візуал

Як розвинути візуальний смак?

Ейнштейн казав: «Усе, що можливо в нашій уяві, можливо й у реальності». Але якщо чогось немає в нашій уяві, як можна це втілити? Сьогодні все частіше можна почути про поняття «надивленості» та візуального смаку. Розповідаємо, як розвинути свою уяву, візуальний смак та як тренувати надивленість.

Здатність візуально сприймати інформацію і інтерпретувати її в сучасному світі називають «надивленістю». Ця навичка допомагає збільшити діапазон життєвого досвіду, водночас не має значення, пов’язана ваша професійна діяльність або хобі з творчістю чи ні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Play with fire: все про жіноче лібідо

лібідо

Один із найпростіших методів прокачати цю навичку – зайти в Instagram у підписки улюблених креаторів і подивитися, що в інфополі тих, на кого ми підписані. Так ми розвиваємо надивленість у тому стилі й проєктах, що нам близькі. Але іноді корисно відкласти телефон якнайдалі і заглибитись у себе, природу та світ.

СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Одне з визначень креативності звучить так: це стан розуму і відкритість щодо того, що відбувається навколо. Фундаментом цього стану є такі риси характеру: спостережливість, допитливість, увага до дрібниць і впевненість, що навіть маленька дія має значення. Звичайне спостереження за побутовими речами і за тим, як живуть, що носять і які кольори вибирають інші, допомагає краще зрозуміти світ і себе в ньому.

МІНІМАЛІСТИЧНИЙ ПІДХІД

Практику «надивленості» у своїх проєктах і хобі починайте з мінімалістичного підходу. Ми радимо скласти список з референсів, щоб прямувати пункт за пунктом і відзначати для себе найулюбленіше, відмовляючись від того, що не відповідає стилю, якого ви хочете дотримуватися. Цей метод допоможе визначити свій стиль і посилання, які зрештою стануть візуальною мовою спілкування з вашою авдиторією.

УВАГА НА КОЛІР І ТЕКСТУРУ

І колір, і текстура мають ключове значення для створення чого завгодно, що охоплює зображення й історію, яку потрібно розповісти. Текстура у візуальному ряді означає опис поверхні матеріалу, яку можна відчути через ілюзію дотику. Колір, зі свого боку, відіграє важливу роль у створенні емоційних зв’язків між контентом і глядачем.

Практика візуалізації дозволяє подумки побачити те, що ви хочете втілити в реальності. Читання – один із методів розвитку навички перетворювати думки на картинки.

БАЛАНС І ГАРМОНІЯ

Найскладніший (і водночас приємний) період у розвитку візуального смаку – це час між початком творчості і фінальним набуттям індивідуального стилю. Звісно, навіть нарешті знайшовши візуальну ідентичність, все одно потрібно залишити собі можливість бути гнучким і пробувати нове. Проте вміння поєднувати різне, створюючи гармонійний образ, – фінальна мета. Але розвинений смак, креативне і критичне мислення допоможуть на цьому шляху, повному краси й експериментів.

естетика
візуальний смак
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР