захворювань ендокринних органів, шлунково-кишкового тракту, нестачі певних вітамінів, мікроелементів або ж її спричинити може прийомом препаратів (особливо оральних контрацептивів). Головне – регулярно здійснювати обстеження, аби не потрапити у тенета депресивних станів.

ХТО ЛІКУЄ ДЕПРЕСІЮ?

Лише лікар-психіатр має право призначати додаткові обстеження, ставити діагноз і призначати лікування. Звертатися за допомогою – це нормально. Депресію лікують грамотно підібраними препаратами і методом персоналізованого підходу з боку фахівця. Фахівець працює спільно з психологами та психотерапевтами, позаяк лікування має бути комплексним. Звертатися можна і до державних, і до приватних клінік.

ХТО ЛІКУЄ ДЕПРЕСІЮ?

Дуже часто поштовхом до депресії стають негативні події: втрата роботи, смерть когось із рідних, психологічна травма, важка стресова подія. Своєю чергою, депресія може послабити стресостійкість, порушити нормальну життєдіяльність, погіршити життєву ситуацію, в результаті чого депресія переходить у важчу форму. Існує взаємозв’язок між депресією та фізичним здоров’ям. Наприклад, серцево-судинні хвороби можуть призвести до розвитку депресивного стану та навпаки.

депресія
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР